Třepání ve volantu při 110km/h

Zdravím vás všechny,

* mám problém v tom, že když překročím 110km/h na dálnici, začne mi třepat ve volantu. Není to jen jemné třepání, spíš silnější. Jde to jen od pravého kola.
* začalo to po včerejším nočním driftování na sněhu. podotýkám, že nedošlo k nárazu.
* první co jsem udělal: zajel jsem do mnou prověřeného pneuservisu a nechal kola převážit. Jezdím k nim pravidelně a nikdy jsem s nimi neměl problém, dělají kvalitní práci. Borec mi tam řekl, že gumy jsou uprostřed ohlé dovnitř ne moc, ale že to muže být tím. Prý na nich mám dojet zimu a hodit do popelnice. Mají ještě okolo 4mm hloubku, tak jsem se dost divil. Po vyvážení kol třepání trošku ustálo, ale pořád to není žádná slast jako předtím. Jsou to gumy goodyear 205tky, na origo alu discích, mám je od koupi vozu, nevím kolik měli najeto předtím, ale já na nich najel cca 25tis km.
* chtěl bych ještě sjet na geometrii, ale bojím se že to bude něco jiné..

vypadá to že každá sranda něco stojí.. Brečím

díky za odpovědi Repi

Vložil Reposol, 19. Leden 2013 - 19:16
 

Dejv
Obrázek uživatele Dejv
příspěvků: 1522
5D 1.8 Sport
mám od: 1.4. 2011
v provozu od: 1.4. 2011

Karaz napsal:
Tak dneska uspěšná výměna. Práce cca 2 hodinky a to jsem sundal celou poloosu, ikdyž jsem nemusel, ale zase se mi to líp montovalo.

A co si to vlastně měnil? Jenom tu vazelinu?
--
18. Únor 2014 - 7:13
Karaz
Obrázek uživatele Karaz
příspěvků: 158
1.8
mám od: 19.2. 2011
v provozu od: 20.7. 2007

Tak dneska uspěšná výměna. Práce cca 2 hodinky a to jsem sundal celou poloosu, ikdyž jsem nemusel, ale zase se mi to líp montovalo.
Jak už tu někdo psal, pouzdro jsem měl absolutně bez poškození z vnitřku HK místo graf. vazelíny vyteklo hnědé blátičko,řídké jak levnej jogurt, tak jsem projistotu vyměnil i náplň vnitřního kloubu co je blíž k převodovce a tam byla ta stejná srajda Smích Tak nevím co tam dávaj z výroby za mazání? A nebo už to bylo díky stáří? HK jsem blíž nezkoumal, musel bych ho celej vyčistit a to se mi nechtělo. Ale už jen to , že skoro nešel promlet kolem dokola bylo jasný že není uplně zdravej.
Po 10km testovací jízdy všema možnejma zatáčkama, je opět klid (ještě že tak) Hondě zdar!

--
17. Únor 2014 - 23:13
niio
příspěvků: 1655
bývalý majitel

mne ked objednavali HK, tak som prisiel v pondelok vecer uz takmer po zaverecnej, klb objednali a v stredu doobeda to uz bolo vymenene. (Honda Zlate piesky, Ba)

--
17. Únor 2014 - 10:17
Karaz
Obrázek uživatele Karaz
příspěvků: 158
1.8
mám od: 19.2. 2011
v provozu od: 20.7. 2007

MUFE: za 40 klacků bodeď by ne Japonec To mělo bejt do 24 hodin Smích

--
14. Únor 2014 - 22:26
Muf
Obrázek uživatele Muf
příspěvků: 390
5D 1.8 Sport
mám od: 5.9. 2007

Já měl ty klouby do 48 hodin doma... objednáno přes Honda Olomouc Palec nahoru

GL+HF

--
14. Únor 2014 - 19:59
jenda200
Obrázek uživatele jenda200
příspěvků: 643
majitel jiné generace

Ale to víš že ne...Nemám na to povahu a ani čas.Nakonec jsem byl rád že požadovaný díl přišel a mechanik namontoval a já po dlouhé době zase jezdil Hlasitě se směju A ješte ke všemu mi v tom servisu jako na potvoru lehla baterka ( stářím ), takže další investice...

--
14. Únor 2014 - 19:04
nexus_cz
Obrázek uživatele nexus_cz
příspěvků: 2438
bývalý majitel

A pochlubil ses s tím HONDĚ ČR? Ono zanadávat si na netu je fajn, ale změnit to, to už můžeš pouze pokud dáš vědět to, že si nebyl spokojen, na patřičná místa. Směju se

--
14. Únor 2014 - 18:40
jenda200
Obrázek uživatele jenda200
příspěvků: 643
majitel jiné generace

To Dejv, Nexus_cz : Citace z webu Hondy :

Logistika a dodávky náhradních dílů patří k nejrychlejším a nejkvalitnějším mezi automobilovými výrobci. Díly jsou Vám k dispozici prostřednictvím sítě autorizovaných dealerů Honda. (http://www.honda.cz/auto/dealeri.html) Pokud není díl skladem u dealera, je objednán a doručen nočním rozvozem z regionálního skladu Hondy, umístěného ve Vídni. Takto dodávané díly jsou k dispozici do 24 hodin a jedná se průměrně o 75% všech objednaných dílů. Zbytek je dodán z centrálního evropského skladu Honda Europe Gent v Belgii do 48 hodin. Honda je připravena dodat požadované díly na vozidla bez rozdílu jejich stáří a dodává náhradní díly dokonce i na americké specifikace vozidel.

Já cekal na horni ulozeni predniho tlumice asi 10 dní... Palec dolu

--
14. Únor 2014 - 18:38
Muf
Obrázek uživatele Muf
příspěvků: 390
5D 1.8 Sport
mám od: 5.9. 2007

Auto mám od novoty najeto 75 000 km .... min. rok v létě ještě nikdo ty HK nevyráběl ..... jen origo ... objednávka z Rakouska od Hondy .... měnil jsem jen všechny klouby na poloosách ..... ( dělal to známej za 1500,- práci ) .... ty 4 klouby cena opravdu 40 000,- ... a jak jsem psal.... manžety v pořádku... mazivo tam bylo .... ale klouby zatuhlé a dva měly vyštípané plochy a proto se tam to ložisko špatně točilo ....... volant se klepal v 70 km/h ..... asi mi to auto montovali v pátek na odpolední směně To se zapije

GL+HF

--
14. Únor 2014 - 18:17
nexus_cz
Obrázek uživatele nexus_cz
příspěvků: 2438
bývalý majitel

Taky mi vsechno objednavali..krytku sterace, koberecky, plastovy trn na torpedo..nemaji nic. Kdyz jsem to kupoval a trval na vymene brzd, meli jen dve desticky, rozumnej na jedno kolo, takze jsem tam s tim pak musel jeste jednou extra.

--
14. Únor 2014 - 17:23

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".