Třepání ve volantu při 110km/h

Zdravím vás všechny,

* mám problém v tom, že když překročím 110km/h na dálnici, začne mi třepat ve volantu. Není to jen jemné třepání, spíš silnější. Jde to jen od pravého kola.
* začalo to po včerejším nočním driftování na sněhu. podotýkám, že nedošlo k nárazu.
* první co jsem udělal: zajel jsem do mnou prověřeného pneuservisu a nechal kola převážit. Jezdím k nim pravidelně a nikdy jsem s nimi neměl problém, dělají kvalitní práci. Borec mi tam řekl, že gumy jsou uprostřed ohlé dovnitř ne moc, ale že to muže být tím. Prý na nich mám dojet zimu a hodit do popelnice. Mají ještě okolo 4mm hloubku, tak jsem se dost divil. Po vyvážení kol třepání trošku ustálo, ale pořád to není žádná slast jako předtím. Jsou to gumy goodyear 205tky, na origo alu discích, mám je od koupi vozu, nevím kolik měli najeto předtím, ale já na nich najel cca 25tis km.
* chtěl bych ještě sjet na geometrii, ale bojím se že to bude něco jiné..

vypadá to že každá sranda něco stojí.. Brečím

díky za odpovědi Repi

Vložil Reposol, 19. Leden 2013 - 19:16
 

nexus_cz
Obrázek uživatele nexus_cz
příspěvků: 2438
bývalý majitel

A určitě zkontrolovat dotažení kol.

--
23. Duben 2014 - 10:45
Storm
Obrázek uživatele Storm
příspěvků: 1389
majitel jiné Hondy

Jestli to nedělalo před přezutím, tak máš třeba blbě vyvážený kola, případně byly dobře vyvážený, ale odpadlo nějaké závaží. Buď je nechej zkontrolovat nebo jestli máš druhou zimní sadu, tak je přehoď a uvidíš, jestli to bude dělat stále.

--
22. Duben 2014 - 19:28
Keomatepo
příspěvků: 294
náhodný návštěvník

Zdar hosi,

kratko po prezuti mi zacalo triast auto pri 75 - 85km/h, cim nizsi stupen mam pri tejto rychlosti zaradeny, tym viac to trasie, vibruje cele auto. Citam, ze je tu viacero moznosti, len neviem na, ktoru sa sustredit, oplati sa auto odviezt do servisu nech sa na to pozru, alebo je lepsie to dat do neautorizovaneho servisu?

Spritmonitor.de

--
22. Duben 2014 - 19:17
Muf
Obrázek uživatele Muf
příspěvků: 390
5D 1.8 Sport
mám od: 5.9. 2007

Muf napsal:
Pánové vy si snad tady děláte srandu.... u mě proběhla výměna HK kloubů a to všech min. rok .... vrrr manžety neporušené ... mazivo tam taky bylo ... ale normálně vyštípané kousky a zatuhlé .... po 75 000 km !!!! .... oprava jen za orig. díly cca 40 000,-( jiné než orig. se nevyrábí ) - Hondo děkuji Palec dolu

GL+HF

a přesně jak říkáte..... vytekl žlutohnědý tekutý sajrajt
GL+HF

--
17. Březen 2014 - 6:30
Karaz
Obrázek uživatele Karaz
příspěvků: 158
1.8
mám od: 19.2. 2011
v provozu od: 20.7. 2007

Ale nějakou souvislost to musí mít..jinak nechápu jak by se mi Homok.kloub bez vadné manžety a bordelu z venčí mohl sám zadřít ?

--
16. Březen 2014 - 20:59
KUBONE
příspěvků: 140
5D 1.8 Sport
mám od: 30.11. 2011
v provozu od: 24.8. 2006

Ja ked som musel nanovo zlozit vnutorny klb na jednej strane po tom co sa mi vytiahol von z puzdra pri vymene tlmica, tak tiez ked som ho otvoril tak vytiekla taka zltoseda kasa. Urcite uz nebola v 100% stave, ale zas ze by to bola taka katastrofa po 7 rokoch sa mi nezdalo. Mazat to urcite mazalo, aj ked bolo to uz dost riedke.

--
16. Březen 2014 - 17:58
Karaz
Obrázek uživatele Karaz
příspěvků: 158
1.8
mám od: 19.2. 2011
v provozu od: 20.7. 2007

Taky by mě zajímalo jestli to byl jen můj případ a nebo ne...štve mě, že jsem to nenafotil :/ Jedno je však jisté vazelína, nebo jak tomu budeme říkat,evidentně časem ztrácí svoje schopnosti a stává se z ní jen jaká si kašička,která dle mého názoru nemá s mazáním kloubu co dělat.Tím se i vysvětluje to, proč došlo u mě k zadření kloubu i přesto ,že manžeta byla naprosto v pořádku a utěsněná.
Proto za sebe doporučuji dvě možnosti...zkontrolovat HK a vyměnit náplň mazání, čistě preventivně, pro příklad mám r.v 2007 a kloub byl původní, což naznačuje že zhruba 7 let stačilo na to,aby vazelina přestala mazat. A nebo se na to vys**t Smích a čekat až se HK zadře a koupit nový zhruba za 2600kč což je jeden z těch levnějších a co si budem povídat i méně kvalitních.Ale to už nechám na každém z Vás. A nebo se jen pletu a jsem v tomhle případě originál SmíchJaponec Hondě zdar!

--
16. Březen 2014 - 12:56
nexus_cz
Obrázek uživatele nexus_cz
příspěvků: 2438
bývalý majitel

Karaz napsal:
Tak dneska uspěšná výměna. Práce cca 2 hodinky a to jsem sundal celou poloosu, ikdyž jsem nemusel, ale zase se mi to líp montovalo.
Jak už tu někdo psal, pouzdro jsem měl absolutně bez poškození z vnitřku HK místo graf. vazelíny vyteklo hnědé blátičko,řídké jak levnej jogurt, tak jsem projistotu vyměnil i náplň vnitřního kloubu co je blíž k převodovce a tam byla ta stejná srajda Smích Tak nevím co tam dávaj z výroby za mazání? A nebo už to bylo díky stáří? HK jsem blíž nezkoumal, musel bych ho celej vyčistit a to se mi nechtělo. Ale už jen to , že skoro nešel promlet kolem dokola bylo jasný že není uplně zdravej.
Po 10km testovací jízdy všema možnejma zatáčkama, je opět klid (ještě že tak) Hondě zdar!

Tohle mě docela vyděsilo! Neřešil to preventivně někdo jiný?

--
13. Březen 2014 - 12:06
Storm
Obrázek uživatele Storm
příspěvků: 1389
majitel jiné Hondy

Mně zjistili prasklou manžetu na vnějším kloubu při přezouvání. Jak dlouho jsem s tím jezdil nevím, ale vnitřek disku byl dost zasviněný od té vazelíny. Až pak jsem zjistil, že to mělo souvislost s takovým málo hlasitým pískáním při průjezdu zatáčkou. Po vyměně manžety a náplně už jsem nic takového neslyšel.

--
18. Únor 2014 - 18:40
Karaz
Obrázek uživatele Karaz
příspěvků: 158
1.8
mám od: 19.2. 2011
v provozu od: 20.7. 2007

Dejv napsal:
Karaz napsal:
Tak dneska uspěšná výměna. Práce cca 2 hodinky a to jsem sundal celou poloosu, ikdyž jsem nemusel, ale zase se mi to líp montovalo.

A co si to vlastně měnil? Jenom tu vazelinu?

Vnější homokinetický kloub. A následně vazelínu v tom vnitřním kloubu.Podle toho jaká voda z toho tekla,bych řekl, že možná by nebylo od věci jednou za čas vyměnit náplň těch kloubů(vnitnřní/vnější), možná právě v tom je ten problém, že se zadře aniž by byla poškozená manžeta a nebo se tam dostal bordel.

--
18. Únor 2014 - 9:18

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".