Třepání ve volantu při 110km/h

Zdravím vás všechny,

* mám problém v tom, že když překročím 110km/h na dálnici, začne mi třepat ve volantu. Není to jen jemné třepání, spíš silnější. Jde to jen od pravého kola.
* začalo to po včerejším nočním driftování na sněhu. podotýkám, že nedošlo k nárazu.
* první co jsem udělal: zajel jsem do mnou prověřeného pneuservisu a nechal kola převážit. Jezdím k nim pravidelně a nikdy jsem s nimi neměl problém, dělají kvalitní práci. Borec mi tam řekl, že gumy jsou uprostřed ohlé dovnitř ne moc, ale že to muže být tím. Prý na nich mám dojet zimu a hodit do popelnice. Mají ještě okolo 4mm hloubku, tak jsem se dost divil. Po vyvážení kol třepání trošku ustálo, ale pořád to není žádná slast jako předtím. Jsou to gumy goodyear 205tky, na origo alu discích, mám je od koupi vozu, nevím kolik měli najeto předtím, ale já na nich najel cca 25tis km.
* chtěl bych ještě sjet na geometrii, ale bojím se že to bude něco jiné..

vypadá to že každá sranda něco stojí.. Brečím

díky za odpovědi Repi

Vložil Reposol, 19. Leden 2013 - 19:16
 

Dejv
Obrázek uživatele Dejv
příspěvků: 1522
5D 1.8 Sport
mám od: 1.4. 2011
v provozu od: 1.4. 2011

niio napsal:
@MUF auto mas od novoty? Alebo s tym niekto driftoval a naprasil to do obrubniku?
ja ked som bol v servise, tak mi povedali, ze homokinetaky sa nezvyknu kazit na hondach, ani ich tam nemali ako nahradny diel, museli sa objednavat.

To, že nemají v Hondě nějaký náhradní díl, není důkazem toho že se to nekazí, a není to nic zvláštního ani u běžného spotřebáku. Podle toho co jsem poptával u dealera já tam snad nemají na skladě vůbec nic, leda tak svačinu pro mechaniky. Na kdejakou blbost se čeká běžně týden i víc, ať už je to displej tachometru(ten dokonce víc než měsíc), plastová krytka, gumičky do stěračů, ani tu blbou barevnou tužku mi neprodali, prý ať se stavím za tři dny.
--
14. Únor 2014 - 17:15
niio
příspěvků: 1655
bývalý majitel

@MUF auto mas od novoty? Alebo s tym niekto driftoval a naprasil to do obrubniku?
ja ked som bol v servise, tak mi povedali, ze homokinetaky sa nezvyknu kazit na hondach, ani ich tam nemali ako nahradny diel, museli sa objednavat.

--
14. Únor 2014 - 16:29
Karaz
Obrázek uživatele Karaz
příspěvků: 158
1.8
mám od: 19.2. 2011
v provozu od: 20.7. 2007

Tak to mi v první chvili nedošlo vztahoval jsem to na ten HK ,ale i tak 40 000kč je hrozně moc. Tak to mrkám

--
14. Únor 2014 - 12:20
nexus_cz
Obrázek uživatele nexus_cz
příspěvků: 2438
bývalý majitel

Muf snad měnil i poloosy, pokud si pamtuji správně co jsem tu četl, tak je měl ohlé... ne?

--
14. Únor 2014 - 12:10
Karaz
Obrázek uživatele Karaz
příspěvků: 158
1.8
mám od: 19.2. 2011
v provozu od: 20.7. 2007

Muf napsal:
Pánové vy si snad tady děláte srandu.... u mě proběhla výměna HK kloubů a to všech min. rok .... vrrr manžety neporušené ... mazivo tam taky bylo ... ale normálně vyštípané kousky a zatuhlé .... po 75 000 km !!!! .... oprava jen za orig. díly cca 40 000,-( jiné než orig. se nevyrábí ) - Hondo děkuji Palec dolu

GL+HF

Jak mám chápat, že jiné než originální se nevyrábí ? Dneska mi došel H.K Blueprint made in UK, patří do skupiny Bilsteingroup.
Foto: http://2i.cz/4a80d0fa29 http://2i.cz/5b91c1eb38 ... cenovka v E-shopech 2400kč, mě ho sehnal můj dvorní mechanik za nákupku 1600kč.
Jinak 40 000kč je neskutečná cena! Pokud bych tohle měl někdy platit raději to prodám Smích

--
14. Únor 2014 - 12:00
Muf
Obrázek uživatele Muf
příspěvků: 390
5D 1.8 Sport
mám od: 5.9. 2007

Pánové vy si snad tady děláte srandu.... u mě proběhla výměna HK kloubů a to všech min. rok .... vrrr manžety neporušené ... mazivo tam taky bylo ... ale normálně vyštípané kousky a zatuhlé .... po 75 000 km !!!! .... oprava jen za orig. díly cca 40 000,-( jiné než orig. se nevyrábí ) - Hondo děkuji Palec dolu

GL+HF

--
13. Únor 2014 - 22:39
Karaz
Obrázek uživatele Karaz
příspěvků: 158
1.8
mám od: 19.2. 2011
v provozu od: 20.7. 2007

niio napsal:
homokinetaky na honde neodchadzaju. vyslovene si prezri kazdy jeden zahyb na manzete, ci nie je poruseny, ak nie, chybu by som hladal inde

No myslím že tohle je odvážný tvrzení..že neodcházejí.
Manžetu jsem teda nezkoumal,ale podle zvukových projevů a přiznačného lupání do zatáčky pod plynem, je to víc než jasné.
Jak vidím tady zatím asi všichni jezděj do Honda servisu Smích a nebo nikdo nic nemění sám?
Jsem si poradil sám a objednal kloub od Blueprint.)Kdyby někoho zajímalo co jsou zač: http://www.blue-print.com/

--
13. Únor 2014 - 14:19
niio
příspěvků: 1655
bývalý majitel

homokinetaky na honde neodchadzaju. vyslovene si prezri kazdy jeden zahyb na manzete, ci nie je poruseny, ak nie, chybu by som hladal inde

--
12. Únor 2014 - 11:03
Karaz
Obrázek uživatele Karaz
příspěvků: 158
1.8
mám od: 19.2. 2011
v provozu od: 20.7. 2007

Dokázal by mi někdo říct, jak je to s kvalitou dílů konkrétně těhle značek: CIFAM A BLUEPRINT co se týče homokinetických kloubů ? Popřípadě už někdo dával náhradu tohohle dílu a za co ? Děkuju.

--
12. Únor 2014 - 0:46
Karaz
Obrázek uživatele Karaz
příspěvků: 158
1.8
mám od: 19.2. 2011
v provozu od: 20.7. 2007

Ono se ten zvuk těžko popisuje kdo nezažil Smích je to prostě takové specifické lupání od kola..no prostě lepší nezažít. Takže ještě mi někdo řekněte ,který výrobce z druhovýroby je uchazející a který ne...abych za rok nedělal tu stejnou práci zas.A nebo rovnou originál díl? Tak trochu váhám, jestli to zvládnu sám a nebo to svěřit servismanovi. HUH! Mám teď 109tis. KM nalítano a taky mi to příjde brzo na zavadu tohohle typu navíc manžeta se nezdá byt porušená,že by tam šel bordel. Krom té vůle co tam udajně je podle mého samozvaného kamaráda mechanika, jsem nic extra nevypátral. Přiznám se,že ani nevím, jestli tam nějaká menší vůle není normální stav ? Nejsem si jist a on si nehraje na experta Smích

--
28. Říjen 2013 - 22:54

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".