Třepání ve volantu při 110km/h

Zdravím vás všechny,

* mám problém v tom, že když překročím 110km/h na dálnici, začne mi třepat ve volantu. Není to jen jemné třepání, spíš silnější. Jde to jen od pravého kola.
* začalo to po včerejším nočním driftování na sněhu. podotýkám, že nedošlo k nárazu.
* první co jsem udělal: zajel jsem do mnou prověřeného pneuservisu a nechal kola převážit. Jezdím k nim pravidelně a nikdy jsem s nimi neměl problém, dělají kvalitní práci. Borec mi tam řekl, že gumy jsou uprostřed ohlé dovnitř ne moc, ale že to muže být tím. Prý na nich mám dojet zimu a hodit do popelnice. Mají ještě okolo 4mm hloubku, tak jsem se dost divil. Po vyvážení kol třepání trošku ustálo, ale pořád to není žádná slast jako předtím. Jsou to gumy goodyear 205tky, na origo alu discích, mám je od koupi vozu, nevím kolik měli najeto předtím, ale já na nich najel cca 25tis km.
* chtěl bych ještě sjet na geometrii, ale bojím se že to bude něco jiné..

vypadá to že každá sranda něco stojí.. Brečím

díky za odpovědi Repi

Vložil Reposol, 19. Leden 2013 - 19:16
 

Pája
Obrázek uživatele Pája
příspěvků: 619
5D 1.8 Comfort
mám od: 12.1. 2010
v provozu od: 7.1. 2006

Kyneťák.

--
9. Červen 2014 - 12:36
Dejv
Obrázek uživatele Dejv
příspěvků: 1522
5D 1.8 Sport
mám od: 1.4. 2011
v provozu od: 1.4. 2011

sloe10 napsal:
Uz neviem co by ste odporucili skontrolovat?

Kvalitu vozovky?
--
6. Červen 2014 - 16:49
sloe10
příspěvků: 125
bývalý majitel

Zdravim,
objavil sa problem s trasenim volantu. Je to vsak cele nejake divne, hned po starte ked vyjdem na dialnicu pri rychlosti okolo 90km/h sa volant vyrazne chveje a trepanie je take pomalsie. Po chvilke jazdy sa to ukludni a trepanie je uz iba jemne ale rychlejsie, niekedy uplne zmizne niekedy tam je. Myslel som ze to robia kolesa dal som ich dva krat vyvazit, a nepomohlo. Pneumatiky mam nove takze tie tiez vylucujem, jedine ze by to este robili disky. Prehadzoval som aj kolesa zadne za predne a stale to iste. Uz neviem co by ste odporucili skontrolovat?

--
6. Červen 2014 - 14:05
Keomatepo
příspěvků: 294
náhodný návštěvník

Predbezna diagnoza je, vnutorny klb poloosi, cena cca 210€ Jsem smutný . Potvrdi sa to az, ked to rozoberu a uvidia co tam naozaj je.

Spritmonitor.de

--
1. Květen 2014 - 1:34
Keomatepo
příspěvků: 294
náhodný návštěvník

Dnes som bol v pneu servise, kolesa sa skontrolovali, prevazili, v nich to nieje. Mozu to byt nacate silentbloky ramena?

Spritmonitor.de

--
28. Duben 2014 - 22:39
Keomatepo
příspěvků: 294
náhodný návštěvník

Ano, zimne 16" a letne 18" mam na diskoch, ale vzdy to prezuvam v pneuservise a pri kazdom prezuvani davam vyvazit.

Spritmonitor.de

--
24. Duben 2014 - 18:39
nexus_cz
Obrázek uživatele nexus_cz
příspěvků: 2438
bývalý majitel

Bully: Já to zažil ještě na Renaultu, neměl štefty a matky, ale klasicky šrouby. Vibrace byly slyšitelné kolem 40-50km/h a se zrychlováním se ztrácely. Ujel jsem s tím asi 8km a pak mě napadlo to přejít klíčem.

--
24. Duben 2014 - 5:41
Goku_SSJ4
Obrázek uživatele Goku_SSJ4
příspěvků: 544
bývalý majitel

Keomatepo napsal:
Pojdem do pneuservisu, prehodim to na zimne a uvidim ci je to kolesami alebo nie.
Spritmonitor.de

Neviem, ci by som prehadzoval na zimne. Asi by som nechal najskor vyvazit letene a nespekuloval by som so zimakmi...predpokladam, ze mas zimne a letne na diskoch a prezuvas si ich sam doma.
--
24. Duben 2014 - 0:14
Bully
Obrázek uživatele Bully
příspěvků: 1955
bývalý majitel

nexus_cz napsal:
A určitě zkontrolovat dotažení kol.

Kdyz se uvolni matice/srouby u kol, je to sileny rachot a za vsech okolnosti, ne vibrace pri urcite (vyssi) rychlosti. Navic to moc dlouho nevydrzi a neutazene matice ulitnou.
____________________________________________

Civic Type-R 8G Beruna

--
23. Duben 2014 - 22:23
Keomatepo
příspěvků: 294
náhodný návštěvník

Kolesa som dotahoval, nepomohlo. Pojdem do pneuservisu, prehodim to na zimne a uvidim ci je to kolesami alebo nie.

Spritmonitor.de

--
23. Duben 2014 - 15:26

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".