Nový Civic 2016 - 10.generace

Vložil kovzby, 8. Duben 2015 - 19:15
 

JardaBar
Obrázek uživatele JardaBar
příspěvků: 160
3D 2.0 Plus
mám od: 1.10. 2014
v provozu od: 28.5. 2007

tomika:
Kia - předsudky. A ještě jsi mi nesdělil kolik stojí delší než 3 roky záruka u Hondy. Protože i kdyby Kia byla šrot, máš jistotu 7 let v ceně
dynamika - měřená stejnou metodikou, nejsou to jen čísla (ono kdyby to dnes vycházelo ve prospěch Civicu, hned by si otočil Směju se )
ceníky - takže podle tebe je lepší nemít na výběr než mít na výběr Směju se . Komplikovanost budiž, ale vrať se zpět k tomu o čem jsme hovořili. Máš nutkání vybrat u Hondy a dorovnávat u konkurence, udělej to opačně. Směju se

2bep: půjdu tam až se budu moct svést, na olizování palubek jsem nikdy nebyl Směju se
ceníky - nevím kde jsi vzal info o 20 tis., ale v ceníku co tu byl dnes vložen (by niio) vyjde např. 1.5 Sport 639k, dříve anoncováno 649k. rozdíl 10 tis., takže oproti té dříve uvedené porovnávačce s Mazda 3 je Civic nyní +80k. A oproti Ceed 5D GT +94k.

p.s.: Každé auto má své plusy a mínusy. Otázka je, které auto komu konkrétně vyhovuje. Ale je sranda, jak máte pocit Civic bránit, když se napíše něco proti. Směju se

--
17. Únor 2017 - 12:43
2bep
Obrázek uživatele 2bep
Administrátor
příspěvků: 5047
bývalý majitel

to Jardabar: Byl sis to auto aspoň staticky prohlédnout a posadit se do něj, když byla možnost na Jarově? Nebo ho rovnou odsuzuješ jen z fotek a ceníku?
On třeba rozdíl v interieru vs. Mazda 3 nebo Kia C'eed tam je a to jak co se kvality týče, pozice za volantem (ta je v CXG parádní), tak prostoru. Novou Astru neznám, jen předchozí 5D variantu a ani do jednoho z těchto aut si za sebe nějak rozumně nesednu, protože tam rozumně nedám nohy. Civic je na tom s prostorností na úrovni OIII. Smutné je to hlavně u Mazdy, která z nich má nejdelší rozvor.
Ano, Civic je z nich nejtěžší, má nejslabší motor (vs. ostatní turbokonkurence) a má největší kola (většinou 225/45 R17 vs 235/45 R17).
Otázkou za mě hlavně je, jak jsou či ne zmíněné modely motorově a jízdně zábavné. Tabulková čísla jsou jen jedním z ukazatelů. C8G s 1,8 dnes taky neni žádná sláva a na většinu lepičů mi stačí pár zatáček Mrk Rovinkové závody přenechávám jen majitelům ŘP Mates

K praktičnosti, ne každej chce nutně kombi. Už teď v C8G vozim většinou spoustu vdzuchu... S 1 - 2 dětmy mi příjde pořád auto s vnitřní velikostí C8G/CXG dostačující, případně se něco hodí na střechu.

p.s. Nechtěl by si být korektnější a buď srovnávat oficiální ceny bez slevy na všech stranách (tzn. i 50.000,- u Oplu a 55.000,- u Kie) a nebo odečíst plošnou slevu 20.000,- i u CXG? Mrk


--
17. Únor 2017 - 12:09
tomika
Obrázek uživatele tomika
příspěvků: 840
bývalý majitel

Protoze Kia...nevim, zda se da hovorit o konkurenci v pravem slova smyslu - v te cenove urcite ano.

JardaBar napsal:

Rozdíl je ten, že když ti něco v Civicu bude chybět, nemůžeš to většinou přidat kdežto u Škodovky ano. Divit se, že už po té customizaci není ideální poměr cena/hodnota není na místě. Je jasný, že auto vyrobené na míru vyjde dráž než předdefinovaná výbava.

To je ale presne to. Honda nechce mit neprehledne ceniky (ve Skoda ceniku jsem se casto ztracel a nechapal proc je to tak komplikovane - milion polozek, clovek musi porad hlidat, co si kam muze nebo nemuze prikoupit, nebo co uz je v jakem balicku obsazene - no proste peklo). V jednoduchosti je sila - ty vybavy jsou proste nejak nastavene a bud ber nebo nech byt. Kazdopadne je ale na druhou stranu treba porovnat vybavu obsazenou v cene, nez jenom rikat, ze je to drahe aniz by se clovek podival, co za tu cenu vlastne kupuje. Porovnavani cisel je jednoduche.

JardaBar napsal:

U Civicu chybí spíš dynamika, která je za očekáváním. 8,2-8,4 0-100 a 220km/h max. je v porovnání s konkurencí bída, dorovnali jen Focus 134kW. (uvidím až se svezu)

To jsou jen cisla...chce to se projet, z testu je zatim videt, ze 1.5ka je velmi povedena a auto jezdi velmi slusne.

JardaBar napsal:

Praktičnost auta bych spíš pominul, protože pro rodinu bude vždy lepší kombi než Civic 5D kam nedáš ani lyže, natož převážet třeba kola (bicykly). A tam zase boduje taťkovská Astra kombi za 550k a přitom rychlejší než Civic 1.5T.

Honda dela Tourery jen pro Evropu a to se ji zda-se nevyplaci (protoze prodeje jsou mrzke). V tomhle jsme oproti zbytku sveta dost exoticti.

Spritmonitor.de

--
17. Únor 2017 - 12:07
JardaBar
Obrázek uživatele JardaBar
příspěvků: 160
3D 2.0 Plus
mám od: 1.10. 2014
v provozu od: 28.5. 2007

Proč černý humor ... http://www.kia.com/cz/-/media/files-from-kme/pip/spotlights/pip/end-of-page/downloadable/download_icon_pro_ceed_gt.jpg?w=311
Tu záruku 7 let lze u Hondy dokoupit? Za kolik?

Rozdíl je ten, že když ti něco v Civicu bude chybět, nemůžeš to většinou přidat kdežto u Škodovky ano. Divit se, že už po té customizaci není ideální poměr cena/hodnota není na místě. Je jasný, že auto vyrobené na míru vyjde dráž než předdefinovaná výbava.

U Civicu chybí spíš dynamika, která je za očekáváním. 8,2-8,4 0-100 a 220km/h max. je v porovnání s konkurencí bída, dorovnali jen Focus 134kW. (uvidím až se svezu)

Praktičnost auta bych spíš pominul, protože pro rodinu bude vždy lepší kombi než Civic 5D kam nedáš ani lyže, natož převážet třeba kola (bicykly). A tam zase boduje taťkovská Astra kombi za 550k a přitom rychlejší než Civic 1.5T.

--
17. Únor 2017 - 11:45
niio
příspěvků: 1655
bývalý majitel

komplet cennik:
http://www.autoforum.cz/static/download/Cenik_Civic%205D_2017_cenik_CZ.pdf

kto nechce panoramaticku strechu, staci vybava sport, inac sport plus Směju se

--
17. Únor 2017 - 11:27
tomika
Obrázek uživatele tomika
příspěvků: 840
bývalý majitel

Recara v Cee apostrof d ? To je snad nejaky cerny humor... Hlasitě se směju . No dobre, ale tak se zase jeste podivej na vybavu Civicu a treba tam najdes neco dulezitejsiho, co ostatni nemaji, nez jenom vyhrivany volant a masazni sedacky. Ja jsem si ho nedavno porovnaval s vybavou Skodovky (porovnaval jsem trivalce) a nasel jsem dost podstatnych rozdilu a nakonec mi to hodilo +- stejnou cenu.

Spritmonitor.de

--
17. Únor 2017 - 11:13
JardaBar
Obrázek uživatele JardaBar
příspěvků: 160
3D 2.0 Plus
mám od: 1.10. 2014
v provozu od: 28.5. 2007

Tak třeba když budu chtít masážní a ventilační sedadla Směju se mohu si je k Civicu koupit? Astra je má. Nebo prodloužení sedáku - to je zrovna věc, která má užití. Vyhřívaný volant?
Nebo ... kdybych chtěl 7 let záruku jako má Ceed GT? Kolik bude stát? Mohu mít u Civica lepší sportovní sedadla jako Recaro v Ceedu?

Jak vidíš, nejde o to jestli v Hondě umí počítat, jde jen o to, z jakého pohledu na ta auta koukáš. Pak zjistíš, že je Civic prostě drahej a otázka je, co za to nabídne.

--
17. Únor 2017 - 9:52
tomika
Obrázek uživatele tomika
příspěvků: 840
bývalý majitel

To by bylo jiste nemile, ale takovi hlupaci v Honde jiste nejsou a pocitat umi...

Spritmonitor.de

--
17. Únor 2017 - 9:28
JardaBar
Obrázek uživatele JardaBar
příspěvků: 160
3D 2.0 Plus
mám od: 1.10. 2014
v provozu od: 28.5. 2007

tomika napsal:
To JardaBar: Musis se jeste podivat co v tech "srovnatelnych" vybavach ale vlastne je. Pak stejne jeste budes muset neco prihodit extra, abys dorovnal vybavu civicu a hnedka jsi na podobne cene.

Spritmonitor.de

O tom už jsem psal ...

Nicméně z druhého pohledu ... co když to bude opačně a Civicu bude něco chybět, jak to vyřešíš?

--
17. Únor 2017 - 9:20
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Jo, Toyobaru ma kombinaci primeho a neprimeho vstrikovani, vice ZDE.

--
17. Únor 2017 - 9:17

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".