Nový Civic 2016 - 10.generace

Vložil kovzby, 8. Duben 2015 - 19:15
 

JardaBar
Obrázek uživatele JardaBar
příspěvků: 160
3D 2.0 Plus
mám od: 1.10. 2014
v provozu od: 28.5. 2007

niio napsal:
komplet cennik:
http://www.autoforum.cz/static/download/Cenik_Civic%205D_2017_cenik_CZ.pdf

kto nechce panoramaticku strechu, staci vybava sport, inac sport plus :)

2bep

--
17. Únor 2017 - 14:35
JardaBar
Obrázek uživatele JardaBar
příspěvků: 160
3D 2.0 Plus
mám od: 1.10. 2014
v provozu od: 28.5. 2007

tomika napsal:
No ja ten clanek nepsal, tak je to asi trosku nefer proti mne vytahovat. To ze King porovnava cisla u auta, ktere jeste ani nevidel docela chapu, protoze o cem jinem by jinak psal ze. Beru kazdy argument, ktery dava smysl, tyhle cisla pro me bohuzel moc smysl nemaji a auto si podle nich nevybiram.

Spritmonitor.de

... tak nic.

--
17. Únor 2017 - 14:34
2bep
Obrázek uživatele 2bep
Administrátor
příspěvků: 5047
bývalý majitel

Info o plošné slevě 20.000,- proběhla na více webech, nedávno na mě vyskočila i v podobě nějakého baneru s vysvětlením, že má jít o akci pro první zájemce. Matně si vybavuju, že podobnou akci doprovázelo i spouštění C9G.
Samozřejmě uvidíme v březnu jaká bude realita a zároveň se následně ukáže, jak se budou dařit prodeje.
Jestli se něčeho opravdu obávám, tak Hondí tradice zabít prodeje nulovou marketingovou podporou.

Cca před půl rokem jsem prolezl a projel Levorga, cca před 1,5 měsícem jsem si lehce prošel C'eeda a Optimu, před měsícem jsem si těsně před prohlídkou CXG prolezl M3 a M6 a nebylo to kvůli oblizování palubky. Netrpím koncernou úchylkou v měkčených plastech. Tam mě zajímá jen to, zda to náhodou různě nevrže apod. Směju se Ale konkurenti se od sebe liší právě i pocitem, jak se člověk v autě cítí, jak dobře špatně se mu sedí, jak se mu zamlouvá ergonomie ovládání atd...


--
17. Únor 2017 - 14:28
tomika
Obrázek uživatele tomika
příspěvků: 840
bývalý majitel

No ja ten clanek nepsal, tak je to asi trosku nefer proti mne vytahovat. To ze King porovnava cisla u auta, ktere jeste ani nevidel docela chapu, protoze o cem jinem by jinak psal ze. Beru kazdy argument, ktery dava smysl, tyhle cisla pro me bohuzel moc smysl nemaji a auto si podle nich nevybiram.

Spritmonitor.de

--
17. Únor 2017 - 14:22
JardaBar
Obrázek uživatele JardaBar
příspěvků: 160
3D 2.0 Plus
mám od: 1.10. 2014
v provozu od: 28.5. 2007

tomika napsal:
Ad dynamika: staci kratsi staly prevod nebo vetsi kola a ejhle, to cislo je uplne jine. Ze to pak treba toci 4tis pri 120km/h to uz se ale z tech cisel nedozvis. Tim chci rict, ze dynamika tech vozu pri pouziti stejnych kol a stejne odstupnovane prevodovky muze byt diametralne jinde...

Spritmonitor.de

To je úplně bezpředmětný co řešíš.

Kdyby byl na tom Civic papírově lépe, nikdy bys tento argument protistrany nevzal.
Ukázkou je článek Kinga k 8G http://www.hondaclub.cz/default.aspx?a=794 Spousta srovnání papírového zrychlení Civic 1.8 vs konkurence, ale dnes už to najednou u Civicu 10G není podstatný údaj a bagatelizujeme a bagatelizujeme .... Hlasitě se směju

--
17. Únor 2017 - 14:07
tomika
Obrázek uživatele tomika
příspěvků: 840
bývalý majitel

Nerekl bych, ze je bagatelizuji, spise se na ne divam realisticky - ty mi zase prijdes, ze to vidis moc ruzove - viz. zaruka. A takhle se ale muzeme hadat do nekonecna. Ja KIU rozhodne nepomlouvam, ale staci se podivat na par losich testu (viz Cee'd kombi napr. - pekny pruser) nebo vubec recenzi a clovek pochopi, ze to zatim na Hondu proste nema - to je realita. Samozrejme nepopiram, ze se jednou vypracuji a ze se rozdily mezi automobilkami diky globalizaci stiraji - to je take realita. Bohuzel ja tam zatim rozdil porad vidim - take realita.

Spritmonitor.de

--
17. Únor 2017 - 14:02
JardaBar
Obrázek uživatele JardaBar
příspěvků: 160
3D 2.0 Plus
mám od: 1.10. 2014
v provozu od: 28.5. 2007

Odejít je těžký. Mrk Lidi radši bagatelizují výhody konkurence, než aby si uvědomili jejich přínos. (viz. debata o záruce) Jen si všimni jakou auru má Apple a jeho fanoušci jak bojují ... Směju se
A jak to funguje v marketingu ... první pozitivní emoce rozhodne Směju se a už si jejich. Pak už jen člověk utvrzuje sám sebe, že se rozhodl správně tím, že třeba pomlouvá konkurenci. Tak to zkrátka je.

Obecně tě ani jedno svezení v jiném autě často nepřesvědčí o tom opustit svou značku a jít jinam. Na to je většinou třeba víc času a nebo nějaká silná negativní zkušenost.

--
17. Únor 2017 - 13:53
tomika
Obrázek uživatele tomika
příspěvků: 840
bývalý majitel

Ad dynamika: staci kratsi staly prevod nebo vetsi kola a ejhle, to cislo je uplne jine. Ze to pak treba toci 4tis pri 120km/h to uz se ale z tech cisel nedozvis. Tim chci rict, ze dynamika tech vozu pri pouziti stejnych kol a stejne odstupnovane prevodovky muze byt diametralne jinde...

Spritmonitor.de

--
17. Únor 2017 - 13:49
tomika
Obrázek uživatele tomika
příspěvků: 840
bývalý majitel

Popravde Civic a Honda obecne je trochu srdecni zalezitost, to nepopiram, jinak bych uz jezdil necim jinym a prudil na KIA foru Hlasitě se směju . Ta zaruka pro me neni dulezita, je to jenom cislo (kdyz se pak podivas do podminek uplatneni, clovek zjisti, ze to zase tak zhave neni) a honda ho doufam stale nepotrebuje. Vetsina veci se projevi a vyresi behem standardni zaruky.

Spritmonitor.de

--
17. Únor 2017 - 13:38
JardaBar
Obrázek uživatele JardaBar
příspěvků: 160
3D 2.0 Plus
mám od: 1.10. 2014
v provozu od: 28.5. 2007

Jen bych ještě doplnil ... Honda novým Civicem 10G ušetřila na vývoji, protože jde o globální model. Nevím přesně, ale cca 25 let (?) jsme měli Civic 5D (či jiné varianty) čistě pro EU trh, šité na míru zákazníkovi. Nyní šli cestou úspor a ze Civica se stal globální model. Přesto se to nepromítlo do ceny.
Nový motor také není zrovna nějaký hi-tech, i zde šli cestou úspor, ale o tom někdy jindy ...

A z tohoto pohledu a z pohledu na konkurenci dnes mě ta cena přijde zatím neadekvátní. Ať zrychluje za 8 či 9s, mě to taky stačí, ale snad se taková "dynamika" promítne do ceny, ne? Protože dynamika je jeden ze dvou hlavních parametrů pro tvorbu ceny.

Prostě zatím nevím proč by byl Civic dobrou volbou ke koupi (1.0T mě nezajímá, sleduji jen 1.5T).

--
17. Únor 2017 - 13:12

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".