Nový Civic 2016 - 10.generace

Vložil kovzby, 8. Duben 2015 - 19:15
 

Shi
příspěvků: 1020
bývalý majitel

petous napsal:
Podle mne problém zasírání sání Mazda vyřešila asi nejlépe jak to jen lze. Otázka je, jestli to Honda zvládla okopírovat nebo na to jdou jinak. Nikde jsem zatím nenašel info jak mají nové motory řešené EGR a PCV systémy, je to výzva Palec nahoru . Možná v katalogu náhradních dílů by to mohlo být vidět. Další věc - síra v palivu Hovínko . To byl seriózní problém v EU při nástupu Mišivbuši GDI v roce 1998. Dnes je norma na povolený obsah cca 10x přísnější.

Nejen síra v palivu, ale také SAPS v oleji.
ACEA od roku 2016 kvůli přímovstřikům s turbem zařadila nový motorový test zaměřený na úsady na pístech, přímovstřikové saze v oleji pod mikroskopem prý připomínají saze z dieselů, motory budou požadovat oleje ACEA Cx, namísto ACEA Ax, ... děje se toho s přechodem na DI poměrně hodně.

--
21. Únor 2017 - 20:18
petous
příspěvků: 271
bývalý majitel

Podle mne problém zasírání sání Mazda vyřešila asi nejlépe jak to jen lze. Otázka je, jestli to Honda zvládla okopírovat nebo na to jdou jinak. Nikde jsem zatím nenašel info jak mají nové motory řešené EGR a PCV systémy, je to výzva Palec nahoru . Možná v katalogu náhradních dílů by to mohlo být vidět. Další věc - síra v palivu Hovínko . To byl seriózní problém v EU při nástupu Mišivbuši GDI v roce 1998. Dnes je norma na povolený obsah cca 10x přísnější.

--
21. Únor 2017 - 19:02
skype
Obrázek uživatele skype
příspěvků: 280
5D 1.8 Sport
mám od: 6.12. 2011
v provozu od: 20.1. 2011
Shi
příspěvků: 1020
bývalý majitel

Robio napsal:
Vzdy ma potesi ked nejaky jozo z garaze vie viac a lepsie ako armada inzinierov v honde Smích

Problém je v tom, že rozhodnutí nepřijímají inženýři, ale manažeři a to navíc manažeři zahnaní do kouta v důsledku nesmyslů, které si vymysleli politici. Petous má stoporocentní pravdu, že u turbomotorů bude problém menší, než u atmosferických přímovstřiků, nicméně když problém nedokázali vyřešit inženýři v Subaru a v Toyotě to vyřešili pomocným vstřikovačem, tak mě nulové informace k tomuto problému ze strany Hondy čirým optimismem nenaplňují.

Pokud by očista pomocí slupek z oříšků stála do 100 EU, tak by to samozřejmě bylo v pohodě.

--
21. Únor 2017 - 12:53
2bep
Obrázek uživatele 2bep
Administrátor
příspěvků: 5047
bývalý majitel

"Ačkoli má také své chyby společné se základním provedením včetně nevypínatelné stabilizace, fantasticky se řídí, komunikuje a umí uspokojit, i když nenosí štítky Type-R."

Kurvadrát HovínkoKlejuPalec dolu


--
21. Únor 2017 - 11:29
niio
příspěvků: 1655
bývalý majitel

Budiky potrebuju doladit, nazivo posobia ako cinska hracka. na audi sa to nechyta, ani na mazdu.
Inac mohutna recenzia na 4 strany je tu (autoforum.cz je inac vyborny portal):
http://www.autoforum.cz/testy-aut/prvni-test-honda-civic-1-0-a-1-5-vtec-turbo-2017-chtit-budete-jen-jednu/

--
21. Únor 2017 - 11:02
Robio
příspěvků: 74
5D 1.8 Sport
mám od: 1.3. 2015
v provozu od: 1.9. 2006

Ako sorry, 10 minutove video a nic sme sa nedozvedeli, len sa chlapci natocili ako sa vozia, taktiez je dost vtipne vyhlasenie ze 120 konovy motor je "fajn" na pohodovu jazdu.

Po zhliadnuti tohoto videa https://www.youtube.com/watch?v=FhFn4Pz6Nak&t=1071s ma interier dost zarazil aj celkovo grafika a ovladanie
V tomto su teda nemci tak dve generacie napred.

Inak celkom nechapem preco sa v dnesne dobe kladie taky velky doraz na to zobrazovat teplotu motora, koho tato informacia vobec zaujima ze je jej venovany samostatny budik. Mne by bohate stacila digitalna teplota v menu PP.
A samozrejme si honda neodpustila nechutnu tycku zastrcenu do budikov, v roku 2017, wtf.

Nazivo to mozno bude posobit inak.

--
20. Únor 2017 - 22:40
HandrejH
Obrázek uživatele HandrejH
příspěvků: 648
5D 1.8 Sport
mám od: 25.4. 2009
v provozu od: 25.4. 2009
--
20. Únor 2017 - 20:14
Robio
příspěvků: 74
5D 1.8 Sport
mám od: 1.3. 2015
v provozu od: 1.9. 2006

Vzdy ma potesi ked nejaky jozo z garaze vie viac a lepsie ako armada inzinierov v honde Smích

Osobne mam velku radost ze novy Civic jazdi tak ako jazdi a konecne to ma poriadne jazdne vlastnosti nie tie posledne parodie 8g a 9g.
A o turbomotory sa nebojim, kludne by som isiel aj do trojvalca, mne sa ten zvuk nahodou paci. (vzhladom na prekurvitkovany koncernovy 1.5TSI su podla mna tieto 1.0 a 1.5T velmi dobre)

Len ten exterier no Smích a ceny su tiez relativne vysoke ale zasa tomu zodpoveda vybava.

--
19. Únor 2017 - 19:12
petous
příspěvků: 271
bývalý majitel

Zasraný sání u atmosféry asi opravdu může negativně ovlivnit parametry motoru, ale u turba? Podívej se na průměr restriktoru např. u WRC aut, atd., prostě to nehraje skoro žádnou roli, turbo tam ten vzduch natlačí i skrz malou díru. Při nejhorším si necháš trubky protáhnout skořápkama od oříšků.

--
18. Únor 2017 - 21:45

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".