Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

tom napsal:
A jak hodně ubejvaj ty destičky oproti sérii, nemizej rychleji?

Toto su otazky jak za trest, mam ich na aute 2 mesiace a neskumal som kolko z nich ubudlo a nemam v plane ich ani vyberat a premeriavat

Nowhere to hide

--
16. Červenec 2009 - 12:05
babo
příspěvků: 599
3D 2.0 Plus
mám od: 7.2. 2009

lukas napsal:
Vazne potrebujes na naftovyho civica okruhovy desky? (ty DS2500) Studeny min brzdej a piskaj, jo a taky sou tvrdsi takze zerou kotouce...

No dost famy... treba si to skusit.
DS2500 rozhodne nie su okrhuove dosticky. Prave na okruh moc vhodne nie su, daju sa tam na 2 jazdy za den pouzit, ale nie je to ono.
Studene DS2500 urcite stale lepsie brzdia ako seria. Samzorejme ked sa ohreju brzdia este lepsie, ale prave kvoli dobrym vlastnostiam a plochej krivke mu su vhodne trebars aj na zavody do vrchu a su aj homologovane do beznej premavky.

Kotuce viacej zrat o nieco budu, ale pri beznejsom jazdeni nijak dramaticky. Kludne by som ich skusil so seriovymi kotucmi a ked ich zozeru, tak si kupit trebars hladke kotuce EBC Premium (ked nechces vratane kvoli kravalu). Zmes EBC kotucov je dost kvalitna ( v podstate TG a Premium maju rovnaku).
Vydrz dosticiek 2500 pri porovnatelnom jazdeni bude urcite vyssia ako seriovych.

Green Stuff tiez nie je ulpne zla moznost, ale trebars kamarat si ich dal na ACCO 7G a bol s nimi menej spokojny, ako so seriovymi. Co pisal ale Koly, na CV 5D je to o dost lepsie ako seria

--
16. Červenec 2009 - 10:24
tom
Obrázek uživatele tom
příspěvků: 92
5D 2.2 Sport
mám od: 13.3. 2007

A jak hodně ubejvaj ty destičky oproti sérii, nemizej rychleji?

--
16. Červenec 2009 - 10:17
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

No ako som povedal, mam tam TG a menil som to zaroven s Greenami, takze na seriovych kotucoch som vobec Greeny neskusal. Inak na TG nemam zatial ani naznak po nejakych ryhach a mam ich cca 2 mesiace. TG nie su uplne prevrtane, len take dobky su tam a drazky.

Nowhere to hide

--
16. Červenec 2009 - 10:12
tom
Obrázek uživatele tom
příspěvků: 92
5D 2.2 Sport
mám od: 13.3. 2007

Vrtaný kotouče nechci, těch jsem si užil dost na feldě, to hlučení mi vadí. Spíš mi řekni jak hodně ty greeny žerou kotouče oproti sériovým destičkám.

--
16. Červenec 2009 - 10:09
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

tom napsal:
Potřebuju poradit co vybrat za destičky (na předek i zadek)s ohledem na životnost samotných destiček a pak i kotoučů. Rozhoduju se mezi EBC green stuff a Ferodo DS2500. Je mi jasný, že DS2500 bude brzdit nesrovnatelně lépe, ale nebudou i mnohem rychleji ubejvat a potažmo mnohem více žrát kotouče?

Ja mam zelene vpredu aj vzadu a menil som rovno aj predne kotuce. Boli tesne pred odchodom, takez TG bola jasna volba rovno, kedze original jeden kotuc stoji v honde 133 € bez DPH, nemal som ani nad cim rozmyslat a menil som aj brzdovu kvapalinu rovno za EBC 307+. Som moc s nimi spokojny, v tuneli alebo pri protihlukovej stene je kotuce pekne pocut. Je to take svistanie v vzduchom.

Nowhere to hide

--
16. Červenec 2009 - 8:09
lukas
Obrázek uživatele lukas
příspěvků: 515
3D 1.8 Sport
mám od: 19.12. 2007

Vazne potrebujes na naftovyho civica okruhovy desky? (ty DS2500) Studeny min brzdej a piskaj, jo a taky sou tvrdsi takze zerou kotouce...

S klidem ber zeleny EBCcka nebo cerny Ultimaxy, chybu neudelas ani s jednema, zeleny sou defacto takovy premiovky ale oboje jsou pro kazdodenni pouziti (street).

--
16. Červenec 2009 - 0:35
tom
Obrázek uživatele tom
příspěvků: 92
5D 2.2 Sport
mám od: 13.3. 2007

Potřebuju poradit co vybrat za destičky (na předek i zadek)s ohledem na životnost samotných destiček a pak i kotoučů. Rozhoduju se mezi EBC green stuff a Ferodo DS2500. Je mi jasný, že DS2500 bude brzdit nesrovnatelně lépe, ale nebudou i mnohem rychleji ubejvat a potažmo mnohem více žrát kotouče?

--
16. Červenec 2009 - 0:19
Horyn
příspěvků: 52
5D 2.2 Sport
mám od: 16.3. 2007

Já jsem při výletu na Slovensku zjistil, že mi chybí u zadního levého kola obložení na destičce u brzdy. Občas se hřál i ALU disk tak, že se na něm nedala udržet ruka. Toto bylo již 2x upozorňováno v servisu, vždy údajně vyčistili brzdy. Já jsem dnes brzdu demontoval a nenašel příčinu proč se pístek nevrací, mimochodem opravdu se nehýbal, ani stlačením ve svěráku nepovolil, až po chvíli se jako zázrakem uvolnil točením zleva doprava. Následovala demontáž a kontrola, písku, který vypadal výborně, jen na jedné straně byl náznak jakéhosi poškrábání. Namontoval jsem nové destičky a uvidím, jestli bude chodit. Na druhé straně destičky byly tak na 40%. Kdyby někdo chtěl destičky na zadek (objednal jsem je 2x, jako pro každé kolo zvlášť, nevědíc že v balení jsou 4ks pro obě kola), tak jsou v Kolíně a okolí za 900,-(Ferodo Premium) a nebo s příplatkem 100,- za ušpinění a výměnu u nás na zvedáku.

--
16. Červenec 2009 - 0:07
egze
Obrázek uživatele egze
příspěvků: 163
5D 1.8 Sport
mám od: 4.7. 2008

Takze moja skusenost: posledne 2 mesiace mi hucali zadne brzdy pri brzdeni. Stale prve brzdenie po dlhsom stati to hucalo a potom ticho.Skusal som na to wapku ale nepomohlo. Posledny tyzden to ale zacalo piskat aj pri jazde bez brzdenia, podobne ako ked uz su prebrzdene dosticky - ani silne prebrzdenie tomu nepomahalo. Tak som to nechal pozriet v MotorCare BA - verdikt dosticky su v pohode (samozrejme ked auto ma 20k km) ale ze su zle zjazdene zadne kotuce a ze su hrdzave(?) Som sa to snazil uhrat na zaruku ze to nemoze robit po roku. Oni tvrdili ze je to stylom jazdy,na co som oponoval ze prednym brzdam ten styl nevadi ocividne. Zevraj nie som prvy ani posledny kto ma tento problem. Ze mi musia stocit disky. Kedze ma nebavi chodit s novym autom piskajuc ako s furikom tak som na to pristupil a zaplatil 80Evri. Dnes som to zabehaval tak zatial ticho. knock knock...

--
15. Červenec 2009 - 23:57

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".