Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

Tak malá reklama, ako som už avizoval. Dany zaradil spomínané doštičky Ferodo DS2500 pre 1.4-1.8-2.2 do ponuky za 2900Kč, v tejto chvíli sa predzásobil a má nejaké sady skladom k okamžitému dodaniu. Bežná maloobchodná cena by mala byť pritom cca 3500Kč, dodacia lehota sa dá očakávať okolo 4 týždňov.

--
26. Květen 2009 - 1:28
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

Mimochodom, jedny nové EBC Turbogroovy na 1.4-1.8-2.2 sú na predaj sa zľavnenú cenu!

Viz.bazar

--
18. Květen 2009 - 12:45
babo
příspěvků: 599
3D 2.0 Plus
mám od: 7.2. 2009

inak brzdovka je fakt dobry a dolezity napad. DS2500 by som sa na CTR origo kotucoch nebal, predsa len uz aj to su v podstate zavodne. Ked som mal chvilu tuto kombinaciu, tak sice mam opalenu platnicku parkrat, ale inak pohoda Směju se
Na FK1-3 kotucoch su tie 2500 otazka, ale vsak v podstate som pisal, ze len nech to niekoho neprekvapi, ak kotuce dostanu sodu Cool

--
18. Květen 2009 - 12:18
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

Tiez som pri vymene brzd menil aj brzdovku za tu istu ako Koly - EBC BF307+. Objednal som rovno 2x 0,5l a dobre som spravil, lebo po vymene sme pouzili iba 0,5l a po uplnom sadnuti brzd o 2 dni neskor sa mi zobrazila kontrolka nizkej hladiny brzdovej kvapaliny a musel som cca necele deci doliat z dalsej flase a uz bolo vsetko ok.

Don´t Look To The Eyes Of A Stranger

--
18. Květen 2009 - 11:57
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

Inak by som ešte zdôrazil, že pokiaľ človek ide do takéhoto upgradu, veľmi podstatná je aj výmena brzdovej kvapaliny za odolnejšiu, a to kompletne. Treba si pritom dať záležať a dať pozor aby to v servise fakt urobili a nie iba trochu odpustili (to sa mi presne stalo). To potom v nádržke bude kvalitná kvapalina a v brzdách pôvodný bublifuk. Na prvotnú kompletnú výmenu je potrebných o niečo menej ako 1l, následne už stačí len dolievať. Ja používam EBC BF307+. Bonus je, aspoň u mňa to tak bolo, že sa odstráni také to hnusné prepadávanie brzdového pedála.

--
18. Květen 2009 - 11:48
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

babo napsal:
inak tazko povedat u seriovych kotucoch na FK1-3, ale 2500 im asi daju zahul a ked niekto pojde do tohto upgrade, pravdepodobne bude musiet pocitat v dohladnej dobe aj s upgrade kotucov.

S DS2500 to snáď nebude nijako tragické, aj podľa tabuľky nižšie sú ku kotúčom ohľaduplnejšie ako ostatné závodné zmesi a výdrž by mala byť dobrá. jc ich má na originál CTR kotúčoch, tak uvidíme. Ja by som sa tiež nebál ich nasadiť na originál kotúče, s tým že samozrejme výdrž kotúčov asi bude o trochu nižšia ako pri sériových doštičkách, a potom následne po konci životnosti už dať EBC TG. Pre výdrž samozrejme bude podstatné, aby človek brzdil s rozumom, pokiaľ si bude svoje nové ostré brzdy neustále vychutnávať, tak sa niet čo diviť, že zmiznú rýchlejšie. Mrk

Teraz som mal na na originál CTR kotúčoch DS3000, čo by mal byť kotúčový žrút, ale ani toto nebolo až také zlé. Rýchlejšie som zlikvidoval nové DS3000 ako dorazil už pri osadení totálne zjazdené kotúče.

--
18. Květen 2009 - 11:47
babo
příspěvků: 599
3D 2.0 Plus
mám od: 7.2. 2009

matulo napsal:

lenze ked ich nikto nevyskusa, nikto nebude moct prist na to ci su dobre alebo nie... Mrk ale hlavne - preto som sa pytal na to ci s tym niekto ma skusenosti... Mrk

Offtopic
P.S.: chlape, telefony kto bude dvihat?

daj si EBC TG a Ferodo DS2500 a nepotrebujes skusat nic Směju seOfftopic a sakra, dobre, ze hovoris, sekretarka ma padaka

--
18. Květen 2009 - 9:54
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

babo napsal:
matulo: ja by som moc do nevyskusanych veci nesiel, ani japonskych.

lenze ked ich nikto nevyskusa, nikto nebude moct prist na to ci su dobre alebo nie... Mrk ale hlavne - preto som sa pytal na to ci s tym niekto ma skusenosti... Mrk

Offtopic
P.S.: chlape, telefony kto bude dvihat?

--
18. Květen 2009 - 9:40
babo
příspěvků: 599
3D 2.0 Plus
mám od: 7.2. 2009

Hellboy napsal:
Jinač díky všem za vyskoušení a doporučení destičky Ferodo DS2500 budu pupovat.

inak tazko povedat u seriovych kotucoch na FK1-3, ale 2500 im asi daju zahul a ked niekto pojde do tohto upgrade, pravdepodobne bude musiet pocitat v dohladnej dobe aj s upgrade kotucov.

matulo: ja by som moc do nevyskusanych veci nesiel, ani japonskych.

--
18. Květen 2009 - 9:32
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

pri lozeni po Internete som nadabil na znacku brzdovych komponentov Dixcel. ma s nimi niekto skusenosti?
z toho co som nasiel: maju kotuce a dosky pre CTR EP3 za zvladnutelne ceny (na EBC sa asi nechytaju, ale... co ak v tomto pripade plati ze za kvalitu sa plati?), japonska firma, daju sa zohnat aj v Europe (UK)... pre niektorych z nas mozno celkom zaujimava alternativa...

--
17. Květen 2009 - 21:38

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".