Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

tom: Chápem, skúsim Ti ešte pomôcť. GS sú o trochu ostrejšie ako séria, hlavne nové, ale nie je to zase nijaký zázrak. Bude to ale o niečo príjemnejšie a nič nestratíš. DS2500 sú pocitovo perfektné, ale je tam to pískanie. Nie je to zase nič strašné, pri bežnej jazde to nepíska vôbec, robí to iba pri jemnom dobrzďovaní asi pri 10km/h, teda keď človek zastavuje a ide už fakticky krokom. Keď prišliapneš pedál o trochu viac tak to zmizne. Nepríjemné to môže byť pri posúvaní sa v kolónach, kde to občas pri tej jazde krokom zapíska. Treba tiež vedieť, že keď už to píska, tak to je to počuť, nie je to len trochu. Ale oproti iným závodným doštičkám je to nič, tie pískajú v omnoho väčšom rozsahu, DS2500 len v tejto jednej špecifickej situácii. Takže je to na Tebe, čomu dáš prioritu. Mrk

Na zváženie je tiež kompletná výmena brzdovej kvapaliny, neviem v akom stave je Tvoja. Ak sú v nej bublinky tak ani najlepšie doštičky na svete nepomôžu. Môžem doporučiť EBC307+.

--
17. Červenec 2009 - 9:42
babo
příspěvků: 599
3D 2.0 Plus
mám od: 7.2. 2009

Shi napsal:

Ono je to spíš nastavením posilovače. V hondě sice musím šlapat větší silou, ale díky tomu se to líp dávkuje. Honda zdánlivě málo brzdí, ale jak jsem si zkusil, není problém na suché dálnici ve 140 km/h kola zablokovat (aktivovat ABS). Takže je to jenom pocit. Některá aut mají jinak nastavený posilovač a předstírají ,že mají jedovaté brzdy (znám to z Fabie a Oktávie). Brzdy se tváří jedovatě jen do okamžiku, než je opravdu potřebuješ použít. Když dojde na lámání chleba, tak to brzdí stejně (mizerně) jako každé jiné auto. Ovšem je to celkem zrádné - při 100 km/h jsou ještě jedovaté (a blbě se dávkují), při 160 km/h je ten nástup chabý a mdlý (tak jako jsme zvyklí v Civikovi při libovolné rychlosti). Takže brzdy v Civikovi se z mého pohledu chovají furt stejně a neklamou tělem.

to mas zas pravdu, ale z casti. V 140km/h nezablokujes kola podla mna ani omylom. Kstlacis pedal, zacnes brzdit a naozaj zablokujes kola, tak uz davno nejdes 140. V 140 som nezablokoval kola ani seriovymi brzdami na CTR.
Druha vec, je ze honda brzdy sa naozaj dobre davkuju pre beznu permavku. C CV 5D je ale ten krok pedalu predsa len dlhy moc. Stale lepsie ako subaru, to mava aj v STi neuveritelne dlhy chod a fakt na to treba slapat neskutocnym sposobom.
Zle nastavenie posilovaca typu VW koncern, bezne renaulty mas tiez pravdu. V beznej premavke pre 95% kudi je neprijemne, ze maju cely ucinok pedala v 1cm.
Co sa tyka silu brzdneho ucniku a vadnutia brzd, pripadne vydrze platniciek ale na tom civic nikdy nebol moc dobre a ani 8G 5D na tom nie je moc dobre. Trebars 2.2 je tazka pomaly ako accord 7g 2.4 a ten mal brzdy teda podstatne lepsie.
Posledna neprijemna vlasnots honda brzd vo vseobecnosti je, ze neskutocne spinia kola. To som na acco cistil kola snad kazdy tyzden ked som ho este mal Směju se

--
17. Červenec 2009 - 9:17
egze
Obrázek uživatele egze
příspěvků: 163
5D 1.8 Sport
mám od: 4.7. 2008

Shi napsal:
Honda zdánlivě málo brzdí, ale jak jsem si zkusil, není problém na suché dálnici ve 140 km/h kola zablokovat (aktivovat ABS).

OT: aj vam to robi ze bri brzdeni z vyssich rychlosti 150+ po priamke ked brzdim plny kotol (tesne pred zasahom abs) mi uplne rozplave zadok a zacne mi do toho kecat VSA? Zadna torzka by sa mala prejavovat az v zakrutach tak neviem co to je.

--
17. Červenec 2009 - 8:35
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

tom napsal:
Sériové brzdy mi přijdou, že opravdu moc nebrzdí, musim hodně tlačit na pedál. Přecijenom diesel je moc těžká kráva. Kdybych takhle šlápnul na brzdy v druhém autě (modeo také 2,2) jako v hondě, tak proskočim předním oknem.

Ono je to spíš nastavením posilovače. V hondě sice musím šlapat větší silou, ale díky tomu se to líp dávkuje. Honda zdánlivě málo brzdí, ale jak jsem si zkusil, není problém na suché dálnici ve 140 km/h kola zablokovat (aktivovat ABS). Takže je to jenom pocit. Některá aut mají jinak nastavený posilovač a předstírají ,že mají jedovaté brzdy (znám to z Fabie a Oktávie). Brzdy se tváří jedovatě jen do okamžiku, než je opravdu potřebuješ použít. Když dojde na lámání chleba, tak to brzdí stejně (mizerně) jako každé jiné auto. Ovšem je to celkem zrádné - při 100 km/h jsou ještě jedovaté (a blbě se dávkují), při 160 km/h je ten nástup chabý a mdlý (tak jako jsme zvyklí v Civikovi při libovolné rychlosti). Takže brzdy v Civikovi se z mého pohledu chovají furt stejně a neklamou tělem.

--
17. Červenec 2009 - 0:52
babo
příspěvků: 599
3D 2.0 Plus
mám od: 7.2. 2009

tom napsal:
Cena je u Grennů a DS2500 vpodstatě stejná, takže to nerozhoduje, ale zase se bojím u DS2500 toho pískání, takže fakt nevím pro co se rozhodnout.

ak jazdis prakticky len po prahe a nikdy to nejdes trochu prehnat na okreskach, alebo ja neviem dialnice v Nemecku rychlosti 160+, tak si asi zober zelene EBC.
DS2500 naozaj trochu piskaju, hlavne tesne po zabehnuti, vzdy pri uplne jemnom dobrzdeni na krizovatke, co ked jazdis skoro stale mesto je otrava. Pre mna je otrava piskanie az Ferodo DS 1.11, ale kazdy mame ine limity Směju se
Dany ma myslim fakt dobre ceny aj na 2500 aj na EBC Green Stuff

Koly napsal:

...DS2500 držia aj keď ich pretaviš...

no 2500 sa daju prehriat tak, ze sa popraskaju a rozdrolia. Samozrejme ale je to pri beznom jazdeni prakticky nemozne. Vacsinou sa im to stava ak uz je malo materialu - 1-2mm

--
17. Červenec 2009 - 0:01
Spyker
příspěvků: 281
5D 1.8 Sport
mám od: 27.11. 2008

no jo brzdy jsou děsný,,, i můj naftovej fionek brzdil líp.... taky uvařuji až sjedu obložení tak dát něco lepšího... ale zatím mám čas....

--
16. Červenec 2009 - 18:59
tom
Obrázek uživatele tom
příspěvků: 92
5D 2.2 Sport
mám od: 13.3. 2007

Takže proč chci jené destičky. Sériové brzdy mi přijdou, že opravdu moc nebrzdí, musim hodně tlačit na pedál. Přecijenom diesel je moc těžká kráva. Kdybych takhle šlápnul na brzdy v druhém autě (modeo také 2,2) jako v hondě, tak proskočim předním oknem. Nemám to ale na okruhy, prakticky jen na ježdění po Praze, kde není moc možností to prohnat, ale přecijenom občas jsou brzdy potřeba. Cena je u Grennů a DS2500 vpodstatě stejná, takže to nerozhoduje, ale zase se bojím u DS2500 toho pískání, takže fakt nevím pro co se rozhodnout.

--
16. Červenec 2009 - 18:21
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

funtomino napsal:
Kde ma Dany obchod? Je to cena za predne ci spolu za vsetky 4 dosticky?

som nevsimol link, uz mam Směju se

Cena je samozrejme za predné, zadarmo by si to nechcel? Mrk

Zadné sú totožné s CTR a budú o niečo lacnejšie ako predné. Najlepšie je mu zavolať a dohodnúť sa.

--
16. Červenec 2009 - 15:36
funtomino
Obrázek uživatele funtomino
příspěvků: 754
5D 2.2 Sport
mám od: 27.9. 2007

Koly napsal:
Tak malá reklama, ako som už avizoval. Dany zaradil spomínané doštičky Ferodo DS2500 pre 1.4-1.8-2.2 do ponuky za 2900Kč, v tejto chvíli sa predzásobil a má nejaké sady skladom k okamžitému dodaniu. Bežná maloobchodná cena by mala byť pritom cca 3500Kč, dodacia lehota sa dá očakávať okolo 4 týždňov.

Kde ma Dany obchod? Je to cena za predne ci spolu za vsetky 4 dosticky?

som nevsimol link, uz mam Směju se


--
16. Červenec 2009 - 13:09
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

tom: Ja doplním baba, podľa mňa záleží ako jazdíš a čo teda potrebuješ. Ak sa Ti už stalo, že Ti sériové brzdy zvädli alebo Ti nevyhovuje ich prejav (mäkké, treba na nich silne tlačiť) a pritom si ochotný tolerovať občasné zapískanie, tak Ti doporučím DS2500. Ak Ti prejav sériových bŕzd v podstate vyhovuje, vezmi Greenstuff. Aj GS sú trochu ostrejšie a vydržia o niečo vyššie teploty, ale ak Ti už sériovky nevyhovujú, tak to nebude ono. DS2500 je už iná liga, už to naozaj brzdí a dá sa na to spoľahnúť. Greenstuff by som bral ako základ, za tú cenu nemá o sériových alebo nebodaj iných lacných náhradných šmejdoch vôbec zmysel uvažovať.

Čo sa týka výdrže, nemyslím že medzi GS a sériou bude nejaký podstatnejší rozdiel. Pri jemnom zachádzaní vydržia obe desiatky tisíc km, pri naozajstnej záťaži odídu do niekoľkých minút, obe sa dajú prehriať tak že nebrzdia absolútne vôbec. Ak jazdiš ostrejšie, tak ich časom postupne tiež prehreješ, zmenia štruktúru a sú nepríjemne mäkké. DS2500 držia aj keď ich pretaviš, čo sa Ti mimo okruhu asi ľahko nepodarí. Potom môžu chrčať ale brzdia vždy. DS2500 budú mať sami o sebe pravdepodobne dlhšiu životnosť ako Greenstuff a séria. Budú ale asi o niečo viac opotrebovávať kotúče, čím sa to zrovná. Medzi GS a sériou bude rozdiel vo výdrži kotúčov podľa mojich skúseností minimálny.

--
16. Červenec 2009 - 12:08

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".