Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

Inak ak mám správne info, pár ľudí už si DS2500 na sériové 5D brdiče kúpilo, tak dajte vedieť ak máte skúsenosti.

--
13. Červenec 2009 - 1:16
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

Koly napsal:
Tak malá reklama, ako som už avizoval. Dany zaradil spomínané doštičky Ferodo DS2500 pre 1.4-1.8-2.2 do ponuky za 2900Kč, v tejto chvíli sa predzásobil a má nejaké sady skladom k okamžitému dodaniu. Bežná maloobchodná cena by mala byť pritom cca 3500Kč, dodacia lehota sa dá očakávať okolo 4 týždňov.

Len na žiadosť Danyho doplním, že výroba už beží naplno a dostupnosť DS2500 by mala byť cca 1 týždeň.

--
13. Červenec 2009 - 1:14
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Puc nam to a tech 20 urcite nevydrzi Smích

--
1. Červen 2009 - 19:50
CNC
Obrázek uživatele CNC
příspěvků: 50
5D 1.4 Comfort
mám od: 1.11. 2008

Tak problém s pískáním mám vyřešen. Destičky jsou na dvou plíškách, dole a nahoře, po těchto plíškách se destičky pohybují. Já jsem měl dolní plíšek trochu vysunutý, sice jen trochu ale stačilo to, když jsem zkusil protočit kolo byl to přesně ten zvuk, tak jsem ho zasunul a už je ticho. Jinak jsem viděl i ten plíšek na destičce, který se opře o kotouč, když jsou zbroušený. Jinak destičky mi určitě vydrží určitě ještě dalších 20 000km, je tam více jak 10mm. Jinak díky za rady. Nechtěl jsem do Civica nijak vrtat, protože je ještě v záruce, ale od teď, když jsem to měl opravený za 2 hodiny a nemusel jsem do Prahy, se v něm budu vrtat jako v mém předchozím, měl jsem malýho Polskýho Fiata (alias Malucha) - je to docela podobný Hlasitě se směju .
Díky

--
1. Červen 2009 - 19:33
xxxrichard
Obrázek uživatele xxxrichard
příspěvků: 63
obdivovatel

len pridavam svoju skusenost:
identicky pri 120 a viac km/h mi to zacalo piskat, po piatej jazde som si sam pripadal ako kybel Směju se a tak som sa objednal na vymenu platniciek do servisu...(pripraveny minut par €)
v servise vsetko skukli, platnicky (vraj) OK vycistili mi brzdy za 15€ (hajzli) a poslali ma domov. podla vizualnej kontroly (ked som kukol na platnicky ked som mal dost casu) su platnicky naozaj este OK a ichy vycistenie vydrzalo 100 km (hajzli) a zacalo to piskat odznovu...
vzal som teda auto na vapku a vystriekal bordel z celusti a kotuca (sam som bol prekvapeny kolko tam bolo sajrajtu po zime)a odvtedy nic... (tuk-tuk na drevo)
pravdou je ze oproti CNC sa mi to neprejavilo pri nizkych rychlostiach, takze za tym moze byt cokolvek. ja mam 53.000 km a sam sa cudujem v akych rozdielnych stadiach tu ludia chodia menit platnicky (a rozhodne ich nesetrim...)

--
1. Červen 2009 - 8:20
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

CNC: Súhlasím s v-tec-inside, typujem to na signalizačný plech (nie je to nijaký senzor, len kus plechu), ktorý Ťa upozorňuje na koniec životnosti doštičiek. Keď si mal dole koleso, mohol si veľmi jednoducho skontrolovať koľko materiálu ešte na doštičke je.

--
31. Květen 2009 - 22:29
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

Zodrate su opotrebovane, vhodne na vymenu. Piskaju nonstop skripavym zvukom na porazenie, vserci na ulici kukaju co to ide za kybel po ceste, tak je to hlasne. Pri brzdeni nepiska, ked pustis brzdu skripanie zacne. Vymenit dosticky.

Don´t Look To The Eyes Of A Stranger

--
31. Květen 2009 - 17:37
CNC
Obrázek uživatele CNC
příspěvků: 50
5D 1.4 Comfort
mám od: 1.11. 2008

tím "zodrate" myslíš poškrábané? a jaké řešení? nechat až se to odře samo nebo výměna destiček? Já jsem prvně myslel že je to ten zvukový senzor co je popsaný v manuálu, ale u toho je napsáno, že to píská když se brzdí, což u mě je naopak když se brzdí tak to nepíská

--
31. Květen 2009 - 14:12
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

No co by, mas zodrate brzdove dosticky, takto sa hlasia.........a maju byt pritisknute na kotuc, to je v poriadku

Don´t Look To The Eyes Of A Stranger

--
31. Květen 2009 - 13:55
CNC
Obrázek uživatele CNC
příspěvků: 50
5D 1.4 Comfort
mám od: 1.11. 2008

Zdravím.
Asi před 14 dny mi začalo něco pískat od přední nápravy, nejspíš něco v brzdách, dělalo to při rychlostech 100 a víc, je to vysoký pískot - kov na kov. Je to docela dost slyšet, švagr jel za mnou a myslel si, že to píská jemu v autě. Ikdyž mám zavřená okna a puštěné rádio na 12 tak je to dost slyšet. Minulý týden to přestalo na 2 dny, ale teď už to zase píská, tentokrát to už ale píská při rychlostech od rozjezdu po 60km/h. Je to přerušovaný, jako když destička štrejchá o kotouč v jednom místě. Když jemně přišlápnu brdu, hned to přestane, ale jak brzdu pustím tak to začne, není to ale každou jízdu. Píská a najednou přesatne a pak zas začne, už mě to štve. Dnes jsem auto zvedl a sundal kola, že s mrknu jestli na destičkách není nějaký písek, ale nic jsem tam neviděl, destičky jsou úplně přitisklý na kotouče, kolama ale otáčet jde, jen trochu tíž, destičky tím že jsou přitisklý bez mezery na kotouče prostě brzdí (asi to tak má být, nevím). Ložisko to určitě nebude, to by byl slyšet hlubší zvuk. Je to fakt hrozný, když projíždím městem všichni se otáčejí, na což jsem zvyklý, za Hondou se každý otočí, ale oni se otáčejí kvůli tomu hloupému pískání, pokud někdo ví, jak by se to dalo vyřešit tak mi prosím poraďte. Čeká mě asi tak v srpnu 2.garančka, nyní mám najeto 24000km hrana na kotoučích je minimální. Ještě jsem si vzpoměl, když prudce zatočím tak to na chvilku přejde, někdy je to slyšet jako když na více kolech, více pískání, akorád každý má jinak vysoký tón. Pokud by se mi to díky fóru nepodařilo vyřešit, jel bych nakonec do Prahy do Jarova, ale to je jenom 2 hodiny cesty tam a 2 zpátky plus oprava, to abych si vzal dovolenou, což se mi nechce. Pokud máte nějaký nápad, tak napiště, já se pokusím ten to pískání nahrát a hodit to ještě sem.
Martin

--
30. Květen 2009 - 21:45

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".