Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

babo
příspěvků: 599
3D 2.0 Plus
mám od: 7.2. 2009

Koly napsal:

Ono či nie je lepšie brzdiť s ABS a radšej sa sustrediť na hľadanie správneho brzdného bodu, ako naopak... ;)

priznam sa, ze tu mozes mat jednu velku pravdu Směju se Samozrejme brzdne body hladat je dolezite (a zial taktiez tazke) podobne, ako apexu Směju se (a pripadne dalsich bodov 666 )

--
17. Květen 2009 - 20:59
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

Shi napsal:
Mimochodem, vadnutí sériových brzd se projevuje postupně, nebo je to skoková změna, která člověka zákeřně zaskočí ?

Ako si to pamätám, tak najprv dôjde k postupnému miernemu vädnutiu, čo je také varovanie a následne ak človek nepoľaví, tak sa brzdy prehrejú a dôjde k skokovitej zmene, keď auto prestane brzdiť úplne. Čiže je dôležité vnímať tie prvotné signály. V druhej fáze sa zmení štruktúra materiálu brzdových doštičiek a prípadne sa aj prevarí brzdová kvapalina, čo vedie jednak k prudkému poklesu koeficientu trenia, ale aj k menšej dostupnej sile kvôli zlyhávaniu hydrauliky - výsledok tak môže byť náhle prešlapnutie pedála na podlahu bez viditeľného spomaľovania auta.

--
17. Květen 2009 - 18:37
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

Mimochodem, vadnutí sériových brzd se projevuje postupně, nebo je to skoková změna, která člověka zákeřně zaskočí ? Já zvadnutí zažil jen jednou na Fabii a tam to musel být nějaký technický problém - byla to skoková změna mezi stavy "brzdí normálně" a "skoro nebrzdí".

Na tohle vlákno jsem si vzpomněl, když jsem spěchal skrz kopcovité serpentiny ve Schwarzwaldu přičemž brzdy jsem moc nešetřil a při představě zvadnutí brzd jsem radši tempo zvolnil. Taky jsem si dal závazek, že se vás tady rychlost změny při vadnutí zeptám.

--
17. Květen 2009 - 15:58
Hellboy
Obrázek uživatele Hellboy
příspěvků: 503
5D 2.2 Sport
mám od: 28.5. 2008
v provozu od: 28.5. 2008

V čera jsem byl na garančce tak jsem se v salonu díval na NOVÉ CR-V přední kotouče v porodě na zadních už tam začínaly ty drážky ře by jednak ty destičky a ta rez na kotoučích tomu taky nepřispěje. Jinač díky všem za vyskoušení a doporučení destičky Ferodo DS2500 budu pupovat.

--
16. Květen 2009 - 9:09
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

Ďakujem za názory. ja len dodám že Greenstuff človek na bežnom Civicu uťahá (aj keď asi neprepáli) aj v bežnej premávke, napríklad dole kopcom. Už som to tu písal. DS2500 vydržia a presne ako babo píše, sú skvelé pre človeka, čo si rád zajazdí ostrejšie na okreskách alebo jazdí rýchlo po nemeckých diaľniciach. A nutnosťou pre každého kto rozmýšľa, že si občas zájde vyskúšať aj okruh.

--
16. Květen 2009 - 0:38
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

babo napsal:
co tiez nie je lahke, ked clovek nechce aby zacalo vycinat ABS

Ono či nie je lepšie brzdiť s ABS a radšej sa sustrediť na hľadanie správneho brzdného bodu, ako naopak... Mrk

--
16. Květen 2009 - 0:31
babo
příspěvků: 599
3D 2.0 Plus
mám od: 7.2. 2009

Ferodo DS2500 je naozaj slusne oblozenie. Piskaju fakt pri slabuckom brzdeni len, mne vacsinou z 10 na 0 a podobne Směju se Ked sa nechce niekomu do CTR brzd (tuto jc, ThomaZP, Koly a spol uz aj tak asi vykupili vsetky volne brzdice v strednej europe a vlastne aj King nejake myslim ma a 7100Kc/origo CTR je brutal), tak s EBC TG by sa mohla 1.8 asi aj vybrat na okruh. Ale tam vyzaduju zavodne zachadzanie! Maju dost ostry nastup, takze sa mozu tazsie davkovat pre neskuseneho sofera (to som aj ja) a treba brzdit ostro, kratko (co tiez nie je lahke, ked clovek nechce aby zacalo vycinat ABS). Ale to skor cele je upozornenie, ze na okruhu brzdenie je hodne tazka vec.
Do beznej premavky pre cloveka, ci rad zavyvadza na okreskach, alebo nie je brzdou na Nemeckej dialnici ako velmi velmi dobry upgrade FK1-3 (aj ked ty len odhadujem, samozrejme mam skusenost len s FN2). V zime trochu badat, ze DS2500 treba zahrievat, pri teplotach nad 20 stupnov ale su slabsie mozno 2 brzdenia, potom pohoda.
A ako pise Kolly o EBC Green Stuff, do beznej premavky asi celkom OK, pri ostrej jazde uz nic moc a na okruh zial nevhodne (jazdil som na inom aute porovnatelne tazkym s 1.8 CV a porovnatelne velkymi brzdicmi)

--
15. Květen 2009 - 23:06
Karel
Obrázek uživatele Karel
příspěvků: 66
5D 1.8 Sport
mám od: 16.7. 2008

to Spyker:
OK. Také to mám na zadku "udělané" jak popisuješ.
A k tomu ještě hezky počínající koroze výfuk.soustavy !!! či jak to nazvat japonsky (anglicky??).
Image QUALLITY = Image ZÁRUKY nebo jak bych to nazval...
Auta máme asi pořizované v podstatě ve stejném období - že by nějaká "speciální serie" ??
Hurá - auto nemá ještě ani rok provozu,8000 km,garážovaný.Takže jsem "šťastnej jako JIM" - ahoj.

--
15. Květen 2009 - 22:49
Spyker
příspěvků: 281
5D 1.8 Sport
mám od: 27.11. 2008

Tak že dneska návštěva v AM dopakla dobře ,,, velice seriozní přístup (jako vždy) ..... reklamace uznána..... (nekvalitní obložení).... Abych tam nemusel zbytečné zajíždět tak výměna se provede za 4000km při garančce..

--
15. Květen 2009 - 19:41
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Brzdi to paradne, o nejaky utahani jsem se ani nesnazil. Skoda toho piskani, myslim ze to bude vetsine lidi vadit.

--
15. Květen 2009 - 18:21

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".