Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

Spyker napsal:
kluci mám problémek s paravým kotoučem na zadku .... je pořád jako by z půlky načernalej z půlky vyleštěnej a vybraný dražky jako prase..... a to ma najeto 15tis. zbytek kotouču krásně vyleštěný a pomalu bez drážek.... to mají ty zadní kotouče tak malou životnost?????

no ja by som si tipol, ze nebude zly kotuc ako skor platnicky alebo, co je este logickejsie vysvetlenie a to ze prava strana ti zabera viac ako lava a tym padom budu aj viac zjazdene platnicky na tej strane a budu viac likvidovat kotuc. Skusil by som odvzdusnit pravdepodobne

Don´t Look To The Eyes Of A Stranger

--
10. Květen 2009 - 21:36
Spyker
příspěvků: 281
5D 1.8 Sport
mám od: 27.11. 2008

kluci mám problémek s paravým kotoučem na zadku .... je pořád jako by z půlky načernalej z půlky vyleštěnej a vybraný dražky jako prase..... a to ma najeto 15tis. zbytek kotouču krásně vyleštěný a pomalu bez drážek.... to mají ty zadní kotouče tak malou životnost?????

--
10. Květen 2009 - 21:33
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

babo napsal:
no podla mna su casto tie manualy praveze ako pre nesvojpravnych... Ale toto zorvna nie.. A veru mi este este hovoril kamarat, ze v autorizovanom servise mu veru na prvykrat zadne dosticky nevymenili (mal jeden z prvych 8G a spiekol zadky skoro), lebo nevedeli ako Směju se :) Potom si objednali tu sadu a bolo... :)

Ja som to bral ako normalnu vec, ze to proste patri k vybaveniu servisu, ale mozno len u inych automobiliek lebo moj mechanik si to severenne vytiahol, nastavil nadstavec podla velkosti,ani sa na nic nepatal. No v com musim manual pochvalit je, ze rozoberanie naraznikov, tapacirungov a podobne je tam popisane vyborne.Taketo veci om v nom vobec neriesil, to ma vediet mechanik, berie za to penize.

Don´t Look To The Eyes Of A Stranger

--
4. Květen 2009 - 14:22
babo
příspěvků: 599
3D 2.0 Plus
mám od: 7.2. 2009

no podla mna su casto tie manualy praveze ako pre nesvojpravnych... Ale toto zorvna nie.. A veru mi este este hovoril kamarat, ze v autorizovanom servise mu veru na prvykrat zadne dosticky nevymenili (mal jeden z prvych 8G a spiekol zadky skoro), lebo nevedeli ako Směju se :) Potom si objednali tu sadu a bolo... Směju se

--
4. Květen 2009 - 14:11
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

To Pepa:

suhlasim, zatial mi so vsetkym pomohol a ked nebolo popisane, tak som sa vzdy vynasiel, zatial som s nim spokojny. Babo sa stazoval ze tam nepisu nic o sucasnom zatlacani a toceni.

Don´t Look To The Eyes Of A Stranger

--
4. Květen 2009 - 11:51
pepavasa
Obrázek uživatele pepavasa
Administrátor
příspěvků: 2241
4D Hybrid
mám od: 5.2. 2007

v-tec-inside : He,he, Ani být nemůže, je to manuál pro profesionály, není tam psáno jak se to dělá, ale co je nutno udělat. Profesionál má povědomí o běžných přípravcích a znalosti ze školení o speciálních přípravcích. Jen zápal a nadšení nestačí, bohužel.
Směju seSměju seSměju se

   178798_5.png

--
4. Květen 2009 - 11:08
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

NA manual sa neda na 100 % spoliehat, nie je tam zase vsetko popisane, to sm zistil uz aj ja

Don´t Look To The Eyes Of A Stranger

--
4. Květen 2009 - 11:00
babo
příspěvků: 599
3D 2.0 Plus
mám od: 7.2. 2009

no ale v tom manuale to sakra zjavne nei je napisane, ze srobovat aj tlacit...

Toto co hovoris je ale jedine rozumne vysvetelenie. Rozhodne ale budem mat vecicku a tou to pojde v poho Směju se

v-tec-inside napsal:
Sj srobovat, aj tlacit........samozrejme, to vsetko robi ta vecicka. Ked iba tocis, tak sa nic nedeje a stoji to ne mieste.

Don´t Look To The Eyes Of A Stranger

--
4. Květen 2009 - 10:50
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

Sj srobovat, aj tlacit........samozrejme, to vsetko robi ta vecicka. Ked iba tocis, tak sa nic nedeje a stoji to ne mieste.

Don´t Look To The Eyes Of A Stranger

--
3. Květen 2009 - 8:32
babo
příspěvků: 599
3D 2.0 Plus
mám od: 7.2. 2009

pepavasa: snazil som sa to tu najst, nepodarilo sa mi

padam, vtec: oni sa dosky parkrat menili, takze nejakym zhrdzavenim atd. to byt nemohlo. Kamos nie je mechanik profik (ale je doslednejsi a sikovnejsi ako 90% v autorizovanych servisoch), ale robil uz na 10 hondach a tam bol ten srob normalny, si styrikrat otocil a bol klud, prasiatko sa krasne vratilo Směju se :) To ho soklo, ze zrazu to ma honda tak... Směju se
Presne inak tu sadu si objednam aj ja, aj na predok sa to hodi, aspon si urcite nic neskrizis na pietiku atd. Takze diky Pavle za link Směju se Ale malo sa to srobovat? Sme otocili 20 obratok a nic... nie nahodou aj srobovat, aj tlacit? Sakra, aj v tom mauale sa tvaria, ze len srobovat... Dokonca tam ani nie je nakreslene to udelatko, je to iba pri vymene prednych brzd. No som z toho jelen. Inak mi tie zadky vymenia v utorok na garncke, pohoda... a udelatko si objednam Směju se

--
3. Květen 2009 - 0:21

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".