Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

U Danyho jsem viděl to udělátko, tak jsem si ho dneska objednal: Sada pro výměnu brzdových destiček

Zadní pístek je třeba šroubovat, bez udělátka to v podstatě nejde.

--
2. Květen 2009 - 14:28
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

najjednoduchsie predtym ako sa nieco rozoberie, je prestriekat ich cisticom brzd, mozno pomoze, mozno nie

Don´t Look To The Eyes Of A Stranger

--
2. Květen 2009 - 14:10
rezz
Obrázek uživatele rezz
příspěvků: 300
5D 1.4 Comfort
mám od: 18.12. 2008

Fsimol som si,ze mi dako zacali piskat brzdy... zda sa mi,ze vacsinou ftedy, ked zacim jazdu, potom neviem ci sa zohreju ci co,ale uz nepiskaju... hm? Nechápu

--
2. Květen 2009 - 14:06
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

takto nejako vyzera to udelatko, nasiel som to na nete

brzdy7.jpg

alebo ak si kutil, tak si poradis, ako tento chalan

P050309_06_15_01_.jpg

Don´t Look To The Eyes Of A Stranger

--
2. Květen 2009 - 13:58
pepavasa
Obrázek uživatele pepavasa
Administrátor
příspěvků: 2241
4D Hybrid
mám od: 5.2. 2007

2 babo : Není náhodou výměna zadních brzdových destiček popsána v dílenském manuálu? Myslím, že tento problém se tady už jednou přetřásal.
Směju se

   178798_5.png

--
2. Květen 2009 - 13:29
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

babo napsal:
v-tec-inside: Menil si teda v zadu dosky? Menil som ich vcera s kamosom a PEKLO. Nefunguje tam uz ta vec, co snad fungovala 30 rokov na hondach... Nie je ne prasiatku srob, ktorym sa dal vysrobovat hore (je tam taky iny, ale ten zjavne sa neda srobovat Směju se ). Vraj na 8G to treba pacit silou... Ale nam sa to teda nedarilo ani omylom. Aj kamos vyhakol rucku a furt nic. Tak sme boli radi, ze sme tam narvali povodne dosticky, lebo piest bol stlaceny na ne samozrejme a ako tak sme to dali aj spat. (predok samozrejme nebol problem, tak sa da stlacit prasiatko aj blickami ci hocicim...)

hahaha, viem co myslis vzadu...novsie auta to maju uz inak. Potvrdzujem, vpredu to zatlacis blickami, na zatlacenie vzadu sluzi take udelatko - neviem ako sa to vola, vyzera to trochu ako vyvrtka so zavitom a to sa da medzi vytlaceny piest a brzdic a srobujes a ono ho to postupne zatlaca. Potom nasadis nove platmicky a voala, hotovo. Kamos asi nebude automechanik, co ? Ked chces moj mechnik Ti to spravi ak nikoho s takym nacinim nemas, ale da sa to spravit aj srobovakom a blickami, ale na to musite byt dvaja a je to asi na pol dna Cool

Don´t Look To The Eyes Of A Stranger

--
2. Květen 2009 - 13:18
babo
příspěvků: 599
3D 2.0 Plus
mám od: 7.2. 2009

v-tec-inside: Menil si teda v zadu dosky? Menil som ich vcera s kamosom a PEKLO. Nefunguje tam uz ta vec, co snad fungovala 30 rokov na hondach... Nie je ne prasiatku srob, ktorym sa dal vysrobovat hore (je tam taky iny, ale ten zjavne sa neda srobovat Směju se ). Vraj na 8G to treba pacit silou... Ale nam sa to teda nedarilo ani omylom. Aj kamos vyhakol rucku a furt nic. Tak sme boli radi, ze sme tam narvali povodne dosticky, lebo piest bol stlaceny na ne samozrejme a ako tak sme to dali aj spat. (predok samozrejme nebol problem, tak sa da stlacit prasiatko aj blickami ci hocicim...)

--
2. Květen 2009 - 13:05
babo
příspěvků: 599
3D 2.0 Plus
mám od: 7.2. 2009

Koly: ale 2.2 chipnuta na 170-180 ps tam predsa len bude rychlejsie Směju se :) na tych 200-220 (aspon tacho)

A inak mam kamosa, co zvlnil dokonca kouca snad na vsetkych civicoch. Vzdy pri zabrzdeni na dialnici z 200... Sice zvlnil jemne, ale zvlnil...

Ze ale Brno a Most su narocnejsie na brzdy ako NS, na tom asi nieco bude

--
2. Květen 2009 - 0:35
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

babo napsal:
no ja myslim, ze 3krat za sebou das z 230 na 80 a mozem tym platnickam zamavat

Nemyslím, kým to totiž s 1.8 rozbehneš na 230, tak sa medzitým schladia. Mrk

Ja som GS mal dosť dlho, brzdenie z vyšších rýchlostí (180-200km/h) aj po sebe nebol problém, problém bolo opakované systematické brzdenie zo stredných rýchlostí (140-160km/h) po dlhšiu dobu (radovo 15min), potom sa prehriali a koniec.

Treba si uvedomiť, že síce jednorázové brzdenie z vysokých rýchlostí zahreje brzdy viac, ale zase trvá omnoho dlhšie auto do takýchto rýchlostí rozbehnúť. Najhoršie je opakovane v rozmedzí niekoľkých sekúnd auto rozbehnúť a zabrzdiť stále dokola. Je to vidieť napríklad na Nordschleife, čo je rýchla trať s brzdením z vysokých rýchlostí, pritom na brzdy nie je taká extrémna ako kratšie pomalšie trate typu Most alebo Brno.

--
30. Duben 2009 - 22:59
babo
příspěvků: 599
3D 2.0 Plus
mám od: 7.2. 2009

morloq koho chces prebrzdit?? Smích

--
30. Duben 2009 - 21:36

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".