Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Potvrzuji směr, mám to stejně.
IMG00105-20090413-1529s.jpg

--
30. Duben 2009 - 16:48
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

Tak nieco som predsalen nasiel

Dsc00839_0.jpg

Don´t Look To The Eyes Of A Stranger

--
30. Duben 2009 - 16:37
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

babo napsal:
a pocuj vtec prosim Ta a s tymi zadnymi kotucmi je to ako? Ako ma byt smer rotacie vpredu mi je uz jasne, ale v zadu ked mas z opacnej strany strmene uchytene je to jak?

No dozadu som tieto kotuce nedaval, tam som menil len platnicky. Ale ked mi prisli predne kotuce, tak na jednej krabici bolo napisane Left a na druhej Right a je to z pohladu vodica, ked sedi za volantom, tak by to malo byt aj pri zadnych. Niekde som sem vlozil aj foto, ked som sa pytal na rotaciu. Hladal som aj obrazky na nete, ale vsade som nasiel len predne. Ale tusim Koly daval zadne, ak sa nemylim.

Don´t Look To The Eyes Of A Stranger

--
30. Duben 2009 - 16:25
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

Tarox robi na 1.8 6piestove brzdice a vsetko k tomu. Cena bola okolo 1500 Eur sa mi zda

Don´t Look To The Eyes Of A Stranger

--
30. Duben 2009 - 16:13
babo
příspěvků: 599
3D 2.0 Plus
mám od: 7.2. 2009

v-tec-inside napsal:
EBC nema nic na tieto ucely pre 5D, do uvahy mozno prichadza TAROX,len ta cena, alebo swap brzd z CTR a na zaklade toho zobrat nieco od EBC.

Don´t Look To The Eyes Of A Stranger

tarox normalne kotuce nema az tak drahe, ci ano? Ale neviem, ci robia na 1.8 sa priznam. Samzorejme kompletny BIG KIT je uz drahy dost.

EBC Green Stuff na tieto ucely moc nepomozu, to suhlasim (ako som aj pisal).

morloq: tak je tajparista definitivne rozhodnuty? Směju se

--
30. Duben 2009 - 15:28
babo
příspěvků: 599
3D 2.0 Plus
mám od: 7.2. 2009

a pocuj vtec prosim Ta a s tymi zadnymi kotucmi je to ako? Ako ma byt smer rotacie vpredu mi je uz jasne, ale v zadu ked mas z opacnej strany strmene uchytene je to jak?

--
30. Duben 2009 - 15:11
babo
příspěvků: 599
3D 2.0 Plus
mám od: 7.2. 2009

v-tec-inside napsal:

to je jasne, ze tie tri pismena nie su na ozdobu ine....a teraz asi uz aj vieme preco su ine. Na tom co napisal Koly nieco bude.

jaj, zase trochu ostry ton. Tym som myslel, ze ked su posledne 3 znaky ine, tak je suciastka urcite zamenitelna na 100%. Ked sa zmeni opsledny 3-znak, znamena to, ze je sucisastka lahko modifikovana (lebo povedzme povodna robila problemy), ale aj ze sa nan u proste zmenil subdodavatel, ale inak jed identicka.

Co napisal Koly, na tom fakt nieco asi bude

--
30. Duben 2009 - 14:45
gringo
Obrázek uživatele gringo
příspěvků: 52
5D 1.8 Sport
mám od: 23.9. 2006

Ahoj, tak jestli si ještě někdo pamatuje na moje problémy s brzdami, tak jsou, doufám, vyřešeny. Po několikáté reklamaci předních brzd a jejich následném stáčení, jsem v nájezdu cca 42tkm dostal nové a nyní při nájezdu cca 56 tkm jsem konečně dostal nové i zadní a vypadá to, že to konečně brzdí dle mých představ, nechám to trochu zajet a uvidím, ale konečně mám dobrý pocit při brždění, protože necítím žádný "prokluz"

Snad to nezakřiknu Směju se, držte mi pěsti, protože pokud toto nevyjde, tak jdu do čehokoliv neoriginálního, ale hlavně funkčního.

--
30. Duben 2009 - 2:27
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

EBC nema nic na tieto ucely pre 5D, do uvahy mozno prichadza TAROX,len ta cena, alebo swap brzd z CTR a na zaklade toho zobrat nieco od EBC.

Don´t Look To The Eyes Of A Stranger

--
30. Duben 2009 - 0:22
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

babo napsal:
vo vseobecnosti znamena rozdiel v strednej trojici znakov ze diely su ine. Stale to ale nevylucuje fakt, ze mozu byt zamenitelne. Najlepsie bude pockat fakt na Kolyho...

to je jasne, ze tie tri pismena nie su na ozdobu ine....a teraz asi uz aj vieme preco su ine. Na tom co napisal Koly nieco bude.

Don´t Look To The Eyes Of A Stranger

--
29. Duben 2009 - 10:02

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".