Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

Luky87
příspěvků: 547
bývalý majitel

teraz ako sa mi nici kotuc vdaka zodratej platnicky tak ma to jednu vyhodu podla hukotu sa da zistit kedy sa vyuzivaju zadne brzdy Směju se)))

--
21. Duben 2009 - 22:55
pepec
příspěvků: 619
5D 1.8 Sport
mám od: 6.10. 2006

Chlapi ako je mozne ze mam zadne oblozenia zodrane tak ze do jesene budu na vymenu a predne su silne v pohode ? Dnes som bol na jarnej prehliadke a papier od technika ma len utvrdil v tom co som videl ( a o5 blizsie posunul k objednavke greenstuffov ) ked som menil kolesa.

Cez rucku nejazdim, a nemam pocit ze by stabilizacia musela nejako pri mojej jazde brzdit zadnymi kolesami ....

Fakt nechapem ...

Pepec
8G 1,8 SPORT Royal Blue Pearl
lovec UFOnov

--
21. Duben 2009 - 21:49
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

Koly napsal:
v-tec-inside: Je to tak ako píšeš, práve dnes som ich mal namontované dozadu.

diki Palec nahoru

Don´t Look To The Eyes Of A Stranger

--
21. Duben 2009 - 6:13
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

v-tec-inside: Je to tak ako píšeš, práve dnes som ich mal namontované dozadu.

--
21. Duben 2009 - 1:36
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

Toto som nasiel na nete :

DSCN0142.jpg

4939ddd78f0cf.jpg

4939ddd1e402f.jpg

Takto by to malo spravne sediet vpredu

Cize z pohladu vodica podla pravej a lavej ruky

Don´t Look To The Eyes Of A Stranger

--
20. Duben 2009 - 19:53
thomaZ
Obrázek uživatele thomaZ
příspěvků: 343
náhodný návštěvník

U mých Ferodo DSP návod byl. Konstrukčně byly naprosto shodné. Kotouče se montovaly tak, aby po směru rotace destičku protínala rýha kotouče od okraje ke středu disku. Koukám, že tomu bude u EBC naopak. Strany se určují z pohledu řidiče.

--
20. Duben 2009 - 18:33
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

No takze pani, dnes mi dosla zasielka od EBC, vsetko je Ok, k ziadnemu omylu neprislo, proste psokojnost, kurierom domov a o tretinu lacnejsie ako u nas. Mam ale mozno blbu otazku, ktory kotuc ide na ktoru stranu. Nie je pribaleny navod alebo naznacena rotacia, aspon myslim. A bavme sa o stranach, ked sedite za volantom v smere jazdy. Chcem sa len uistit, ze to chapem dobre.

P1010263_0.jpg

toto je po pravej ruke, ked sedim za volantom ?

P1010264_0.jpg

a toto po lavej ked som za volantom ?

aby som to zhrnul, tie oblukove zarezy maju byt v smere jazdy? Pytam sa pre istotu, kreten sa najde v kazdom servise a aby som si to vedel ustrazit.

Don´t Look To The Eyes Of A Stranger

--
20. Duben 2009 - 17:23
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

babo napsal:
Luky87 napsal:
ahojte,
mam taky mensi problem s zadnymi brzdami. Pri brzdeni hucania akokeby sa plech suchal o plech. Keby boli zodrate platnicky tak by piskali nie?Ale mne vobec nepiskuju iba hucia. Neviete co stym?

mozes tam mat aj ulozene vela bordelu po zime. Kedze zadok moc neprebrzdis, zle sa ho zbavuje... Ked das kolo dole a posvitis si baterkou, uvidis, ci mas este dost materialu na platnicke, alebo nie... Mechanik to skusenostami pozrie rychlejsie a lepsie

ee, dnes som to videl, platnicky su na kasu a v kotucoch je drazka asi 1cm siroka a relativne dost hlboka na dotyk.

Don´t Look To The Eyes Of A Stranger

--
20. Duben 2009 - 17:07
babo
příspěvků: 599
3D 2.0 Plus
mám od: 7.2. 2009

Luky87 napsal:
ahojte,
mam taky mensi problem s zadnymi brzdami. Pri brzdeni hucania akokeby sa plech suchal o plech. Keby boli zodrate platnicky tak by piskali nie?Ale mne vobec nepiskuju iba hucia. Neviete co stym?

mozes tam mat aj ulozene vela bordelu po zime. Kedze zadok moc neprebrzdis, zle sa ho zbavuje... Ked das kolo dole a posvitis si baterkou, uvidis, ci mas este dost materialu na platnicke, alebo nie... Mechanik to skusenostami pozrie rychlejsie a lepsie

--
20. Duben 2009 - 16:46
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

Luky87 napsal:
ahojte,
mam taky mensi problem s zadnymi brzdami. Pri brzdeni hucania akokeby sa plech suchal o plech. Keby boli zodrate platnicky tak by piskali nie?Ale mne vobec nepiskuju iba hucia. Neviete co stym?

Plech o plech, to znamena, ze uz koncia a su zodrate. Mne sa na prednych tiez uz trie plech o plech a vydavaju blbe zvuky, ale ked brzdim, tak nepiskaju, ale huci to. Chod na jarnu kampan a tam ti to povedia s istotou.

Don´t Look To The Eyes Of A Stranger

--
20. Duben 2009 - 9:41

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".