Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

pepavasa
Obrázek uživatele pepavasa
Administrátor
příspěvků: 2241
4D Hybrid
mám od: 5.2. 2007

2 v-tec-inside : A tohle nezafungovalo?

Dílenský manuál napsal:

SMG6E3AB20200036401KBCD06.PNG
8. Sundejte brzdový kotouč (B) z předního náboje.
POZNÁMKA: Pokud brzdový kotouč drží na předním náboji. Zašroubujte dva šrouby 8 x 1,25 mm (C) do brzdového kotouče, čímž dojde k jeho odtlačení od předního náboje. Otočte každým šroubem maximálně o 90 stupňů najednou, aby se kotouč nezkřivil.



   178798_5.png

--
22. Duben 2009 - 22:03
petous
příspěvků: 271
bývalý majitel

No nevim, ale toto se povoluje úderovým šroubovákem . Pokud ho nemáš, tak to akorát dojebeš.

--
22. Duben 2009 - 21:42
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

To koly:

Skusal, skusali sme vsetko, aj tak ze som sa do toho kotuca zaprel srobovakom a druhy ich skusil tym srobovakom a kladivom potocit a proste nic az pokym sa zarezy na hlavicke totalne nezdeformovali a nebolo na vyber, iba navrtat a vtedy povolili. 3 su navrtane, jeden isiel povolit. Takze ten sme pouzili a jeden z tych navrtanych tiez na opacnu stranu. Zajtra sa mam v honde zastavit pre nove, znamy mi ich da zadarmo. So srobami bol najvacsi problem, inak vsetko ostatne islo v pohode. Kotuce ostali neporusene a daju sa v buducnosti este pouzit. a stacila 1 flaska brzdovky, presne ako si hovoril, objednal som sice 2 takze jednu mam nabuduce zase alebo ju niekomu pustim.

Don´t Look To The Eyes Of A Stranger

--
22. Duben 2009 - 20:05
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

v-tec-inside napsal:
Jedine, s cim sme mali problem bol v tom, ze sroby, ktore "drzia" kotuc na mieste, nesli vysrobovat a 2 sme museli odvrtat. Takze na kazdej strane mam teraz po jednom, takze musim zohnat nove, nie ze by to bolo nezbytne, pritlacaju ich kolesa, ale aj tak.......pre pokoj v dusi

To je zvláštne, u mňa bol veľký problém dostať dole predné totálne spečené kotúče (riešeníe - vymlátiť kladivom na banský spôsob aj za cenu ich totálnej likvidácie), ale zo šrúbmi to tak ťažké nebolo. Muselo sa na nich poklepať cez šrubovák kladivom, ale potom to šlo celkom v pohode. To ste neskúšali?

--
22. Duben 2009 - 19:57
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

Tak predne kotuce su vymenene - EBC turbo Groove, predne a zadne platnicky Greenstuff a brzdovka 307+. Prve dojmy su take, ze to brzdi ako das, ale uvidime ked si to sadne. Jedine, s cim sme mali problem bol v tom, ze sroby, ktore "drzia" kotuc na mieste, nesli vysrobovat a 2 sme museli odvrtat. Takze na kazdej strane mam teraz po jednom, takze musim zohnat nove, nie ze by to bolo nezbytne, pritlacaju ich kolesa, ale aj tak.......pre pokoj v dusi

Don´t Look To The Eyes Of A Stranger

--
22. Duben 2009 - 18:50
ultran
příspěvků: 30
5D 1.8 Sport
mám od: 30.8. 2007

Mne odisli zadne dosticky takisto skor ako predne (po cca 30tis. km), menil som potom uz vsetky naraz. Chcem sa opytat, lebo sa mi to nezda: ked je auto na zdvihaku pri otacani sa zadne lave koleso trochu trie o dosticky, ostatne idu lahko. V servise mi vraveli, ze dosticky sa vraj stale trochu dotykaju, mozno aj to by mohlo byt pricinou skorsieho opotrebovania. Napokon prve odisli dosticky prave na tom lavom zadnom kolese.

--
22. Duben 2009 - 12:41
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

jc napsal:
A nechces mi to pucit? Na chvili? Směju se Nebo Kolymu ci padamovi? Směju se

Presne tak, mi Ti ten predok dorovnáme. MrkMrk

Ale o tom, že niekomu odchádza zadok rýchlejšie ako predok som už snáď počul, vyzerá to tak akoby drel alebo pri jemnom brzdení zaberal viac. Je to zaujímavé, lebo moje Greenstuffy vzadu sú úplne v pohode a typujem že 50000km pri bežnej jazde by zvládli s prehľadom.

--
22. Duben 2009 - 11:15
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

A nechces mi to pucit? Na chvili? Směju se Nebo Kolymu ci padamovi? Směju se

--
22. Duben 2009 - 11:00
pepec
příspěvků: 619
5D 1.8 Sport
mám od: 6.10. 2006

jc napsal:
pepec kolik mas najeto? Jeste jsi nemenil desticky ani vepredu ani vzadu?

mam 50kkm a nemenil som nic, a nejazdim styl plyn-brzda, a ani na okruhu som nebol. Preto sa cudujem tym zadnym oblozeniam Jsem smutný

Pepec
8G 1,8 SPORT Royal Blue Pearl
lovec UFOnov

--
22. Duben 2009 - 10:42
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

pepec kolik mas najeto? Jeste jsi nemenil desticky ani vepredu ani vzadu?

--
21. Duben 2009 - 23:46

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".