Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

Mám pre všetkých majiteľov FK1-FK3 (teda 1.4, 1.8, 2.2), ktorý nie sú spokojní s tým čo predvádzajú sériové brzdy, skvelú správu. Ferodo začalo vyrábať pre naše modely brzdové doštičky DS2500 pod kódom FCP1859. Pokiaľ viem, doteraz boli jediným možným upgradeom Greenstuff od EBC, ale tu sa jedná o úplne inú kvalitu. DS2500 sú polozávodné doštičky homologizované aj do bežnej premávky, zodpovedajú asi Yellowstuff od EBC. Je to vlastne základná rada od Ferodo Racing, ktorá je vhodná už aj na okruhové použitie typu "track day", čiže výlet na okruh bežným autom. Majú pritom vyšší koeficient trenia ako sériové aj Greenstuff, čiže stačí na pedál tlačiť menšou silou a sú pocitovo výrazne ostrejšie. Omnoho lepšie zvládajú vysoké teploty a nepredpokladám, že v bežnej premávke je možné ich Civicom dostať do fázy fadingu. Pritom by mali byť stále šetrné ku kotúčom, mať malú prašnosť a priaznivú hlučnosť. Podobne ako pri iných závodných Ferodo doštičkách aj tu je zábeh veľmi jednoduchý a extrémne krátky. Zo skúseností viem o jedinom negatívu, a to je jemné pískanie pri veľmi jemnom brzdení. Myslím, že DS2500 je presne to, čo by mal chcieť každý športovo jazdiaci vodič, ktorý chce mať na aute účinné a spoľahlivé brzdy do bežnej premávky (a nie to blato čo sa tam dáva sériovo). V kombinácii napríklad s kotúčmi EBC Turbogroove, ktoré sa na FK1-3 takisto vyrábajú, sú už na Civica konečne dostupné naozaj solídne brzdy.

Mimochodom, ja mám práve na aute tiež DS2500 (ale na CTR brzdičoch, avšak iba od stredy takže osobných skúseností zatiaľ veľa nemám, predtým som mal DS3000, čo je ešte trochu iná kategória). Ale napríklad babo a jc ich na aute majú o niečo dlhšie, tak sa možno podelia o svoje skúsenosti v bežnej premávke.

Možno si ešte dovolím malú reklamu, poprosil som Danyho o cenu u neho, keď mi ju zistí dám vedieť. Pre predstavu, na CTR stoja asi 3100Kč, čo nie je o toľko viac ako Greenstuffy alebo originály na bežného Civica, pritom ide o úplne inú kvalitu.


--
15. Květen 2009 - 12:06
bbbbbbbbbbbbbbbb
příspěvků: 76
náhodný návštěvník

Taky se mi něco podobného stalo na předchozím autě a příčina byla i pro mne dost překvapivá - prasklá brzdové destička a tím naprosto nerovnoměrný tlak na kotouč. Navíc hrany podél praskliny v místech nějvětšího tlaku pístku vyrývaly docela pěkný rejhy ne nepodobný tomu, co dal Kostal do fotogalerie...

--
13. Květen 2009 - 17:52
pepavasa
Obrázek uživatele pepavasa
Administrátor
příspěvků: 2241
4D Hybrid
mám od: 5.2. 2007

2 Jenda : Těžká otázka, jak kdy a jak které, šutr se dá vrtat železným vrtákem, ale soustružnický nůž ztupíš obráběním plastů. Směju se Asi těžko by se dostal kámen mezi desku a kotouč. Kotouč nebude mít žádnou vysokou tvrdost, jeho hlavní úkol je akumulovat energii a vyzářit do prostoru a to, sofort.

   178798_5.png

--
13. Květen 2009 - 14:35
atomts
Obrázek uživatele atomts
příspěvků: 57
5D 2.2 Sport
mám od: 25.1. 2008

Stalo se mi totéž, na kotoučích rýhy, a sjetý z 80%. Na reklamaci mi vyměnili kotouče, ale destičky jsem kupoval za své.

--
13. Květen 2009 - 14:11
Jenda
příspěvků: 3
5D 1.8 Comfort
mám od: 22.2. 2008

Po zimě se mi udělalo to samé na zadních kotoučích. Přisuzuji to tomu ,že jsem nucen občas vjet na silnici posypanou jemnou drtí ,nebo čím to sypají .... Navic mám zimní obutí na plecháčich ,což možná bude taky trochu s tím souviset ,jinak nevím .......... Otázka zní ,je kámen tvrdší než železo ????

--
13. Květen 2009 - 12:28
kostal
Obrázek uživatele kostal
příspěvků: 220
5D 1.4 Comfort
mám od: 3.2. 2008

lukas napsal:
Urcite bych to resil, nicmene asi ne na zaruku, protoze tohle je nejakej bordel napecenej na desticce... Nezalitl si do nejakyho sterku nebo tak? Nestalo auto bokem u nejaky stavby apod.?

Nic takového co píšeš, mám to na obou zadních.
Ještě mě napadlo přebrousit destičky na magnetce, ale momentálně na to nemám čas. Snad se to nebude zhoršovat.
--
12. Květen 2009 - 22:58
Spyker
příspěvků: 281
5D 1.8 Sport
mám od: 27.11. 2008

tak tohle co máš ty bych ještě přežil ,,, já to mám ale po celém kotouču zbytek je ok..... jezdím občas svižněji ale pilu zas ne......
PS: tak v pátek jedu servisu potřebují se na to kouknout,, podle toho se bude řešit... jednání zatím spokojenost....

--
12. Květen 2009 - 16:08
lukas
Obrázek uživatele lukas
příspěvků: 515
3D 1.8 Sport
mám od: 19.12. 2007

Urcite bych to resil, nicmene asi ne na zaruku, protoze tohle je nejakej bordel napecenej na desticce... Nezalitl si do nejakyho sterku nebo tak? Nestalo auto bokem u nejaky stavby apod.?

--
12. Květen 2009 - 13:42
morloq
Obrázek uživatele morloq
příspěvků: 258
3D 2.0 SE
mám od: 30.3. 2009

kostal napsal:
Do galerky jsem hodil foto pro srovnání.

Fuu, ale toto naozaj vyzera dost zle Brečím
--
12. Květen 2009 - 13:02
kostal
Obrázek uživatele kostal
příspěvků: 220
5D 1.4 Comfort
mám od: 3.2. 2008

Do galerky jsem hodil foto pro srovnání.

--
12. Květen 2009 - 11:14

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".