Honda Civic 5D 2009 1,8 Sport VS Executive

Zdravim,

chystam sa kupit novu Hondu Civic 5D 2009 1.8 l. (v podstate je uz objednana verzia SPORT, ale vybava sa este na vyssiu da zmenit)

Neviem sa teda rozhodnut medzi SPORT verziou a EXECUTIVE.
Verzia Executive ma oproti verzii sport (iste to uz vsetci vedia, ale opakovanie je matka mudrosti Směju se) ) naviac dualnu klimatizaciu (ta je mi v podstate ukradnuta), samostmievacie spatne zrkadielko, ale co je dolezitejsie : xenony a panoramaticku strechu.

Cenovy rozdiel je vsak nie az taky velky - cca 1200 EUR (kedze kupovat budem v Polsku, kde su ceny nizsie).

Dostupnu vsak maju iba verziu s navigaciou, ktora je este o 1100 eur drahsia (teda spolu 2300 EUR).

Preto by som vas chcel poprosit o tipy resp. odpovede :
Su podla vas xenony lepsie ? (to je asi hlupa otazka Smile , ale predsa). Ako dlho vlastne vydrzi xenon, pretoze novy original v honde stoji cca 150 EUR. (podla dostupnych info) - navyse ked vezmeme v uvahu, ze je povinne celorocne svietenie. Nerad by som totiz kazde 2 roky vyhodil do vzduchu 300 EUR na svetla.

Druha, dolezitejsia otazka sa tyka panoramatickej strechy. Je pre mna neskutocne pritazliva, presvetluje interier, je stylova... Avsak pocul som, ze po case vrzga (dotycny asi myslel tu elektricky ovladanu clonu co ju zakryva). Zaklada sa toto tvrdenie na pravde ? (pripadne co ste poculi, co si myslite)

A nakoniec posledna otazka - oplati sa integrovana navigacia ? Keby mali k dispozicii executive bez navigacie, beriem hned. Ale rozdiel 2300 EUR sa mi uz zda privelky. Co vy na to ? Ktoru verziu by ste volili vy ?

Prosim o vase nazory a informacie. Dakujem.

Vložil Tomy, 20. Červenec 2009 - 23:11
 

babo
příspěvků: 599
3D 2.0 Plus
mám od: 7.2. 2009

v-tec-inside napsal:
ale asi to zazrak nebude a nepriplacal by som za to
Nowhere to hide

priplatok podla toho kolko. Myslim, ze hamlet do vyriesil s navi, nova verzia DVD a nieco tam este spravil a funguej mu to uz celkom pekne aj v CR/SR.
Do TYPE S by som strechu nechcel, 40-50gk navyse Směju se :) Do 5D ale preco nie. Aj ked ze sa neda otvorit ma fakt stve (teda ako som pisal, mna to stve na CRV)

--
21. Červenec 2009 - 10:22
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

dlhodobe skusenosti nemozem dat, auto mam len cosi cez 3 mesiace a ma necelych 10tkm...

zivotnost vybojok by som ale odhadoval na podstatne dlhsie... navyse, ak odide do 3 rokov, mozes reklamovat... Mrk
Ono uz len to, ze mas na streche cosi zlozitejsie ako kus plechu a tapaciru, samo zaklada dovod na to, ze to MOZE trochu povrzgavat... Ale vzhladom na to, ze 8G vrzga asi odvsadial, tak ta strecha Ta zas az tak trapit nemusi... Jsem zlý

k tej navi - kuk tuto temu

Mimochodom, ked kupujes v PL, neuvazoval si o verzii TypeS Plus? Je to TypeS, akurat viac-menej vo vybave Executive (to sa v nasich koncinach nevidi)... Rozdiely oproti Executive som nasiel nasledovne:
- nie je tam samozatmavovacie spatne zrkadlo
- nie su tam zadne dvere Hlasitě se směju
+ cely exterier je nalakovany vo farbe vozidla (vratane spodnych casti naraznikov a prahovych list)

poslednu menovanu vec som hladal v specifikaciach polskeho 5D-EX, ale nenasiel som... Nejsem si jist

--
21. Červenec 2009 - 9:24
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

No pre mna strecha a xenony nepostredatelnym faktorom boli, inak by som nebral EX. No k tej navigacii sa vjadrit neviem, ale ja osobne by som bral EX bez nej, neviem ake je zmapovanie nasho uzemia, ale asi to zazrak nebude a nepriplacal by som za to. V okolitych krajinach sa to vyuzije asi viac, neviem. Niekto tu origo navi ma, tusim hamlet, skus sa spytat jeho.

Nowhere to hide

--
21. Červenec 2009 - 7:13
Tomy
Obrázek uživatele Tomy
příspěvků: 727
5D 1.8 Executive
mám od: 6.8. 2009

Dakujem za odpoved.

Je ale podla teba ten cenovy rozdiel (cca 80 tis SPORT versus Executive + navi) zanedbatelny ? Je ta strecha a xenony tak nepostradatelnym faktorom ? (to som napisal mozno az prilis extremne)

Keby tam nebola ta navigacia, rozdiel by bol 40 tisic, to by som nevahal. Ale keby som chcel executive bez navigacie, cakam do novembra Jsem smutný A to nevydrzim Směju se

The power of dreams ...

--
21. Červenec 2009 - 0:57
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

S navigaciou Ti nepomozem, ale xenony som doteraz nemenil a nemal som s nimi ziadny problem .....klop,klop a to svietim nonstop od kupy, aj ked "povinne svietenie" nebolo este povinne, auto bude mat v novembri 3 roky. K streche - nic mi na nej nevrzga, nepisti ani nevidava ziadne podivne zvuky ci uz pri ovladani alebo jazde. Proste som s nou problemy nemal a tusim len 1 alebo 2 majitelia prvych civicov sa stazovali........neviem to iste, niekde to tu je,ale tiez to nebolo vrzganie, ale zle uchytene kable vedene v tapacire strechy, ktore klopali o tapacir.......napamatam uz

Nowhere to hide

--
20. Červenec 2009 - 23:23

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".