Honda Civic 5D 2009 1,8 Sport VS Executive

Zdravim,

chystam sa kupit novu Hondu Civic 5D 2009 1.8 l. (v podstate je uz objednana verzia SPORT, ale vybava sa este na vyssiu da zmenit)

Neviem sa teda rozhodnut medzi SPORT verziou a EXECUTIVE.
Verzia Executive ma oproti verzii sport (iste to uz vsetci vedia, ale opakovanie je matka mudrosti Směju se) ) naviac dualnu klimatizaciu (ta je mi v podstate ukradnuta), samostmievacie spatne zrkadielko, ale co je dolezitejsie : xenony a panoramaticku strechu.

Cenovy rozdiel je vsak nie az taky velky - cca 1200 EUR (kedze kupovat budem v Polsku, kde su ceny nizsie).

Dostupnu vsak maju iba verziu s navigaciou, ktora je este o 1100 eur drahsia (teda spolu 2300 EUR).

Preto by som vas chcel poprosit o tipy resp. odpovede :
Su podla vas xenony lepsie ? (to je asi hlupa otazka Smile , ale predsa). Ako dlho vlastne vydrzi xenon, pretoze novy original v honde stoji cca 150 EUR. (podla dostupnych info) - navyse ked vezmeme v uvahu, ze je povinne celorocne svietenie. Nerad by som totiz kazde 2 roky vyhodil do vzduchu 300 EUR na svetla.

Druha, dolezitejsia otazka sa tyka panoramatickej strechy. Je pre mna neskutocne pritazliva, presvetluje interier, je stylova... Avsak pocul som, ze po case vrzga (dotycny asi myslel tu elektricky ovladanu clonu co ju zakryva). Zaklada sa toto tvrdenie na pravde ? (pripadne co ste poculi, co si myslite)

A nakoniec posledna otazka - oplati sa integrovana navigacia ? Keby mali k dispozicii executive bez navigacie, beriem hned. Ale rozdiel 2300 EUR sa mi uz zda privelky. Co vy na to ? Ktoru verziu by ste volili vy ?

Prosim o vase nazory a informacie. Dakujem.

Vložil Tomy, 20. Červenec 2009 - 23:11
 

Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

xenony: Jestli hodně jezdíš v noci po okreskách, tak můžou být výhodou. Na dálnici mi vadí jejich ostré světlo odrážející se od dopravníého značení. Bolí mě z toho oči. Já bych za ně nepřiplatil ani korunu, ale je to subjektivní. Takže xenony mi nechybí. Pro noční jízdy je fajn samostmívací zrcátko. Jezdit hodně v noci, tak si za něj připlatím.

Klimatizace: Pokud jezdíš sám, je to skoro jedno. Pokud jsi chladnomilný a máš teplomilnou partnerku, může být duální klimatizace výhodou. Tipuji, že duální klimatizace bude mít větší výkon, ta jednozónová v civiku sport se mi zdá relativně méně výkonná, než jsem čekal, protože hodně dlouho jí trvá, než se přepne z vnitřní cirkulace na přívod venkovního vzduchu.

Panoramatrické okno vypadá skvěle, ale kdybych měl dnes do něčeho v Civiku vrazit další prachy, bude to audio (v základu jsou dost mizerné reproduktory) a KW podvozek (viz Kolyho příspěvky).

--
22. Červenec 2009 - 14:27
Tomy
Obrázek uživatele Tomy
příspěvků: 727
5D 1.8 Executive
mám od: 6.8. 2009

Florok - uff o tom recyklacnom poplatku som nevedel. Pisal som ale len udaje, ktore su navyse oproti nakladom, ak sa kupuje auto na Slovensku.
Ten recyklacny poplatok je u nas uz v cene auta alebo ako to je ?

Ako si inak riesil poistku ? Vraj sa da ist do poistovne s VIN cislom (auto realne este nemas doma), uzavriet poistku a tak ist do Polska po auto..

Btw. mas havarijnu ? Ak ano kolko platis, a co zakonna ?

The power of dreams ...

--
22. Červenec 2009 - 11:49
florok
příspěvků: 6
5D 1.8 Sport
mám od: 20.2. 2009

je to pravda - v polsku sa da velmi dobre dorozumiet.
naklady su trocha vyssie nez napisal Tomy. Napisem Vam svoje z februara:
- preklad - 20 €
- kolky na okresny urad dopravy 66€ + 4,50 €
- kolky na znacky 66,- €
- polatok do recyklacneho fondu 66,39€
- docasne znacky v Polsku - 108 Zl.

potrebujete si dokupit autolekarnicku, lano, vestu a nahradne ziarovky a poistky - teda to co treba podla povinnej vybavy v SR a nie je to povinna vybava v Pl.

to co este treba vynalozit a nie su to peniaze je cas.

je treba ist na danovy urad - zaplatit DPH a ziskat o tom potvrdenie
treba ist na okresny urad dopravy, kde vam podla CoC vydaju technicky preukaz
treba ist /da sa to aj postou/ na recyklacny fond a ziskat potvrdenie o zaplateni prispevku

na zaver este zhrniem, ze ked kupujete auto v zahranici tak tam DPH neplatite, musite ju zaplatit u nas - podla urcitych pravidiel. teda ak pozerate cenu na stranke a ta je s DPH, tak je to auto u nas este lacnejsie, pretoze v polsku je DPH vyssia ao u nas.

Kazdopadne kupu v zahranici mozem len odporucit, je to VELMI vyhodne.

--
22. Červenec 2009 - 7:06
Tomy
Obrázek uživatele Tomy
příspěvků: 727
5D 1.8 Executive
mám od: 6.8. 2009

V polsku sa v pohode dorozumies, takze nie je problem (ako v madarsku - ja po madarsky neviem). Ked vies hned na 1.krat co chces, tak rovno nechas zalohu a potom prides uz len 2.x po auto. Navyse naklady su asi len 2x preklad (1x DU kvoli dani, 1x technicak na policiu).. a samozrejme ak, tak telefonaty, benzin ..

Ked budem mat auto doma napisem podrobne Směju se

The power of dreams ...

--
21. Červenec 2009 - 19:42
HandrejH
Obrázek uživatele HandrejH
příspěvků: 648
5D 1.8 Sport
mám od: 25.4. 2009
v provozu od: 25.4. 2009

džulio napsal:
potom ked sa vratis s autom z polska by si tu mohol napisat aj vsetky naklady s tym spojene ,som zvedavy na ten cas na vybavovanie veci a ostatok

Presne to ma odradilo od individualneho dovozu a okrem toho som z TT, takze to do PL nemam az tak blizko...

--
21. Červenec 2009 - 15:37
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

džulio napsal:
a potom ked sa vratis s autom z polska by si tu mohol napisat aj vsetky naklady s tym spojene ,som zvedavy na ten cas na vybavovanie veci a ostatok

kukni temu o dovoze aut... Mrk uz to tam niekto spisoval v suvislosti s dovozom z HU, dovoz z PL vychadza obdobne. Keby bolo viac casu, mozno by som to aj spisal... v pripade nejasnosti hod otazku (do temy kam patri), rad v ramci svojich moznosti zodpoviem...

--
21. Červenec 2009 - 14:36
džulio
Obrázek uživatele džulio
příspěvků: 625
5D 1.8 Sport
mám od: 8.4. 2009

no tych 40 tisic za executive je dobra cena ,ale davat dalsich 40 za navigaciu su podla mna vyhodene peniaze ,to uz je vela ....
a potom ked sa vratis s autom z polska by si tu mohol napisat aj vsetky naklady s tym spojene ,som zvedavy na ten cas na vybavovanie veci a ostatok

--
21. Červenec 2009 - 13:44
Tomy
Obrázek uživatele Tomy
příspěvků: 727
5D 1.8 Executive
mám od: 6.8. 2009

HandrejH: Aha Směju se A nechcel si ist sam do polska ? Ved je to tu za rohom a dorozumiet sa da v pohode. Akurat je dost otravne sledovat kurz.

Co som pytal v honde KE, tak by som na Slovensku tiez cca mesiac cakal na auto, takze je to asi jedno Směju se Skoda len toho benzinu, kedze nie je zadarmo Smích

Hamlet : to mas pravdu, ze zozaciatku sa budem tesit z auta (oproti malej a pomalej corse to bude riadny rozdiel), ale mozno po case mi bude strecha a xenony chybat. Snazit sa budem co najviac, ale urcite do novembra ci januara cakat nechcem resp. nevydrzim Směju se

Co sa tyka vyssej vybavy - do executive v Polsku ist mozem, tych 40 tis rozdiel nie je az taky velky, ale co sa tyka verzie s navigaciou - 80 000 SKK je uz pre mna dost...

PS : V naftaku som sa bol povozit na Slovensku Směju se Bol sviznejsi zdanlivo, ale zvukovo mi viac vyhovoval benzin, navyse rad jazdim vo vysokych otackach. U diesla sa mi zdalo ine sedenie na ceste, to u benzinu mi vyhovovalo dokonale.. Doslova som nemohol zavriet usta.. Taky pocit z podvozka som nemal snad ani v Honde Prelude.

The power of dreams ...

--
21. Červenec 2009 - 12:57
Hamlet
Obrázek uživatele Hamlet
příspěvků: 115
5D 2.2 Sport
mám od: 27.4. 2009

No, tazko poradit.. Odpoved je vsak velmi jednoducha: ak mas tie peniaze navyse (resp. si schopny si ich nejak zabezpecit) urcite chod do vyssej vybavy. Jasne, ze sa clovek tesi u noveho auta aj s nizsou vybavou - nie vsak velmi dlho. Dalsie prvky vybavy mozes ocenit o nejaky ten cas - rok, dva..

Skoda, ze sa Slovensku a ani v Polsku nepredavaju take "hybridne" vybavy ako mam ja: doslova je to: Civic SpNaXe - teda vybava Sport + navigacia + xenony. Ja mam auto z Rakuska a kupoval som ho ako dvojrocne.

Zo zaciatku som ani velmi nedufal, ze budem mat mapy vychodnej Europy. Za pomoci tuto nasich kolegov a tiez roznych polskych diskusnych for sa mi podarilo stiahnut mapy ako vychodnej, tak i zapadnej Europy - a to z roku 2009. V Honde tieto 2 DVD dostat za 250 EUR. Ty by si ich k navigacii dostal automaticky.
Minuly tyzden som navigaciu otestoval v Polsku (Zakopane, Nowy Targ...) - funguje vyborne. Takisto Rakusko..
Aj male dediny na Slovensku uz moja Navi pozna. A skvele je to, ze komunikuje s Radiom - stisuje hlasitost pri hlasovej navigacii, atd.. Ma skutocne velky a prehladny 16:9 displej - nemozem povedat na nu pol slova.

Xenony su podla mna vyborna vec. Svietia jednoducho silnejsie.. Samozrejme - da sa bez nich vozit. Takisto aj bez sklenenej strechy - kto ju vsak ma, ten si ju pochvaluje. Osobne mi to nic nehovori. Sluzobne auto mam so stresnym oknom a prakticky ho nepouzivam.

Ak teda mozes ist do vyssej vybavy - podla mna by si sa mal o nu co najviac posnazit.

P.S.: aaaaaaaaa, chod sa povozit aj na nafťáku! Směju se

--
21. Červenec 2009 - 12:54
HandrejH
Obrázek uživatele HandrejH
příspěvků: 648
5D 1.8 Sport
mám od: 25.4. 2009
v provozu od: 25.4. 2009

Ja som kupoval v Aprili a zrovna vtedy mi ani kurz neprial a ani fakt, ze boli nejake problemy s dovozom aut na Slovensko. Kupu som realizoval cez Hondu Zilina (vdaka za odporucenie džulio Palce nahoru ) a auto ma vyslo na 17 200E, co bolo este dostatocne lakave nato, aby som to zobral, pretoze na SK mi ponukali cenu cez 20 000E Směju se

--
21. Červenec 2009 - 12:15

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".