Honda Civic 5D 2009 1,8 Sport VS Executive

Zdravim,

chystam sa kupit novu Hondu Civic 5D 2009 1.8 l. (v podstate je uz objednana verzia SPORT, ale vybava sa este na vyssiu da zmenit)

Neviem sa teda rozhodnut medzi SPORT verziou a EXECUTIVE.
Verzia Executive ma oproti verzii sport (iste to uz vsetci vedia, ale opakovanie je matka mudrosti Směju se) ) naviac dualnu klimatizaciu (ta je mi v podstate ukradnuta), samostmievacie spatne zrkadielko, ale co je dolezitejsie : xenony a panoramaticku strechu.

Cenovy rozdiel je vsak nie az taky velky - cca 1200 EUR (kedze kupovat budem v Polsku, kde su ceny nizsie).

Dostupnu vsak maju iba verziu s navigaciou, ktora je este o 1100 eur drahsia (teda spolu 2300 EUR).

Preto by som vas chcel poprosit o tipy resp. odpovede :
Su podla vas xenony lepsie ? (to je asi hlupa otazka Smile , ale predsa). Ako dlho vlastne vydrzi xenon, pretoze novy original v honde stoji cca 150 EUR. (podla dostupnych info) - navyse ked vezmeme v uvahu, ze je povinne celorocne svietenie. Nerad by som totiz kazde 2 roky vyhodil do vzduchu 300 EUR na svetla.

Druha, dolezitejsia otazka sa tyka panoramatickej strechy. Je pre mna neskutocne pritazliva, presvetluje interier, je stylova... Avsak pocul som, ze po case vrzga (dotycny asi myslel tu elektricky ovladanu clonu co ju zakryva). Zaklada sa toto tvrdenie na pravde ? (pripadne co ste poculi, co si myslite)

A nakoniec posledna otazka - oplati sa integrovana navigacia ? Keby mali k dispozicii executive bez navigacie, beriem hned. Ale rozdiel 2300 EUR sa mi uz zda privelky. Co vy na to ? Ktoru verziu by ste volili vy ?

Prosim o vase nazory a informacie. Dakujem.

Vložil Tomy, 20. Červenec 2009 - 23:11
 

babo
příspěvků: 599
3D 2.0 Plus
mám od: 7.2. 2009

xenon04 napsal:
babo napsal:
strecha je cca dalsich 40kg navyse.

můžu vědet odkud jsi tu informaci čerpal?
v techničáku i na stránkách hondy je hmotnost uvedená 1 265kg jak pro sport tak pro exe Tak to mrkám
samotnýho mě ten rozdíl zajímá Palec nahoru

uz som to tu niekde pisal... V TP aj na strankach hondy je uvedena hmotnost pre CIVIC 5D MANUAL 1.8 pre SPORT aj pre EXECUTIVE. A dokonca, aj pre COMFORT...
Je to tak kvopli tomu, ze na homologizaciu su povinne automobilky vazit kazdy model raz pre kombianciu prevodovky a motoru. Takze pre nas 1.8 MANUAL odvazia pre viacero vybav len jednu... Samozrejme tu najlahsiu, cize COMFORT. Preto uz pri SPORT a EXECUTIVE je vaha rovnaka (mozes si pozriet, ze u hondy to tak funguje aj u ACCORD, CRV atd). Tym este ze maju inu vybavu pre kazdy trh, by sa z toho vazenia zblaznili.

Vaha 1.8 COMFORT bez vodica s naplnami by teda mala byt 1265kg.

Ze panoramaticka strecha vazi cca 40kg som sa docital aj na civinfo a aj myslim prave vo specifikaciach podvozokov, kde bolo napisane auto s panoramou (+40kg) -> ine objednavkove cislo podvozoku Směju se

Aj tak ta vaha 1.8 COMFORT vyzera zaujimavo. Mam aj odvazene, ze CTR 2.0 PLUS vazi az 1360kg (plna nadrz, naplne, udavanych 1338 honda opat vyuzila z odlahcenej verzie CTR RACE). ZE by vybava, tazsie kola (comfort je odvazeny na 16'' plechacoch) a pomerne vacsi blok motora vazil az o 100kg viac? Slusne Směju se

----

co sa tyka xenonov, urcite to svieti o nieco lepsie ako verzia bez. Zial ale ine auta s xenonmi (a bixenonmi) svietia este o dost lepsie. ja by som v CTR xenony najradsej nemal

--
3. Srpen 2009 - 16:57
Tomy
Obrázek uživatele Tomy
příspěvků: 727
5D 1.8 Executive
mám od: 6.8. 2009

Dakujem Směju se

The power of dreams ...

--
3. Srpen 2009 - 13:18
xenon04
Obrázek uživatele xenon04
příspěvků: 163
majitel jiné generace

babo napsal:
strecha je cca dalsich 40kg navyse.

můžu vědet odkud jsi tu informaci čerpal?
v techničáku i na stránkách hondy je hmotnost uvedená 1 265kg jak pro sport tak pro exe Tak to mrkám
samotnýho mě ten rozdíl zajímá Palec nahoru

Tomy: myslím, že jsi se rohodnul správně Palec nahoru
když na to peníze jsou, je lepší vzít cokoli rovnou s autem, než se to v budoucnu pokoušet nějak nahradit/nabastlit a litovat, že jsem si za to tenkrát nepřiplatil (teď to zjišťuju u bočních lišt)

xenony svítí ve tmě úžasně Cool
v předchozím autě jsem je neměl... jízda za tmy je teď úplně o něčem jiném
auto bez nich už nechci

k panoramatické střeše... já jí zavírám jen na noc, když stojím pod lampou (nemusím mít z auta vitrínu) nebo ve dne, když parkuju na sluníčku
za jízdy ji mám otevřenou pořád Směju se dá mi to i pár cm místa na hlavou k dobru

duální klima moc nevyužívám (jezdím převážně sám)

přeju ať Ti ten čas do předání rychle utíká Palce nahoru

--
3. Srpen 2009 - 13:17
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

Ňo v tomto s babom suhlasim, cez leto cez den mam strechu ozaj zavretu lebo mi pecie na sisku a moc prijemne to nie je. To otvaranie presklenej strechy tomu fakt chyba, mohlo to byt vyriesene tak ako to malo audi, skoda no. Ale v noci je otvorena strecha fajn.

Nowhere to hide

--
3. Srpen 2009 - 10:29
babo
příspěvků: 599
3D 2.0 Plus
mám od: 7.2. 2009

petous napsal:
sice to v technických datech nikde není přesně uvedeno, ale skleněná střecha je docela dost váhy navrch a šíbr to rozhodně nenahradí. Pokud tě nebaví sledovat hvězdy za jízdy, tak je to zbytečnost, já bych bral jen xenony a navigaci pokud by byla v ceně, takhle je to pro mne dost nepoužitelná kombinace.

strecha je cca dalsich 40kg navyse. Dokonca na CRV je celkom kuriozita. Prva, ze honda uz neponuka tovarensky sportovy podvozok pre CIVIC 5D, ale pre CRV ano. Druha, ze ma viacej variantov, podla motorizacie a prevodovky, ale dokonca este rozlisuje, ci ma vybava stresne okno, alebo nie.

Osobone mi srtasne vadi, ze sa strecha neda otvorit. Pozerat cez okno je fajn, lenze v lete cez den je to nepouzitelne kvoli slnku (pecie na hlavu, cez maly schieber nikdy tak nepecie), takze presvetlenie tiez nic moc.
A tych noci ked sa daju sledovat hviezdy je ako safranu a nieco z toho maju ludia mozno na zadnych sedackach. Navyse v CV o dalsi 1-2cm znizuje priestor na hlavu na zadnej sedacke. Dokonca malinko je to aj v predu citit (ale tam so 190cm som v CV nemal problem)

Cize krasna, ale skoro nepouzitelna vec Směju se

--
2. Srpen 2009 - 23:09
Tomy
Obrázek uživatele Tomy
příspěvků: 727
5D 1.8 Executive
mám od: 6.8. 2009

Chcel by som sa opytat (neviem kam inam to dat, tak to supnem sem) - aky typ xenonov sa montuju do civica ? 6000k ? 8000 ? Z obrazkov mi to akosi nie je jasne ..

The power of dreams ...

--
2. Srpen 2009 - 14:32
Tomy
Obrázek uživatele Tomy
příspěvků: 727
5D 1.8 Executive
mám od: 6.8. 2009

No uz je rozhodnute Směju se Ocakavam Executive o par dni.
Pre mna je rovnako dolezita strecha ako xenony, proste sa mi paci, dodava autu este viac smrncu a presvetluje interier.. a pozerat na hviezdy kedykolvek a kdekolvek (bez ohladu na rocne obdobie) mi pride fajn moznost Směju se

The power of dreams ...

--
30. Červenec 2009 - 18:35
petous
příspěvků: 271
bývalý majitel

sice to v technických datech nikde není přesně uvedeno, ale skleněná střecha je docela dost váhy navrch a šíbr to rozhodně nenahradí. Pokud tě nebaví sledovat hvězdy za jízdy, tak je to zbytečnost, já bych bral jen xenony a navigaci pokud by byla v ceně, takhle je to pro mne dost nepoužitelná kombinace.

--
30. Červenec 2009 - 18:26
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

Tomy napsal:
Dakujem, som pokojny Směju se
(navyse, ked mas sam panoram. strechu)

The power of dreams ...

No kebyze ju nemam, tak by som bol ohladne tohoto ticho, ale kedze mam s nou osobne skusenosti, tak poradim

Nowhere to hide

--
28. Červenec 2009 - 11:42
Tomy
Obrázek uživatele Tomy
příspěvků: 727
5D 1.8 Executive
mám od: 6.8. 2009

Dakujem, som pokojny Směju se
(navyse, ked mas sam panoram. strechu)

The power of dreams ...

--
28. Červenec 2009 - 11:28

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".