Honda Civic 5D 2009 1,8 Sport VS Executive

Zdravim,

chystam sa kupit novu Hondu Civic 5D 2009 1.8 l. (v podstate je uz objednana verzia SPORT, ale vybava sa este na vyssiu da zmenit)

Neviem sa teda rozhodnut medzi SPORT verziou a EXECUTIVE.
Verzia Executive ma oproti verzii sport (iste to uz vsetci vedia, ale opakovanie je matka mudrosti Směju se) ) naviac dualnu klimatizaciu (ta je mi v podstate ukradnuta), samostmievacie spatne zrkadielko, ale co je dolezitejsie : xenony a panoramaticku strechu.

Cenovy rozdiel je vsak nie az taky velky - cca 1200 EUR (kedze kupovat budem v Polsku, kde su ceny nizsie).

Dostupnu vsak maju iba verziu s navigaciou, ktora je este o 1100 eur drahsia (teda spolu 2300 EUR).

Preto by som vas chcel poprosit o tipy resp. odpovede :
Su podla vas xenony lepsie ? (to je asi hlupa otazka Smile , ale predsa). Ako dlho vlastne vydrzi xenon, pretoze novy original v honde stoji cca 150 EUR. (podla dostupnych info) - navyse ked vezmeme v uvahu, ze je povinne celorocne svietenie. Nerad by som totiz kazde 2 roky vyhodil do vzduchu 300 EUR na svetla.

Druha, dolezitejsia otazka sa tyka panoramatickej strechy. Je pre mna neskutocne pritazliva, presvetluje interier, je stylova... Avsak pocul som, ze po case vrzga (dotycny asi myslel tu elektricky ovladanu clonu co ju zakryva). Zaklada sa toto tvrdenie na pravde ? (pripadne co ste poculi, co si myslite)

A nakoniec posledna otazka - oplati sa integrovana navigacia ? Keby mali k dispozicii executive bez navigacie, beriem hned. Ale rozdiel 2300 EUR sa mi uz zda privelky. Co vy na to ? Ktoru verziu by ste volili vy ?

Prosim o vase nazory a informacie. Dakujem.

Vložil Tomy, 20. Červenec 2009 - 23:11
 

v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

Tomy napsal:
Ja kupujem v Novom Saczi, takze mam sancu ze to podobne nepokaslu. Dam si ale na to pozor, vdaka za tip Směju se

Predsa len sa este nieco opytam - u strechy nehrozi nejaka strata tuhosti karoserie, prenikania hluku, popripade riziko v pripade prevratenia sa na strechu ? (cisto hypoteticky, nikdy to nechcem zazit a dufam ani nezazijem)

The power of dreams ...

cisto hypoteticky Ti odpoviem to, co som sa docital a co mi potvrdili. Sklo je specialne tvrdene a v streche su vystuhy ako na zaciatku a na konci, tak aj v stede, kde je strecha predelena, takze toho by som sa nebal.

Nowhere to hide

--
28. Červenec 2009 - 10:49
Tomy
Obrázek uživatele Tomy
příspěvků: 727
5D 1.8 Executive
mám od: 6.8. 2009

Ja kupujem v Novom Saczi, takze mam sancu ze to podobne nepokaslu. Dam si ale na to pozor, vdaka za tip Směju se

Predsa len sa este nieco opytam - u strechy nehrozi nejaka strata tuhosti karoserie, prenikania hluku, popripade riziko v pripade prevratenia sa na strechu ? (cisto hypoteticky, nikdy to nechcem zazit a dufam ani nezazijem)

The power of dreams ...

--
27. Červenec 2009 - 23:29
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

Tomy napsal:
Dakujem Směju se

Jasne, pri preberani auta si ho radsej prejdem centimeter po centimetri.
Matulo : V ktorej Honde v Polsku si ho kupoval ?

centimeter po centimetri to jednoducho nejde, ale na toto si daj pozor prednostne... Mrk

auto kupovane v Autokopex Katowice

--
27. Červenec 2009 - 16:41
Tomy
Obrázek uživatele Tomy
příspěvků: 727
5D 1.8 Executive
mám od: 6.8. 2009

Dakujem Směju se

Jasne, pri preberani auta si ho radsej prejdem centimeter po centimetri.
Matulo : V ktorej Honde v Polsku si ho kupoval ?

Pre informaciu - zloty zacal hnusnym sposobom posilnovat, takze executive 1.8 vyjde na nieco medzi 525 a 550 SKK. (kurz 4.3 - 4.0 )
Skoda ze som sa nespamatal uz vo februari, ked bol kurz okolo 4.7

The power of dreams ...

--
27. Červenec 2009 - 16:19
Luky87
příspěvků: 547
bývalý majitel

Matulo: to plexi sa da vymenit. Mne ho vymenili Mrk

--
27. Červenec 2009 - 15:20
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

Tomy napsal:
Tak mi dnes volali z Polska, ze by bola Executive Gallaxy grey bez navigacie o cca 14 dni Směju se Teda pravdepodobne este skor ako verzia Sport. Teda sme sa rozhodli pre nu, uz len cakat Směju se

Dakujem vsetkym za rady, uz len dufam ze tie xenony vydrzia dlho bez vymeny vybojok a strecha nebude vrzgat, lebo tam asi silikonovy sprej nepomoze...

The power of dreams ...

Este jedna dobra rada. Mne poliaci pri cisteni interieru auta dost doskrabali krycie sklo nad otackomerom (to je to sklo, ktore sa strasne lahko da poskrabat). Pri preberani auta som si to nevsimol. Tak si na to daj pozor, neda sa to samostatne vymenit a cele budiky su drahe jak svina...

A inac gratulujem.. Mrk

--
27. Červenec 2009 - 14:42
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

so xenonami problem nie je a strecha nevrze.....vrze obluk na palubovke nad volantom

The power of dreams ...

--
27. Červenec 2009 - 14:28
Tomy
Obrázek uživatele Tomy
příspěvků: 727
5D 1.8 Executive
mám od: 6.8. 2009

Tak mi dnes volali z Polska, ze by bola Executive Gallaxy grey bez navigacie o cca 14 dni Směju se Teda pravdepodobne este skor ako verzia Sport. Teda sme sa rozhodli pre nu, uz len cakat Směju se

Dakujem vsetkym za rady, uz len dufam ze tie xenony vydrzia dlho bez vymeny vybojok a strecha nebude vrzgat, lebo tam asi silikonovy sprej nepomoze...

The power of dreams ...

--
27. Červenec 2009 - 14:13
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

Tomy napsal:
Hmm mozno to sice bolo mierne OT, ale pre mna uzitocne.. Nevedel som ze aj taky zadrhel moze v tomto pripade poistna zmluva obsahovat. Na to si dam pozor ! Vdaka.

Btw. je teda lepsie dat si to poistit pri kupe v PL a potom zvlast pri existencii slovenskych papierov spravit finalnu poistku ?

The power of dreams ...

pri KASKO to nevyriesis asi nijak (proste je to vyluka a basta), a vazne neviem ako to je pri PZP... ale predpokladam ze to bude obdobne, treba prestudovat poistne podmienky poistovne, s ktorou chces uzatvorit poistku (najlepsie este pred tym, ako ju uzatvoris Mrk ).

--
23. Červenec 2009 - 18:43
Tomy
Obrázek uživatele Tomy
příspěvků: 727
5D 1.8 Executive
mám od: 6.8. 2009

Hmm mozno to sice bolo mierne OT, ale pre mna uzitocne.. Nevedel som ze aj taky zadrhel moze v tomto pripade poistna zmluva obsahovat. Na to si dam pozor ! Vdaka.

Btw. je teda lepsie dat si to poistit pri kupe v PL a potom zvlast pri existencii slovenskych papierov spravit finalnu poistku ?

The power of dreams ...

--
23. Červenec 2009 - 17:54

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".