Honda Civic 5D 2009 1,8 Sport VS Executive

Zdravim,

chystam sa kupit novu Hondu Civic 5D 2009 1.8 l. (v podstate je uz objednana verzia SPORT, ale vybava sa este na vyssiu da zmenit)

Neviem sa teda rozhodnut medzi SPORT verziou a EXECUTIVE.
Verzia Executive ma oproti verzii sport (iste to uz vsetci vedia, ale opakovanie je matka mudrosti Směju se) ) naviac dualnu klimatizaciu (ta je mi v podstate ukradnuta), samostmievacie spatne zrkadielko, ale co je dolezitejsie : xenony a panoramaticku strechu.

Cenovy rozdiel je vsak nie az taky velky - cca 1200 EUR (kedze kupovat budem v Polsku, kde su ceny nizsie).

Dostupnu vsak maju iba verziu s navigaciou, ktora je este o 1100 eur drahsia (teda spolu 2300 EUR).

Preto by som vas chcel poprosit o tipy resp. odpovede :
Su podla vas xenony lepsie ? (to je asi hlupa otazka Smile , ale predsa). Ako dlho vlastne vydrzi xenon, pretoze novy original v honde stoji cca 150 EUR. (podla dostupnych info) - navyse ked vezmeme v uvahu, ze je povinne celorocne svietenie. Nerad by som totiz kazde 2 roky vyhodil do vzduchu 300 EUR na svetla.

Druha, dolezitejsia otazka sa tyka panoramatickej strechy. Je pre mna neskutocne pritazliva, presvetluje interier, je stylova... Avsak pocul som, ze po case vrzga (dotycny asi myslel tu elektricky ovladanu clonu co ju zakryva). Zaklada sa toto tvrdenie na pravde ? (pripadne co ste poculi, co si myslite)

A nakoniec posledna otazka - oplati sa integrovana navigacia ? Keby mali k dispozicii executive bez navigacie, beriem hned. Ale rozdiel 2300 EUR sa mi uz zda privelky. Co vy na to ? Ktoru verziu by ste volili vy ?

Prosim o vase nazory a informacie. Dakujem.

Vložil Tomy, 20. Červenec 2009 - 23:11
 

babo
příspěvků: 599
3D 2.0 Plus
mám od: 7.2. 2009

matulo napsal:

Dobre si to rozmysli, za tymi xenonmi dost mozno budes smutit (nemam priamu skusenost, ale jeden nas bratislavsky trojdverovy spolubojovnik ano Mrk )...

ja by som v tajpare kludne jazdil zo zltymi - o nieco menej kramov, co sa mozu pokazit Směju se pravda je, ze tie s lepsou svietivostou potom hodne odchadzaju a to je v dnesnych autach problem (lebo vymena ziarkovky je otravna a zlozita).

--
21. Červenec 2009 - 12:04
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

Tomy napsal:
Len tazko si to mozem rozmysliet, ked ju nebudu mat Jsem smutný Keby mi chybalo lepsie osvetlenie (o image mi az tak nejde, to auto je krasne aj bez xenonov) tak sa to da vyriesit ciastocne vykonnejsimi ziarovkami so studensim svetlom nie ? (neviem presny nazov)

The power of dreams ...

No ano, ale len docasne t.j. 3 mesiace a mozno aj menej a potom ta to prestane bavit. Je tu o tom cele vlakno, kde tu mnoho clenov skusalo vselijake ziarovky vratane Nightbraker cez Philips a vysledok bol ten ze najdlhsie vydrzia iba zlte originaly.

Nowhere to hide

--
21. Červenec 2009 - 11:56
Tomy
Obrázek uživatele Tomy
příspěvků: 727
5D 1.8 Executive
mám od: 6.8. 2009

Len tazko si to mozem rozmysliet, ked ju nebudu mat Jsem smutný Keby mi chybalo lepsie osvetlenie (o image mi az tak nejde, to auto je krasne aj bez xenonov) tak sa to da vyriesit ciastocne vykonnejsimi ziarovkami so studensim svetlom nie ? (neviem presny nazov)

Teda mozno mi povedia ze budu mat, ale mam cakat do novembra (to bola verzia spred 2 tyzdnov, takze mozno uz ani to nie je aktualne) alebo do januara ... No tolko ja urcite nevydrzim. Ja som sa do toho auta proste zamiloval. (cakam 2 tyzdne uz, a mam pocit akoby som cakal 2 mesiace )

The power of dreams ...

--
21. Červenec 2009 - 11:23
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

Tomy napsal:
Dnes mi maju volat, ci sa im niekde v inej predajni v Polsku podarilo zohnat EX bez navigacie, ak ano, zoberiem tu, ak nie - zostanem u verzie sport. Dufam ze to potom nebudem lutovat a smutit za xenonmi a strechou. Testovacia jazda bola v PL na Executive a ta strecha sa mi teda fakt pacila. Ale ked sa neda, tak sa neda Jsem smutný

The power of dreams ...

Dobre si to rozmysli, za tymi xenonmi dost mozno budes smutit (nemam priamu skusenost, ale jeden nas bratislavsky trojdverovy spolubojovnik ano Mrk )...

--
21. Červenec 2009 - 11:18
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

padam napsal:
Dá se dokoupit samostatně jako příslušenství, myslím, že stálo cca 4-5.000Kč.
Ale vzhledem ke křídlu kryjícímu světla vozidla jedoucího za vámi, a k tomu, že se občas projevuje stín i na senzoru na zpětném zrcátku a tudíž se zrcátko nezatmavuje, tak je jeho využitelnost trochu diskutabilní.

O moznosti dokupenia viem, aj som to tam chcel napisat, len som akosi zabudol... :roll:

CTR ma kridlo trochu mohutnejsie, takze to trochu klame... Mrk kazdopadne toto si mi ukradol z prstov... takmer vobec nevyuzivam moznost sklopenia spatneho zrkadla, nepotrebujem to (u mna zasa trochu hraju rolu slnecne clony)... skor ma auta oslnuju vo vonkajsich spatakoch, ale s tymi asi nic nespravime...

--
21. Červenec 2009 - 11:14
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

Johnno napsal:
kdesi som pocul, cital, ze ta navigacia nema cechy ani slovensko, tazko povedat co vlastne ma z vychodneho bloku, ale mozno sa to uz zmenilo, kazdopadne by som si to overil.

treba citat nalinkovane temy... Mrk

--
21. Červenec 2009 - 11:11
Tomy
Obrázek uživatele Tomy
příspěvků: 727
5D 1.8 Executive
mám od: 6.8. 2009

Dakujem za odpovede.

Ak nebude ina verzia nez EX s navigaciou (samozrejme okrem mnou vybranej sport) tak budem musiet tie Xenony a strechu ozeliet. 40 tisic SKK za nieco co v podstate nechcem mi pride celkom dost..

Zvazoval som aj TYPE S, ale kedze chcem auto vyuzivat ako "rodinne" auto, nevyhovovala by mi znizena moznost variability u Type S, aj ked to musi byt urcite pozitok v tom jazdit Směju se(navyse s vybavou plus)
(pre mna vsak bol pozitok uz testovacia jazda v 5D, kedze aktualne jazdim na Opel corsa 1.0 Směju se) co ma okolo 60 koni a otrasny podvozok)
Cudoval som sa potom, ked som niekde v recenziach videl kritizovane naklony v zakrutach, pretoze ja som necitil absolutne ziadne.

HandrejH: V polsku vyjde aktualne (v zavislosti od kurzu, este som platil iba zalohu) SPORT verzia od 450 000 (pri dobrom kurze) do 476 000 (pri horsom kurze). Executive verzia o 40 000 SKK viac, Ex NAVI o 80 000 SKK viac. (prepacte mi ceny v SKK, este stale som si nezvykol). Oproti Slovenskym cenam je to teda poriadny rozdiel... (navyse v PL verzii EX je samostmievacie spatne zrkadlo navyse)
Za kolko a kedy si kupoval ty? (viem ze vo februari bol genialny kurz a rozdiely boli este vacsie)

Dnes mi maju volat, ci sa im niekde v inej predajni v Polsku podarilo zohnat EX bez navigacie, ak ano, zoberiem tu, ak nie - zostanem u verzie sport. Dufam ze to potom nebudem lutovat a smutit za xenonmi a strechou. Testovacia jazda bola v PL na Executive a ta strecha sa mi teda fakt pacila. Ale ked sa neda, tak sa neda Jsem smutný

Inak vraj je aj servis v Polsku lacnejsi, mam to z Kosic 140 km, takze ziaden problem (cital som tu niekde na fore zle referencie na Kosicku Hondu, ale na Polsku zase ziadne, tak neviem Jsem smutný )

The power of dreams ...

--
21. Červenec 2009 - 11:13
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

matulo napsal:

- nie je tam samozatmavovacie spatne zrkadlo

Dá se dokoupit samostatně jako příslušenství, myslím, že stálo cca 4-5.000Kč.
Ale vzhledem ke křídlu kryjícímu světla vozidla jedoucího za vámi, a k tomu, že se občas projevuje stín i na senzoru na zpětném zrcátku a tudíž se zrcátko nezatmavuje, tak je jeho využitelnost trochu diskutabilní.
--
21. Červenec 2009 - 11:11
Johnno
příspěvků: 77
5D 2.2 Sport
mám od: 4.9. 2007

kdesi som pocul, cital, ze ta navigacia nema cechy ani slovensko, tazko povedat co vlastne ma z vychodneho bloku, ale mozno sa to uz zmenilo, kazdopadne by som si to overil.

--
21. Červenec 2009 - 11:05
HandrejH
Obrázek uživatele HandrejH
příspěvků: 648
5D 1.8 Sport
mám od: 25.4. 2009
v provozu od: 25.4. 2009

To Tomy: Vitaj, za aku cenu beres ten Civic Sport? Tiez som kupoval z PL a zaujimalo by ma o kolko sa pohli ceny... Cool

--
21. Červenec 2009 - 10:26

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".