Honda Civic 5D 2009 1,8 Sport VS Executive

Zdravim,

chystam sa kupit novu Hondu Civic 5D 2009 1.8 l. (v podstate je uz objednana verzia SPORT, ale vybava sa este na vyssiu da zmenit)

Neviem sa teda rozhodnut medzi SPORT verziou a EXECUTIVE.
Verzia Executive ma oproti verzii sport (iste to uz vsetci vedia, ale opakovanie je matka mudrosti Směju se) ) naviac dualnu klimatizaciu (ta je mi v podstate ukradnuta), samostmievacie spatne zrkadielko, ale co je dolezitejsie : xenony a panoramaticku strechu.

Cenovy rozdiel je vsak nie az taky velky - cca 1200 EUR (kedze kupovat budem v Polsku, kde su ceny nizsie).

Dostupnu vsak maju iba verziu s navigaciou, ktora je este o 1100 eur drahsia (teda spolu 2300 EUR).

Preto by som vas chcel poprosit o tipy resp. odpovede :
Su podla vas xenony lepsie ? (to je asi hlupa otazka Smile , ale predsa). Ako dlho vlastne vydrzi xenon, pretoze novy original v honde stoji cca 150 EUR. (podla dostupnych info) - navyse ked vezmeme v uvahu, ze je povinne celorocne svietenie. Nerad by som totiz kazde 2 roky vyhodil do vzduchu 300 EUR na svetla.

Druha, dolezitejsia otazka sa tyka panoramatickej strechy. Je pre mna neskutocne pritazliva, presvetluje interier, je stylova... Avsak pocul som, ze po case vrzga (dotycny asi myslel tu elektricky ovladanu clonu co ju zakryva). Zaklada sa toto tvrdenie na pravde ? (pripadne co ste poculi, co si myslite)

A nakoniec posledna otazka - oplati sa integrovana navigacia ? Keby mali k dispozicii executive bez navigacie, beriem hned. Ale rozdiel 2300 EUR sa mi uz zda privelky. Co vy na to ? Ktoru verziu by ste volili vy ?

Prosim o vase nazory a informacie. Dakujem.

Vložil Tomy, 20. Červenec 2009 - 23:11
 

florok
příspěvků: 6
5D 1.8 Sport
mám od: 20.2. 2009

priznam sa ze som toto moc nestudoval, je to mozne, ale podla mna ta poistovna vzdy odrbe. tak to mas potom jedno Směju se

--
23. Červenec 2009 - 17:36
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

florok napsal:
:D kradeze v polsku som sa velmi nebal, kedze cesta od predajcu na hranice bola asi 20km a to s jedinou zastavkou na pumpe.

a co tak kradez na Slovensku? NápadNápadNápad alebo si auto zamkol do garaze kym si nevybavil papiere?

P.S. sme silno OT, takze odpocitavam hodiny, kym nas admini presunu... Mrk

--
23. Červenec 2009 - 17:14
florok
příspěvků: 6
5D 1.8 Sport
mám od: 20.2. 2009

Smích kradeze v polsku som sa velmi nebal, kedze cesta od predajcu na hranice bola asi 20km a to s jedinou zastavkou na pumpe.

--
23. Červenec 2009 - 17:03
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

florok napsal:
k tej poistke: pred odchodom do polska pre auto som mal od predajcu VIN cez mail. Poistil som ho teda najskor na VIN, potom ked som uz mal znacky len som im doplnil technicky a poslali mi nove karticky. Havarijnu som mal tiez skor - cenu auta som priblizne-presne vedel dopredu.

A dobre si si precital poistne podmienky? Mrk ja ano, a viem ze ak pri tej poistke co mam ja (AXA) nemas slovenske papiere, mozu robit velke problemy pri pripadnej likvidacii, najma pri kradezi (az take, ze by nemuseli vyplatit ani korunu)... Mrk

--
23. Červenec 2009 - 16:25
florok
příspěvků: 6
5D 1.8 Sport
mám od: 20.2. 2009

k tej poistke: pred odchodom do polska pre auto som mal od predajcu VIN cez mail. Poistil som ho teda najskor na VIN, potom ked som uz mal znacky len som im doplnil technicky a poslali mi nove karticky. Havarijnu som mal tiez skor - cenu auta som priblizne-presne vedel dopredu.

este k poistke: treba velmi vyjednavat - mam obe dokopy za cca 9.000,- Sk (presne si napamatam, ale ked to niekto bude chciet tak upresnim - bolo to v koooooperative),pricom prva ponuka bola celkom inde.

casova narocnost: nie je to nic hrozne. Mne to trvalo menej ako 2 tyzdne a to som dostal CoC az asi po tyzdni. celkovo sa to da aj za tri-pat dni vybavit. urcite to stoji za tych 5.500,- € co som usetril (bol dobry kurz 4,7 Zl/€). tiez som dostal zimne gumy a nejake drobnosti zadara a super cenu na druhe disky.

k recyklacnemu poplatku: ten je u nas uz v cene auta - plati ho dovozca, co budes vlastne ty ked ho sem dovezies Směju se

--
23. Červenec 2009 - 15:01
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

džulio napsal:
matulo napsal:
Nejaku takuto vyluku mam v havarijke a veru som trochu trpol ten mesiac, kym sa mi podarilo vybavit znacky...

no vidis mesiac vybavovat znacky to je dost ,prave preto som ho kupil aj lacnejsie u slovenskeho dilera oni ho doviezli postavili na znacky za 2 dni a bolo :-)

Nechce sa mi to rozpisovat, ale nebyt toho ze ma morloq nakopol a ja som si to bez velkeho vahania vybavil sam, tak auto vdaka neschopnosti nasich dilerov NEMAM (alebo mam, ale slusne by som ho preplatil)!

A dalsi detail, tych 1500 eur, co by som dal dilerovi za dovoz viem minut aj lepsie.. Mrk jazdil som stale, akurat mesiac na Polskych znackach.. O znackach do 2 dni od prevzatia v Polsku tiez trochu pochybujem, ale nebudem hovorit ze to je urcite nemozne..

--
23. Červenec 2009 - 7:28
džulio
Obrázek uživatele džulio
příspěvků: 625
5D 1.8 Sport
mám od: 8.4. 2009

matulo napsal:
Nejaku takuto vyluku mam v havarijke a veru som trochu trpol ten mesiac, kym sa mi podarilo vybavit znacky...

no vidis mesiac vybavovat znacky to je dost ,prave preto som ho kupil aj lacnejsie u slovenskeho dilera oni ho doviezli postavili na znacky za 2 dni a bolo Směju se

--
22. Červenec 2009 - 23:25
Tomy
Obrázek uživatele Tomy
příspěvků: 727
5D 1.8 Executive
mám od: 6.8. 2009

V Polsku nam tvrdili, ze sa to bezne tak robi (uz mnoho Slovakov u nich kupilo auto), ze poslu mailom VIN a teda netreba v Polsku specialne poistenie. Nechcel by som mat ani den nepoistene, ludia su strasna zavistliva zver a poniektori nevedia jazdit Jsem smutný (na corse nas 3x zozadu naburali)

Co sa tyka prislusenstva, prislubili nam zdarma koberceky, a dobru cenu na zimne pneu + disky. Zda sa mi ale skoro na kupu zimnych pneu a diskov.. + skusim este vyjednat tie slnecne clony Směju se
Co su vlastne tie kridla na 3/5 dvere ? Směju se Nic mi to nehovori ...

Co sa tyka dualnej klimy - vztah je vzdy plny kompromisov .. teda nebude 22 stupnov , ani 24 ale 23 a bude pohoda Smích dualna klima mi vobec nebude chybat.

Uz nejako neriesim tu strechu a xenony, v piatok sa im mam ozvat, ci sa im podarilo zohnat executive (vravel ze sa mozno podari jedna v ciernej farbe), ak nie, beriem uz objednanu Sport v galaxy grey. Ta by mohla byt najskor prvy augustovy tyzden (som zvedavy ci slovo najskor myslel ako pravdepodobne, alebo "ak to bude vtedy zjem papucu)
Doteraz mi xenony nechybali, takze chybat asi ani nebudu, luto mi bude tej strechy... Ale proste nemienim cakat do januara (lebo uz aj ta executive co mohla byt v novembri je predana. Na zaciatku jula sa mi zdal november tak daleko, ze sme objednali sport)

The power of dreams ...

--
22. Červenec 2009 - 19:49
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

riesit v tejto teme dovoz aut to celkom silno Offtopic , ale ked uz, tak dam detail...

PZP nemusis mat uzatvorene pred vycestovanim do Polska, da sa to vyriesit aj poistkou k prevoznym znackam. Znacky aj s poistenim ma vysli cosi cez 300 PLN a o tuto sumu mi predajca znizil vysku faktury na prislusenstvo (kupoval som kobece, City pack a protislnecne clony)... Inac v Polsku maju za velmi peknu sumu aj kridla na 3/5. dvere V NIEKTORYCH FARBACH... Mrk

Keby si si chcel uzatvorit PZP uz na Slovensku, VIN budes vedietm pred vycestovanim.. teda mal by si, ak sa s predajcom dohodnes, ze Ti posle mailom fakturu... co ale vlastne asi musis, aby si mal nejaky podklad na uhradu (mne nedovolili auto vycashovat - chceli to prevodom alebo vkladom na ucet)...
Neviem ako su stavane poistne podmienky slovenskych poistovni, ci Ti dovolia uzatvorit PZP na auto, ktore je na znackach ineho statu (resp. nie je prihlasene v evidencii na uzemi SR)... Nejaku takuto vyluku mam v havarijke a veru som trochu trpol ten mesiac, kym sa mi podarilo vybavit znacky...

--
22. Červenec 2009 - 17:12
Luky87
příspěvků: 547
bývalý majitel

myslim ze ta klima sa oplati ak mas priatelku/manzelku zeny vzdy chcu inu teplotu a predides hadke Smích
napr ked pojdete na dovcu do chorvatska ty si das pekne 22°C a polovicka 24°C a moze kludne spat a nebude jej zima Směju se
co sa tyka xenon myslim ze sa to vyplati, aj funtomino to olutoval ked som siel za nim ze civic snimi vyzera lepsie Mrk a co sa tyka vymeni tak mne jeden zacal svietit na cerveno a vymeni v ramci zaruky Směju se a strecha je fajn, presvetli interier len bacha na ludi ktorych vezes Smích

--
22. Červenec 2009 - 14:39

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".