Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

maju v tom bordel, lebo ako povedal jc, cervene a zlte pre nas civic nie su

--
23. Únor 2009 - 21:04
porsche917
Obrázek uživatele porsche917
příspěvků: 169
3D 2.2
mám od: 12.11. 2008

Tak toto mi poslali, tak neviem odkial to potom beru
__ebc.jpg

--
23. Únor 2009 - 20:11
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

rybiz napsal:
Pokud je někdo namontuje obráceně, je to stejné jako by ti v pneuservisu otočili směrové pneumatiky Palec dolu

Fotky naopak namontovaných kotoučů jsem viděl pouze na internetu, ale pneuservisem nesprávně namontované směrové pneumatiky jsem osobně viděl na kamarádově firemním autě, takže skutečně se to stává.

--
22. Únor 2009 - 22:24
rybiz
Obrázek uživatele rybiz
příspěvků: 1092
bývalý majitel

v-tec-inside napsal:
Dik za radu, mas pravdu, su to len dulky. Nemas nahodou nejake foto, ako maju byt spravne kotuce nasadene, aby drazky plnili svoju funkciu ?

Je to jednoduché, stačí si před montáží kotouč pořádně prohlédnout, jsou označené pro pravou a levou stranu. Mrk
Pokud je někdo namontuje obráceně, je to stejné jako by ti v pneuservisu otočili směrové pneumatiky Palec dolu

--
21. Únor 2009 - 18:17
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

V tomto fóru je obrázek disků od AP racing:
http://www.ultimatecarpage.com/forum/technical-forums/31258-slotted-brakes-direction.html

Důležité je aby ventilované disky správně pracovaly (nasávaly a vytláčely vzduch skrz disk) a viděl jsem obrázky různých výrobců a získal jsem z toho pocit, že směr toku vzduchu skrz disk nebyl u všech výrobců disků stejný (lopatky byly buď tak nebo onak), nebo spíš někdy bylo drážkování souhlasné s vnitřními lopatkami a někdy šlo proti nim. V návodu u disku konkrétního výrobce by to mělo být napsané, nebo lépe nakresené.

Já si akorát pamatuji, že je potřeba si na to dávat bacha.

--
21. Únor 2009 - 14:55
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

Dik za radu, mas pravdu, su to len dulky. Nemas nahodou nejake foto, ako maju byt spravne kotuce nasadene, aby drazky plnili svoju funkciu ?

--
21. Únor 2009 - 13:49
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

v-tec-inside napsal:
A kombinacia greenstuff a dierovanych kotucov s drazkami od EBC ? Moze sa tym nieco pokazit?

Co jsem kolem brzd četl, tak děrované kotouče jsou často spíš pro zlost, protože občas rády praskají. EBC proto dělá děrované, kde nejsou dírky skrz, ale jen důlky. Drážkování by mělo být lepší než děrování (tedy při stejné ceně za kotouč), protože vyrobit kvalitní děrovaný kotouč je technologicky dražší. Jak dírky, tak drážky ti zvýší hlučnost při brždění.
Taky se prý často lidem (včetně pracovníků autoservisu) podaří nasadit drážkované ventilované otouče "naopak", tedy se otáčejí nesprávným směrem a neplní funkci tak, jak je očekáváno. Důvod je ten, že často ten správný směr drážkování vypadá tak nějak "nelogicky".

--
21. Únor 2009 - 13:05
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

To jiste, ale minimalne u nekterych to nefunguje Směju se Myslim ze ve forech na h-c.cz byla i fotka propadaku s drazkama Směju se

--
20. Únor 2009 - 19:48
pegin
Obrázek uživatele pegin
příspěvků: 470
5D 1.8 Sport
mám od: 12.4. 2007

hlavní funkcí drážek je právě to, aby se do nich stíral spálený prach z destiček. To samý platí i o vrtaných otverech. Takže musí mít ostré hrany

--
20. Únor 2009 - 18:55
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Asi by to nemel byt problem, ale stejne bych drazkovany a vrtany nebral. Sice ne EBC ale nektery prej praskaji a diry/drazky se zanasi prachem a tvrdnou. Nebo naopak kdyz je tam moc velka dira tak to kope.

--
20. Únor 2009 - 17:47

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".