Type-R vs. 123d

Zdravim vsechny!

Doufam ze si na mne nekteri jeste pamatuji, i kdyz jsem se tu delsi dobu neukazal (rekl bych tak rok). Kazdopadne posledni co jsem psal bylo, ze planuji porovnani Civica 1,8 Sport a BMW 116i, k cemuz jsem se bohuzel zatim nedostal. Ale jeste stale to mam v planu, snad nekdy Směju se Mohu to shrnout tak, ze je-byl to velmi dustojny nastupce Civica.(Civicek sel k pritulce a hezky se o nej stara:-))

Po case mi doslo ze charakteristika BMW1 mi velmi vyhovuje, ale 116i (90kW) je slaba, kor na auto se zadnim nahonem. Rozhodl jsem se tedy pro mensi vymenu za 123d.
Ac jsem toho nazoru, ze nafta patri do kamen a ne do auta. Zatah a charakteristika tohoto motoru me presvedcili, opravdu se to blizi benzinu snad nejvic co jsem kdy u nafty videl. Dve turba delaji svoje a i relativne vysoke otacky nevadi, ba naopak. Sen byl samozrejme 130i ale cenovy rozdil (jak porizeni, tak provoz) a rozdil ve spotrebe byly rozhodujici. Ono preci jenom 123d ma prumer 6,5l realne 7,5l, 130i pod 11l nejde.

Abych se dostal konecne k veci. Rad bych porovnal 123d a type-r, alespon ve zrychleni pripadne na sprintech. Nejsem nejaky magor na sprinty nebo tak, snad jsem zadny poradny ani nejdel. Jde mi ciste jen o mou zvedavost. Civic ma 201HP a BMW 205HP (zarovne ale uplne nezajete).

Padam nebo nekdo jiny, co rikate? Meli byste zajem? Dejte vedet....Mrk

Mejte se.
Tommykk

Vložil tommykk, 3. Duben 2010 - 11:31
 

volňaska
Obrázek uživatele volňaska
příspěvků: 1034
obdivovatel

to zas bude pro hondu ostuda ,kdyz ji ujede ropak Směju se

--
6. Duben 2010 - 13:28
Bori
Obrázek uživatele Bori
příspěvků: 71
3D 2.0 Plus
mám od: 2.4. 2009

Mě je termín zatím jedno, ale chtělo by to, aby jsi měl aspoň něco ,,nalítáno".

--
6. Duben 2010 - 7:59
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

10.-18.4. jsem na dovolené ale jinak by to v dubnu i květnu šlo. Mrk

--
5. Duben 2010 - 20:15
tommykk
příspěvků: 357
5D 1.8 Sport
mám od: 4.11. 2006

Skvele, uz se tesim. Nejaky vikend v dubnu mozna kvetnu, co vy na to?

Ohledne jizdnich vlastnosti muzu poreferovat, ovsem hlavne o 116i bez M podvozku. Nerad to rikam, ale oproti Civicu 1,8 to je opravdu znacny rozdil. Uchvatilo me tlumeni nerovnosti bez ztraty komunikativnosti, holt BMW testuje na ceskem tankodromu. Ted kdyz jedu s Civem, mam pocit ze hrozne trpi na tech vsech dirach. Ovsem 1,8 motor je uzasnej, 116i bylo neporovnatelne. Tehdy jsem uvazoval, ze nejlepsi by bylo presunout ten motor do bava a mel bych idealni auto.

M podvozek a 205 koniku je ale neco kapanek jineho, je to proste masakr. Mam ale najeto jen 1000km a jeste se opravdu bojim, ten zatah je pekelny. Nemuzu teda vubec soudit rychlost na urcitem znamem useku. Zaroven se jeste porad ucim se zadokolkou. Dokonce i prvni turbo a prvni ropak Mrk Takze obdobi velkych zmen Smích

Ale jak rikam, na zavery je brzo. Hodnotit budu az s rostoucim poctem km... Mrk

PS: I 1,8 ma daleko lepsi zvuk nez tenhle ropak, s CTR se to neda vubec porovnavat.

--
5. Duben 2010 - 17:56
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Jeste abych dodal, tak v dobe kdy jsem se rozhodoval pro CTR byl ve hre i 120d (123d tehdy jeste nebylo) a nebyt te ukrutne drahe vybavy na prani by to byl vyznamny kandidat, hlavne vzhledem k poctu km co rocne najedu.

Ale jsem nakonec rad ze jsem se rozhodl pro CTR, design i motor nema ve ctyrvalcich konkurenci. Projev v kabine je uzasny, stacilo by jen popladit trochu vyfuk aby z toho melo neco i okoli. Mrk

--
4. Duben 2010 - 0:24
peterk0
příspěvků: 59
5D 2.2 Sport
mám od: 17.4. 2009

Ja sa na to rad pridem pozriet =)

--
3. Duben 2010 - 23:55
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Jasne, nejak se muzeme domluvit. Zrychleni a pruznost muzeme ozkouset treba v Milovicich nebo Brezne u Chomutova na letisti.

Jinak souhlasim se Shi(m), taky me zajima porovnani komfortu, ergonomie a hluku. Bohuzel ale po aplikaci sportovniho pozvozku nemuze byt porovnani s mym autem zcela objektivni. Muzeme se ale sejit ve trech.

--
3. Duben 2010 - 23:21
Bori
Obrázek uživatele Bori
příspěvků: 71
3D 2.0 Plus
mám od: 2.4. 2009

Tak já bych do toho klidně šel.

--
3. Duben 2010 - 20:27
Shi
příspěvků: 1022
bývalý majitel

Spíš než zrychlení by mě zajímalo porovnání jízdních dojmů, ikdyž spíš než s Type-R tak s civilním Civikem 5D/S. Ať už co se týče jízdy po silnici, tak co se týče pocitu řidiče z ovládacích prvků, ergonomie, komfortu, hluku atd.

--
3. Duben 2010 - 19:06

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".