Type-R vs. 123d

Zdravim vsechny!

Doufam ze si na mne nekteri jeste pamatuji, i kdyz jsem se tu delsi dobu neukazal (rekl bych tak rok). Kazdopadne posledni co jsem psal bylo, ze planuji porovnani Civica 1,8 Sport a BMW 116i, k cemuz jsem se bohuzel zatim nedostal. Ale jeste stale to mam v planu, snad nekdy Směju se Mohu to shrnout tak, ze je-byl to velmi dustojny nastupce Civica.(Civicek sel k pritulce a hezky se o nej stara:-))

Po case mi doslo ze charakteristika BMW1 mi velmi vyhovuje, ale 116i (90kW) je slaba, kor na auto se zadnim nahonem. Rozhodl jsem se tedy pro mensi vymenu za 123d.
Ac jsem toho nazoru, ze nafta patri do kamen a ne do auta. Zatah a charakteristika tohoto motoru me presvedcili, opravdu se to blizi benzinu snad nejvic co jsem kdy u nafty videl. Dve turba delaji svoje a i relativne vysoke otacky nevadi, ba naopak. Sen byl samozrejme 130i ale cenovy rozdil (jak porizeni, tak provoz) a rozdil ve spotrebe byly rozhodujici. Ono preci jenom 123d ma prumer 6,5l realne 7,5l, 130i pod 11l nejde.

Abych se dostal konecne k veci. Rad bych porovnal 123d a type-r, alespon ve zrychleni pripadne na sprintech. Nejsem nejaky magor na sprinty nebo tak, snad jsem zadny poradny ani nejdel. Jde mi ciste jen o mou zvedavost. Civic ma 201HP a BMW 205HP (zarovne ale uplne nezajete).

Padam nebo nekdo jiny, co rikate? Meli byste zajem? Dejte vedet....Mrk

Mejte se.
Tommykk

Vložil tommykk, 3. Duben 2010 - 11:31
 

Tomy
Obrázek uživatele Tomy
příspěvků: 727
5D 1.8 Executive
mám od: 6.8. 2009

podla mna vyhra type-r :) ale necham sa prekvapkat

The power of dreams ...

--
9. Duben 2010 - 11:04
tommykk
příspěvků: 357
5D 1.8 Sport
mám od: 4.11. 2006

Ja zkusim tedy nejdriv neco nalitat, mam ted 1600 km a to je hodne malo. Navic mi v BMW rekli, ze do 5000km to nejede naplno....coz jsem netusil.

Ohledne sprintu jsem na tom podobne jako type-r, taky musim na tri;-) A hlavne jednicka je nepouzitelna, ma omezeny vykon a nemelo by se to na ni ani vytacet.
Coz znamena, ze sily by meli byt velmi vyrovnane. Kazdopadne se fakt tesim.

PS: Jesli bude zalezet jen na ridici, tak to ma Padam jasne vyhrane.
PS2: Pro poradek, BMW ma zrychleni 6,9s. (mam 3D)

--
8. Duben 2010 - 21:41
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Miro napsal:
Padame dvojka nedá 100?

94-95 (GPS) je omezovač. Možná Honda uvádí pro 0-100kmh hodnotu pro 0-60mph, to by asi vyšlo.
--
7. Duben 2010 - 17:09
Miro
Obrázek uživatele Miro
příspěvků: 744
majitel jiné generace

Padame dvojka nedá 100?

--
7. Duben 2010 - 16:32
egze
Obrázek uživatele egze
příspěvků: 163
5D 1.8 Sport
mám od: 4.7. 2008

padam napsal:
Chtěl bych vidět toho kouzelníka co to dá za 6.6s.

mozno kuzelnik s hondatou a posunutym obmedzovacom by to dal Smích
--
7. Duben 2010 - 16:27
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

No jo, ale TypeR má těch 6.6s jen na papíře. V reálu jsem nikdy nedal pod 7.0s protože se musí přeřadit za tři.
Chtěl bych vidět toho kouzelníka co to dá za 6.6s.

--
7. Duben 2010 - 15:47
volňaska
Obrázek uživatele volňaska
příspěvků: 1034
obdivovatel

Luky87 napsal:
volňaska napsal:
to zas bude pro hondu ostuda ,kdyz ji ujede ropak :-)

preco by mal? BMW ma zrychlenie 7s a typer 6,6s cize len zalezi na vodicovi...ale TypeR sancu ma...


ja bych chtel videt typrda ktery zrychli za 6,6s,mozna tak 7g type r
--
7. Duben 2010 - 14:29
Luky87
příspěvků: 547
bývalý majitel

volňaska napsal:
to zas bude pro hondu ostuda ,kdyz ji ujede ropak :-)

preco by mal? BMW ma zrychlenie 7s a typer 6,6s cize len zalezi na vodicovi...ale TypeR sancu ma...

--
7. Duben 2010 - 13:33
volňaska
Obrázek uživatele volňaska
příspěvků: 1034
obdivovatel

kremilek007 napsal:
volňaska napsal:
to zas bude pro hondu ostuda ,kdyz ji ujede ropak :-)

Spritmonitor.de

biturbo naftový motor se nedá srovnávat s obyč. benzínem, a pokud honda prohraje, tak né o moc, ty máš čiplej motor ne, tak jim to běž natřít a ukaž se ? Vyplazuju jazykHlasitě se směju :angel:


typrd neni na sprint pro mne souper Směju se
--
6. Duben 2010 - 18:41
kremilek007
Obrázek uživatele kremilek007
příspěvků: 1340
5D 2.2 Sport
mám od: 30.10. 2009

volňaska napsal:
to zas bude pro hondu ostuda ,kdyz ji ujede ropak :-)

Spritmonitor.de

biturbo naftový motor se nedá srovnávat s obyč. benzínem, a pokud honda prohraje, tak né o moc, ty máš čiplej motor ne, tak jim to běž natřít a ukaž se ? Vyplazuju jazykHlasitě se smějuAndílek

--
6. Duben 2010 - 15:19

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".