Type-R vs. 123d

Zdravim vsechny!

Doufam ze si na mne nekteri jeste pamatuji, i kdyz jsem se tu delsi dobu neukazal (rekl bych tak rok). Kazdopadne posledni co jsem psal bylo, ze planuji porovnani Civica 1,8 Sport a BMW 116i, k cemuz jsem se bohuzel zatim nedostal. Ale jeste stale to mam v planu, snad nekdy Směju se Mohu to shrnout tak, ze je-byl to velmi dustojny nastupce Civica.(Civicek sel k pritulce a hezky se o nej stara:-))

Po case mi doslo ze charakteristika BMW1 mi velmi vyhovuje, ale 116i (90kW) je slaba, kor na auto se zadnim nahonem. Rozhodl jsem se tedy pro mensi vymenu za 123d.
Ac jsem toho nazoru, ze nafta patri do kamen a ne do auta. Zatah a charakteristika tohoto motoru me presvedcili, opravdu se to blizi benzinu snad nejvic co jsem kdy u nafty videl. Dve turba delaji svoje a i relativne vysoke otacky nevadi, ba naopak. Sen byl samozrejme 130i ale cenovy rozdil (jak porizeni, tak provoz) a rozdil ve spotrebe byly rozhodujici. Ono preci jenom 123d ma prumer 6,5l realne 7,5l, 130i pod 11l nejde.

Abych se dostal konecne k veci. Rad bych porovnal 123d a type-r, alespon ve zrychleni pripadne na sprintech. Nejsem nejaky magor na sprinty nebo tak, snad jsem zadny poradny ani nejdel. Jde mi ciste jen o mou zvedavost. Civic ma 201HP a BMW 205HP (zarovne ale uplne nezajete).

Padam nebo nekdo jiny, co rikate? Meli byste zajem? Dejte vedet....Mrk

Mejte se.
Tommykk

Vložil tommykk, 3. Duben 2010 - 11:31
 

volňaska
Obrázek uživatele volňaska
příspěvků: 1034
obdivovatel

HandrejH napsal:
Veru benzin je benzin, akurat som jazdil Oktavkou RS TDI DSG a rozhodne som sa nenudil, ale mam radsej vonu benzinu a ten prejav Cool Inac dynamicky su na tom dost podobne, aj ked pruznost ma RS lepsiu.

pockej ty mi chces rict ze 1.8 jede stejne jak tdi rs To mi spadla čelist!
--
10. Duben 2010 - 17:12
HandrejH
Obrázek uživatele HandrejH
příspěvků: 648
5D 1.8 Sport
mám od: 25.4. 2009
v provozu od: 25.4. 2009

Veru benzin je benzin, akurat som jazdil Oktavkou RS TDI DSG a rozhodne som sa nenudil, ale mam radsej vonu benzinu a ten prejav Cool Inac dynamicky su na tom dost podobne, aj ked pruznost ma RS lepsiu.

--
10. Duben 2010 - 16:12
FLP
Obrázek uživatele FLP
příspěvků: 696
bývalý majitel

Samozrejme, že palubovka v civic-u má niečo do seba ale to len dotvára ufónsky zovnajšok auta. Ale neviem si predstaviť do akého iného auta by sa hodila tak ako do civicu.
Benzín je benzín ale aj nafta ide pekne len ten zvukový prejav je otrasný, až so 6-valcami je to trošku lepšie.
Ale treba uznať, že sa ten BMW motor podaril, 2l biturbo a 204k je dá sa povedať vrchol v tomto objeme, plus chip to zdvihne na 245k a 480Nm a na to sa nechytá točivým momentom ani 3l turbo benzín a výkonovo je ako 3l diesle. Hold když niekto umí tak umí.
Ale stále verím, že honda vyhrá Směju se!

--
10. Duben 2010 - 14:02
Tomy
Obrázek uživatele Tomy
příspěvků: 727
5D 1.8 Executive
mám od: 6.8. 2009

samozrejme tommykk mas pravdu, vyslovil som len svoj nazor, ale hondu 8g som si vybral aj prave preto, ze interier vsetkych ostatnych aut mi prisiel okukany, stereotypny a nudny a prave civic ulahodil mojmu vkusu. (a interier sa da posudit aj podla obrazkov a videa) Keby tak boli este pouzite kvalitnejsie materialy a neskladali civic anglani to by som bol v siedmom nebi.

The power of dreams ...

--
10. Duben 2010 - 13:28
tommykk
příspěvků: 357
5D 1.8 Sport
mám od: 4.11. 2006

to Tomy.... ono by to asi chtelo porovnat v realu Palce nahoru Porovnavat videa WTF!Palec dolu

Civo jsem mel pres dva roky, pak rok 116i a rozhodl jsem se pro 123d (i kdyz typer uz je znacne levnejsi). Takze jakesi srovnani bylo...
Jde o vkus, a nastesti mame kazdy jinej....jinak by to byla sakra nuda a nebylo by co srovnavat Hlasitě se směju

Kazdopadne zvuk Type-R je neskutecny! Zvuk ropaku Brečím

BTW: Uz nekdo ma bileho Type-R limited edition? Koukal jsem ze se da uz poridit kolem 500.

--
10. Duben 2010 - 10:21
Tomy
Obrázek uživatele Tomy
příspěvků: 727
5D 1.8 Executive
mám od: 6.8. 2009

volnaska zaryty antihondovec kukam Vyplazuju jazyk

k tym videam, ked si porovnam tie interiery, zvuk a vsetko okolo .. tak za bmw by som nemenil ani keby to zrychlenie malo oproti type-r o sekundu a pol lepsie ..

The power of dreams ...

--
9. Duben 2010 - 22:52
volňaska
Obrázek uživatele volňaska
příspěvků: 1034
obdivovatel

Bori napsal:
Podle toho videa to vychází cca stejné zrychlení.

ale pozor to type r je upraveno hondatou
--
9. Duben 2010 - 19:21
Civic
Obrázek uživatele Civic
příspěvků: 192
majitel jiné Hondy

Jenže to jedno je plné chrochtání a flustání sazí, takže pro mě je vítěz jednoznačný SmíchMates

--
9. Duben 2010 - 16:19
Bori
Obrázek uživatele Bori
příspěvků: 71
3D 2.0 Plus
mám od: 2.4. 2009

Podle toho videa to vychází cca stejné zrychlení.

--
9. Duben 2010 - 15:16
volňaska
Obrázek uživatele volňaska
příspěvků: 1034
obdivovatel

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".