Type-R vs. 123d

Zdravim vsechny!

Doufam ze si na mne nekteri jeste pamatuji, i kdyz jsem se tu delsi dobu neukazal (rekl bych tak rok). Kazdopadne posledni co jsem psal bylo, ze planuji porovnani Civica 1,8 Sport a BMW 116i, k cemuz jsem se bohuzel zatim nedostal. Ale jeste stale to mam v planu, snad nekdy Směju se Mohu to shrnout tak, ze je-byl to velmi dustojny nastupce Civica.(Civicek sel k pritulce a hezky se o nej stara:-))

Po case mi doslo ze charakteristika BMW1 mi velmi vyhovuje, ale 116i (90kW) je slaba, kor na auto se zadnim nahonem. Rozhodl jsem se tedy pro mensi vymenu za 123d.
Ac jsem toho nazoru, ze nafta patri do kamen a ne do auta. Zatah a charakteristika tohoto motoru me presvedcili, opravdu se to blizi benzinu snad nejvic co jsem kdy u nafty videl. Dve turba delaji svoje a i relativne vysoke otacky nevadi, ba naopak. Sen byl samozrejme 130i ale cenovy rozdil (jak porizeni, tak provoz) a rozdil ve spotrebe byly rozhodujici. Ono preci jenom 123d ma prumer 6,5l realne 7,5l, 130i pod 11l nejde.

Abych se dostal konecne k veci. Rad bych porovnal 123d a type-r, alespon ve zrychleni pripadne na sprintech. Nejsem nejaky magor na sprinty nebo tak, snad jsem zadny poradny ani nejdel. Jde mi ciste jen o mou zvedavost. Civic ma 201HP a BMW 205HP (zarovne ale uplne nezajete).

Padam nebo nekdo jiny, co rikate? Meli byste zajem? Dejte vedet....Mrk

Mejte se.
Tommykk

Vložil tommykk, 3. Duben 2010 - 11:31
 

padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Brno je moc rovny, porad tam cekam kdy uz bude dalsi zatacka. Chtelo by to detailne porovnat prubehy vykonu dle otacek a prepocitat to pres prevodove pomery v prevodovce az na kola. Jedine co muzu rict na 100% je, ze v CTR bude na okruhu mnohem vetsi zabava.

--
30. Červenec 2010 - 8:32
volňaska
Obrázek uživatele volňaska
příspěvků: 1034
obdivovatel

janek napsal:
právě na okruhu bude CTR jasnej vítěz, můžeme to zkusit na brněnském okruhu, sázím na CTR ...tis

vuuuubec Čteme pravidla
--
30. Červenec 2010 - 6:50
janek
příspěvků: 4
5D 1.8 Executive
mám od: 12.8. 2006

právě na okruhu bude CTR jasnej vítěz, můžeme to zkusit na brněnském okruhu, sázím na CTR ...tis

--
29. Červenec 2010 - 22:39
RapidWaci
Obrázek uživatele RapidWaci
příspěvků: 121
5D 1.8 Executive
mám od: 16.7. 2010

Já vím o jiných závodech. Proto jsem psal o F1. Nevým jak je to u všech závodú, ale třeba ty cestovní vozy mají v pavidlech, že motor musí být NA, tedy bez přepňování. Ale naftové motory mají vyjjímku a mohou používat turbo. To mi trochu nepřipadá jako fair-play. Nemám nic proti naftovým motorúm a když jsem sháněl Civica 8G, tak mi bylo jedno, jestli seženu 1,8 benzin, nebo 2,2 naftu. Ale pokud bych vybíral sportovní auto, tak jedině na benzín.

--
22. Červenec 2010 - 7:36
volňaska
Obrázek uživatele volňaska
příspěvků: 1034
obdivovatel

RapidWaci napsal:
pro mě je CTR víťez i kdyby byl pomalejší. Naftový auto múže být rychlý, ale nebude sportovní. A dokud bude F1 používat benzínové motory, nikdo mě nepřesvědčí o opaku :P

ten cas kdy bude red bull f1 2,4tdi prijde neboj Palce nahoru vzdyt hybridi uz tu byli Blinkám
vsak koukni na jine zavody (vrchy,cestovni vozy,vytrvalostni zavody)cas nafty at se to nekomu libi nebo ne prichazi Mates
--
22. Červenec 2010 - 7:06
Tomy
Obrázek uživatele Tomy
příspěvků: 727
5D 1.8 Executive
mám od: 6.8. 2009

volnaska ma svoju pravdu Hlasitě se směju len dufam ze nedymi ako TDI Vyplazuju jazyk

The power of dreams ...

--
21. Červenec 2010 - 22:24
RapidWaci
Obrázek uživatele RapidWaci
příspěvků: 121
5D 1.8 Executive
mám od: 16.7. 2010

pro mě je CTR víťez i kdyby byl pomalejší. Naftový auto múže být rychlý, ale nebude sportovní. A dokud bude F1 používat benzínové motory, nikdo mě nepřesvědčí o opaku Vyplazuju jazyk

--
21. Červenec 2010 - 22:00
volňaska
Obrázek uživatele volňaska
příspěvků: 1034
obdivovatel

tommykk napsal:
Souhlas, slo opravdu je o to porovnat zrychleni... pairove to porovnatelne je, ale papir snese vsechno.
Typer-R je sportovni nacini, co zvlada i normalni provoz. To moje je jen normalni kombik Směju se

PS: Urcite si to uzijeme Směju se Ale auta si navzajem nepucime.... :P


jo,ale bmw ctr na okruhu rozcupuje na hadry Pískám siMates
a o zrychleni ani nemluve,ted s chipem bych si troufl na ctr 8g aji ja Čteme pravidla
--
21. Červenec 2010 - 20:22
tommykk
příspěvků: 357
5D 1.8 Sport
mám od: 4.11. 2006

Souhlas, slo opravdu je o to porovnat zrychleni... pairove to porovnatelne je, ale papir snese vsechno.
Typer-R je sportovni nacini, co zvlada i normalni provoz. To moje je jen normalni kombik Směju se

PS: Urcite si to uzijeme Směju se Ale auta si navzajem nepucime.... Vyplazuju jazyk

--
21. Červenec 2010 - 16:34
RapidWaci
Obrázek uživatele RapidWaci
příspěvků: 121
5D 1.8 Executive
mám od: 16.7. 2010

podle mě porovnáváte neporovnatelné. Ani jedno auto nemůže být prohlášeno za vítěze. I když mají podobný výkon, tak jejich charakteristika je naprosto odlišná. V dnešní době už nejde tak ani o porovnání nafta vs benzín, ale spíš přeplňovaný vs atmosferický motor.
Byl jsem dlouho dobu majitelem Accorda 5G z roku 97 s motorem 1.8 85kw. Byl to jen obečejný šestnáctiventil, ale jezdil a stále jezdí pěkně. Jenže to jsem si zkusil teď v Civicu 8 je mazec. Ten motor je úžasnej. A to točí o tisíc míň než CTR. Jízda v CTR musí být orgasmus. To si asi nikdo kdo jezdí s turbem neumí představit. Občas jezdím s kolegou co má BMW 330d a je pravda, že je ve všech směrech rychlejší a i když to bmw točí skoro šest ticíc a zvuk to má skoro jako benzín, tak na radost ze sportovního (neplést s rychlým) svezení je určite NA motor v CTR lepší.
Ale věřím, že si při porovnávání užijete a že si auta půjčíte navzájem a potom sem napíšete dojmy a pocity.

--
21. Červenec 2010 - 16:14

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".