Type-R vs. 123d

Zdravim vsechny!

Doufam ze si na mne nekteri jeste pamatuji, i kdyz jsem se tu delsi dobu neukazal (rekl bych tak rok). Kazdopadne posledni co jsem psal bylo, ze planuji porovnani Civica 1,8 Sport a BMW 116i, k cemuz jsem se bohuzel zatim nedostal. Ale jeste stale to mam v planu, snad nekdy Směju se Mohu to shrnout tak, ze je-byl to velmi dustojny nastupce Civica.(Civicek sel k pritulce a hezky se o nej stara:-))

Po case mi doslo ze charakteristika BMW1 mi velmi vyhovuje, ale 116i (90kW) je slaba, kor na auto se zadnim nahonem. Rozhodl jsem se tedy pro mensi vymenu za 123d.
Ac jsem toho nazoru, ze nafta patri do kamen a ne do auta. Zatah a charakteristika tohoto motoru me presvedcili, opravdu se to blizi benzinu snad nejvic co jsem kdy u nafty videl. Dve turba delaji svoje a i relativne vysoke otacky nevadi, ba naopak. Sen byl samozrejme 130i ale cenovy rozdil (jak porizeni, tak provoz) a rozdil ve spotrebe byly rozhodujici. Ono preci jenom 123d ma prumer 6,5l realne 7,5l, 130i pod 11l nejde.

Abych se dostal konecne k veci. Rad bych porovnal 123d a type-r, alespon ve zrychleni pripadne na sprintech. Nejsem nejaky magor na sprinty nebo tak, snad jsem zadny poradny ani nejdel. Jde mi ciste jen o mou zvedavost. Civic ma 201HP a BMW 205HP (zarovne ale uplne nezajete).

Padam nebo nekdo jiny, co rikate? Meli byste zajem? Dejte vedet....Mrk

Mejte se.
Tommykk

Vložil tommykk, 3. Duben 2010 - 11:31
 

volňaska
Obrázek uživatele volňaska
příspěvků: 1034
obdivovatel

tomy napsal K teme : podla mna vyhra Type-r Zasadna otazka aj ked dopredu zodpovedana - je 123d sportove auto ?
URCITE SPORTOVNEJSI NEZ TYPE R Palce nahoru

--
1. Srpen 2010 - 10:09
volňaska
Obrázek uživatele volňaska
příspěvků: 1034
obdivovatel

Tomy napsal:
volňaska napsal:
padam napsal:
Brno je moc rovny, porad tam cekam kdy uz bude dalsi zatacka. Chtelo by to detailne porovnat prubehy vykonu dle otacek a prepocitat to pres prevodove pomery v prevodovce az na kola. Jedine co muzu rict na 100% je, ze v CTR bude na okruhu mnohem vetsi zabava.

dovolim si nesouhlasit,nebot bmw jak je znamo je zadokolka a na to se zabavou nejaky predohrab nemuze byt srovnavan :lollout:

Volnaska volnaska co ty mas furt proti predokolkam .. a obzvlast tym benzinovym Jsem zděšený co prispevok to "konstruktivna" kritika Hovínko . Si kup 500 konove bmw, nacipuj si ho na 700 a nedegraduj stale benzinovy v-tec, co je jeden z najlepsie skonstruovanych motorov. (obecne rada v-tec) Znie to potom, akoby si si chcel zvysovat ego "svojho auta" tym, ze dehonestujes ine. Ja nepotrebujem pisat aky je 1.4 mpi zly motor, aby som si tak mydlil ruky nad motorom v honde. No offense, len akosi neviem pochopit zmysel Tvojich nespocetnych pseudokritickych prispevkov.

K teme : podla mna vyhra Type-r Směju se Zasadna otazka aj ked dopredu zodpovedana - je 123d sportove auto ? Směju se

The power of dreams ...


Blinkám hele nevim jestli jsem te necim nastval,ale nikde jsem nepsal ze ivtec ze spatny motor,ja si jen k tomuto tematu si myslim ze bmw bude o kus rychlejsi a to ne kvuli motoru ,ale hlavne podvozku,samozrejmne by se to zmenilo na vode,ale to uz je jina pisnicka. Čteme pravidla
a pral bych ti abys se nekdy svezl bmw byt to bude 116i nebo v novem focusu a nemusi to byt rs nebo st a poznas ze civic s touto konstrukci podvozku slapl vedle. Palec dolu
ja vim ze ti to bude proti srsti,ale ver mi ze mam objezdeno s hodne ruznymi auty spousty kilometru tak si mylim ze to muzu trosku posoudit. Palec nahoru
p.s. http://www.youtube.com/watch?v=jS27O3tJpBM jen si myslim ze kdyz nekdo udela neco noveho tak by to mohlo byt lepsi nez to stare to je proste pokrok.
samozrejmne tedkom nemluvim o 1.8 nebo 2.2 nebo 1.4 to jsou spotrebni veci u kterych bezny uzivatel jak jsi ty bude spokojen.ale tam mozna zacina ten problem.honda vzdy patrila podvozkove ke spičce a s civicem to tak neni.
me civic dostal vzhledem,ale celkove mam k nemu hodne vytek,ale moje zena neda na neho dopustit.a votom to je Jsem nadšenPískám si
--
1. Srpen 2010 - 10:05
kremilek007
Obrázek uživatele kremilek007
příspěvků: 1340
5D 2.2 Sport
mám od: 30.10. 2009

možná 123d není tak sportovní, jako type-R, ale věřím, že hravé a rychlé je určitě taky, i bych si na něj možná i typnul,jako na vítěze, přece jen má dva větráčky, co by mu mohly trochu pomoci

pro type-R je zase výhoda, že Padam už něco na okruhu najezdil, jestli tommykk taky, to nevím, každopádně si myslím, že spíš rozhodne jezdecké umění, kdo ví ?

Tomy napsal:

...

K teme : podla mna vyhra Type-r Směju se Zasadna otazka aj ked dopredu zodpovedana - je 123d sportove auto ? Směju se

The power of dreams ...


Spritmonitor.de
--
1. Srpen 2010 - 3:37
Tomy
Obrázek uživatele Tomy
příspěvků: 727
5D 1.8 Executive
mám od: 6.8. 2009

volňaska napsal:
padam napsal:
Brno je moc rovny, porad tam cekam kdy uz bude dalsi zatacka. Chtelo by to detailne porovnat prubehy vykonu dle otacek a prepocitat to pres prevodove pomery v prevodovce az na kola. Jedine co muzu rict na 100% je, ze v CTR bude na okruhu mnohem vetsi zabava.

dovolim si nesouhlasit,nebot bmw jak je znamo je zadokolka a na to se zabavou nejaky predohrab nemuze byt srovnavan :lollout:

Volnaska volnaska co ty mas furt proti predokolkam .. a obzvlast tym benzinovym Jsem zděšený co prispevok to "konstruktivna" kritika Hovínko . Si kup 500 konove bmw, nacipuj si ho na 700 a nedegraduj stale benzinovy v-tec, co je jeden z najlepsie skonstruovanych motorov. (obecne rada v-tec) Znie to potom, akoby si si chcel zvysovat ego "svojho auta" tym, ze dehonestujes ine. Ja nepotrebujem pisat aky je 1.4 mpi zly motor, aby som si tak mydlil ruky nad motorom v honde. No offense, len akosi neviem pochopit zmysel Tvojich nespocetnych pseudokritickych prispevkov.

K teme : podla mna vyhra Type-r Směju se Zasadna otazka aj ked dopredu zodpovedana - je 123d sportove auto ? Směju se

The power of dreams ...

--
31. Červenec 2010 - 23:44
janek
příspěvků: 4
5D 1.8 Executive
mám od: 12.8. 2006

padam napsal:
Brno je moc rovny, porad tam cekam kdy uz bude dalsi zatacka. Chtelo by to detailne porovnat prubehy vykonu dle otacek a prepocitat to pres prevodove pomery v prevodovce az na kola. Jedine co muzu rict na 100% je, ze v CTR bude na okruhu mnohem vetsi zabava.

dovolím si nesouhlasit Brno je celosvětově uznávaný a mezi závodníky oblíbený okruh, a k tomu druhému, papírové hodnoty jsou pořád jen papírové hodnoty, viz CTR 0-100 za 6,6
--
31. Červenec 2010 - 22:12
janek
příspěvků: 4
5D 1.8 Executive
mám od: 12.8. 2006

volňaska napsal:
padam napsal:
Brno je moc rovny, porad tam cekam kdy uz bude dalsi zatacka. Chtelo by to detailne porovnat prubehy vykonu dle otacek a prepocitat to pres prevodove pomery v prevodovce az na kola. Jedine co muzu rict na 100% je, ze v CTR bude na okruhu mnohem vetsi zabava.

dovolim si nesouhlasit,nebot bmw jak je znamo je zadokolka a na to se zabavou nejaky predohrab nemuze byt srovnavan :lollout:

to je pravda zadohrab je někde jinde mám najeto 120tis s M3 350PS, byl to můj tréninkový vůz na MMČR v závodech do vrchu, ale musí se to s ní umět i takový mistr jako je Ota Krámský se někdy utne, viz 2x Náměšť.
--
31. Červenec 2010 - 22:03
janek
příspěvků: 4
5D 1.8 Executive
mám od: 12.8. 2006

džulio napsal:
padam myslel porovnanie dízlového čipnutého civica a ctr

což je nesmysl, na okruhu jsou potřeba koně a nízká váha a ne krouťák
--
31. Červenec 2010 - 21:53
džulio
Obrázek uživatele džulio
příspěvků: 625
5D 1.8 Sport
mám od: 8.4. 2009

padam myslel porovnanie dízlového čipnutého civica a ctr

--
31. Červenec 2010 - 16:25
volňaska
Obrázek uživatele volňaska
příspěvků: 1034
obdivovatel

padam napsal:
Brno je moc rovny, porad tam cekam kdy uz bude dalsi zatacka. Chtelo by to detailne porovnat prubehy vykonu dle otacek a prepocitat to pres prevodove pomery v prevodovce az na kola. Jedine co muzu rict na 100% je, ze v CTR bude na okruhu mnohem vetsi zabava.

dovolim si nesouhlasit,nebot bmw jak je znamo je zadokolka a na to se zabavou nejaky predohrab nemuze byt srovnavan Mates
--
31. Červenec 2010 - 10:44
RapidWaci
Obrázek uživatele RapidWaci
příspěvků: 121
5D 1.8 Executive
mám od: 16.7. 2010

Mosteckej okruh je až na startovní rovinku samá zatáčka Palec nahoru

http://www.mapy.cz/#mm=TtTcFP@x=131227456@y=137511232@z=14

--
30. Červenec 2010 - 12:44

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".