Type-R vs. 123d

Zdravim vsechny!

Doufam ze si na mne nekteri jeste pamatuji, i kdyz jsem se tu delsi dobu neukazal (rekl bych tak rok). Kazdopadne posledni co jsem psal bylo, ze planuji porovnani Civica 1,8 Sport a BMW 116i, k cemuz jsem se bohuzel zatim nedostal. Ale jeste stale to mam v planu, snad nekdy Směju se Mohu to shrnout tak, ze je-byl to velmi dustojny nastupce Civica.(Civicek sel k pritulce a hezky se o nej stara:-))

Po case mi doslo ze charakteristika BMW1 mi velmi vyhovuje, ale 116i (90kW) je slaba, kor na auto se zadnim nahonem. Rozhodl jsem se tedy pro mensi vymenu za 123d.
Ac jsem toho nazoru, ze nafta patri do kamen a ne do auta. Zatah a charakteristika tohoto motoru me presvedcili, opravdu se to blizi benzinu snad nejvic co jsem kdy u nafty videl. Dve turba delaji svoje a i relativne vysoke otacky nevadi, ba naopak. Sen byl samozrejme 130i ale cenovy rozdil (jak porizeni, tak provoz) a rozdil ve spotrebe byly rozhodujici. Ono preci jenom 123d ma prumer 6,5l realne 7,5l, 130i pod 11l nejde.

Abych se dostal konecne k veci. Rad bych porovnal 123d a type-r, alespon ve zrychleni pripadne na sprintech. Nejsem nejaky magor na sprinty nebo tak, snad jsem zadny poradny ani nejdel. Jde mi ciste jen o mou zvedavost. Civic ma 201HP a BMW 205HP (zarovne ale uplne nezajete).

Padam nebo nekdo jiny, co rikate? Meli byste zajem? Dejte vedet....Mrk

Mejte se.
Tommykk

Vložil tommykk, 3. Duben 2010 - 11:31
 

padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Ja jsem pro, muzu pouze o vikendech (pres tyden jsem mimo CR), v sobotu cely den, v nedeli pouze dopoledne.
Tento vikend by to slo, pristi vikend je HONDAy, ale tam nevim jestli pusti na sprinty i neco jineho nez Hondu. V srpnu mam vikendy celkem volne mimo 20.-21.8.

--
21. Červenec 2010 - 10:00
tommykk
příspěvků: 357
5D 1.8 Sport
mám od: 4.11. 2006

to dzulio:
- vymenena loketni operka - skripalo v tom jak v zebrinaku
- vymene vydechy klimatizace - strasne vrzali na nerovnostech, opraveno, po 3t km to zacina zase Jsem smutný
- vymeneny napinac remenu + remeny - hrozne rany pri startovani, byl jsem tam dvakrat cely den nez zjistili o co jde. Navic mam pocit za po 4t km uz to zacina delat zas Jsem smutný

plus tedka neco chrasti nekde za ridicem Nechápu

--
21. Červenec 2010 - 9:35
džulio
Obrázek uživatele džulio
příspěvků: 625
5D 1.8 Sport
mám od: 8.4. 2009

a aké problémy si mal ?

--
21. Červenec 2010 - 9:20
tommykk
příspěvků: 357
5D 1.8 Sport
mám od: 4.11. 2006

Zdravim vsechny,
koukam ze jsem vas asi pekne urazil hlaskou o hadkach nafta vs. benzin, timto se tedy omlouvam.

Kazdopadne ukazatel najetych km se blizi 9t, tim padem mohu povazovat auticko za skoro zajete. Navrhuji tedy naplanovat domluveny test, co vy na to?

Jeste pro pobaveni, sice mohu rict ze je 123 lepsi nez predchozi Honda v podstate vsech aspektech (preci jen dvojnasobna cena:-( ),ale zase jsem byl uz 4x v servisu a obavam se ze to neni cislo konecne!! Takze opravdu BMW represent.... Hlasitě se smějuHlasitě se směju (kdybych s tim od zacatku nepocital, tak bych byl asi hoodne nasranej)
Holt Honda a spolehlivost .... nemci by meli jet na exkurzi....

--
21. Červenec 2010 - 8:56
tommykk
příspěvků: 357
5D 1.8 Sport
mám od: 4.11. 2006

Hele, nechcete si zalozit dalsi thread Octavia RS vs. Civic? Pripadne RS benzin vs. 2,2, RS ropa vs. 1,8, atd. pekne to prokombinovat?

Nechci prudit, ale opravdu bych nerad opet sklouzl pouze do sporu nafta vs. benzin... (vetsina si urcite pamatuje jak skoncili nektere, z pocatku plodne, diskuze z minula)

--
11. Duben 2010 - 11:11
kremilek007
Obrázek uživatele kremilek007
příspěvků: 1340
5D 2.2 Sport
mám od: 30.10. 2009

Civic napsal:
volňaska napsal:
HandrejH napsal:
Mozno neuveris ale idu dost podobne... viac krat som to s kamartkou skusal, pozri si pomer vykon/vaha a je jasne, ze tych papierovych 170 kobyl v praxi nema az tak navrch. Kopce su jasnou domenou velkeho tocaku RSa, ale v zakrutak a okreskach tazi Civic z nizkej hmotnosti a lahkeho motora.

proste tomu neverim Kleju ,mi rs ujelo jak jsem to mel bez chipu,tak mi neni jasne jak vy muzete byt rychlejsi,kdyz uz to tu bylo ze 1,8 a 2,2 jsou nastejno Čteme pravidla .

A nebylo to RS náhodou benzínový? :thumsbup:


Spritmonitor.de

... je jedno, jestli je octavia RS benzínová či naftová , v pružném zrychlení to vychází skoro nastejno, tak že má trošku navrch nad civikem (nafta i benzín) ... a pokud nevidíš dým za autem, tak nepoznáš, kdo ti ujíždí Směju se

--
11. Duben 2010 - 9:20
Civic
Obrázek uživatele Civic
příspěvků: 192
majitel jiné Hondy

volňaska napsal:
HandrejH napsal:
Mozno neuveris ale idu dost podobne... viac krat som to s kamartkou skusal, pozri si pomer vykon/vaha a je jasne, ze tych papierovych 170 kobyl v praxi nema az tak navrch. Kopce su jasnou domenou velkeho tocaku RSa, ale v zakrutak a okreskach tazi Civic z nizkej hmotnosti a lahkeho motora.

proste tomu neverim Kleju ,mi rs ujelo jak jsem to mel bez chipu,tak mi neni jasne jak vy muzete byt rychlejsi,kdyz uz to tu bylo ze 1,8 a 2,2 jsou nastejno Čteme pravidla .

A nebylo to RS náhodou benzínový? Palce nahoru

--
11. Duben 2010 - 8:53
volňaska
Obrázek uživatele volňaska
příspěvků: 1034
obdivovatel

HandrejH napsal:
Mozno neuveris ale idu dost podobne... viac krat som to s kamartkou skusal, pozri si pomer vykon/vaha a je jasne, ze tych papierovych 170 kobyl v praxi nema az tak navrch. Kopce su jasnou domenou velkeho tocaku RSa, ale v zakrutak a okreskach tazi Civic z nizkej hmotnosti a lahkeho motora.

proste tomu neverim Kleju ,mi rs ujelo jak jsem to mel bez chipu,tak mi neni jasne jak vy muzete byt rychlejsi,kdyz uz to tu bylo ze 1,8 a 2,2 jsou nastejno Čteme pravidla .
--
11. Duben 2010 - 7:56
HandrejH
Obrázek uživatele HandrejH
příspěvků: 648
5D 1.8 Sport
mám od: 25.4. 2009
v provozu od: 25.4. 2009

Mozno neuveris ale idu dost podobne... viac krat som to s kamartkou skusal, pozri si pomer vykon/vaha a je jasne, ze tych papierovych 170 kobyl v praxi nema az tak navrch. Kopce su jasnou domenou velkeho tocaku RSa, ale v zakrutak a okreskach tazi Civic z nizkej hmotnosti a lahkeho motora.

--
10. Duben 2010 - 20:22
Civic
Obrázek uživatele Civic
příspěvků: 192
majitel jiné Hondy

volňaska napsal:
HandrejH napsal:
Veru benzin je benzin, akurat som jazdil Oktavkou RS TDI DSG a rozhodne som sa nenudil, ale mam radsej vonu benzinu a ten prejav Cool Inac dynamicky su na tom dost podobne, aj ked pruznost ma RS lepsiu.

pockej ty mi chces rict ze 1.8 jede stejne jak tdi rs :jawdrop:

Já se s ní taky honil, do kopce bez šance, po rovině do nějakých skoro 180 tomu 1,8 taky stíhala, pak začala vadnout, z kopce to jede minimálně do 220 stejně Palce nahoru

--
10. Duben 2010 - 17:28

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".