spotřeba 1.8

Mám cca 4.900 km, spotřeba dle PP 7,6. Nechce klesat, ustálila se.
Jaká je ta vaše? Při jakém počtu km?

Vložil hondas, 26. Říjen 2006 - 22:55
 

Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

Fanda: Pokiaľ si dobre spomínam, rezerva je 7,5l.

--
7. Prosinec 2009 - 5:00
Fanda
Obrázek uživatele Fanda
příspěvků: 857
bývalý majitel

matulo napsal:
... viem, ze v okamihu ako zasvieti 0 mam v nadrzi este viac ako 5 litrov (takmer 10% kapacity nadrze) benzinu... Mrk ...

Tuším je v manuálu někde napsáno, že při rozsvícení oranžové rezervy (tedy u mne při TC dojezdu asi 38-42km) je v nádrži 10 l. Kdysi ze začátku jsem si dělal test, abych věděl, co si fakt můžu dovolit. Od dosažení dojezdu 0km jsem kombinovaně po Praze a dálnici (tedy asi v nejžíznivějším režimu) ujel ještě přes 60km, než motor ztichl. Pochopitelně s připraveným kanystrem v kufru Mrk Jistě - jezdit s dojezdem "0" a bez kanystru je trochu adrenalin Brečím
--
7. Prosinec 2009 - 0:43
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

Petr napsal:
To matulo: buď si jist, že jízdou po městě roste spotřeba o 0,5 až 1l/100km. A to závisí na hustotě dopravy, pokud je opravdu hustá a město dosti velké myslím, že i nárust o 2l/100km není až tak mimo mísu. Netrap se tím, vím zcela bezpečně že podobná (myslím koncepčně i dobově) vozidla od jiných výrobců jsou na tom i o něco hůř. Hondí motory jsou vymakané a pak už jde o Tvůj styl jízdy.

Vdaka... Směju se sak som pisal ze to uz neriesim... Směju se Kazdopadne neverim, ze z tych ludi, co tu napisali svoju bombasticku spotrebu nikto nejazdi po meste... Nejsem si jist

--
3. Prosinec 2009 - 18:37
Petr
příspěvků: 129
obdivovatel

To matulo: buď si jist, že jízdou po městě roste spotřeba o 0,5 až 1l/100km. A to závisí na hustotě dopravy, pokud je opravdu hustá a město dosti velké myslím, že i nárust o 2l/100km není až tak mimo mísu. Netrap se tím, vím zcela bezpečně že podobná (myslím koncepčně i dobově) vozidla od jiných výrobců jsou na tom i o něco hůř. Hondí motory jsou vymakané a pak už jde o Tvůj styl jízdy.

--
3. Prosinec 2009 - 17:31
P30M
příspěvků: 83
5D 1.8 Sport
mám od: 19.6. 2009

Aby si sa priblizil aspon k priemernej spotrebe udavanej vyrobcom t.j. 6.7l/100km musis z prejdenej trasy prejst minimalne 2/3 mimo mesta plynulou jazdou a jednu tretinu mozes prejst po meste kratke vzdialenosti so studenim motorom stop&go.

--
3. Prosinec 2009 - 11:11
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

Nuz, tak mozno to bude jadro problemu&kamen urazu... Mrk jazdim vela po meste a casto aj kratsiee trasy (10-15 km) na studeny motor...

--
3. Prosinec 2009 - 10:05
Cyklista
příspěvků: 67
majitel jiné generace

Dojazd 650 až 680 je umňa slušný normál.Tankujem,až na nule a je tam vždy rezerva min.na 50km.Samozrejme po dialnici vtedy spomalím na rýchlosť 12O.Do najazdenia 17tis.km pri spočítaní všetkých tankovaní je priemer spotreby 7,O.Vždy po dlhšej trase je rozdiel PP,O.5L.Nejazdím autom po meste.Pri vyrovnanej a kludnej jazde tj.pri 2500ot.6rycl.st.Pri krátkej akcelerácii zo 6st na 4,alebo 3,len,keď sa to na ceste oplatí.Ne je problém,aby PP ukázal hodnotu aj pod 5 L.Civic je technicky vyspelé auto a to isté si vyžaduje od šoféra.Kto jazdí brzda-plyn nemúže čakať lepšie výsledky a spotreba ho vôbec nezaujma.
Velmi ma zaujal článok o hybride.To už je ďalší stupeň tecniky jazdy.Nazval by som to Vysoká škola a nie pre každého, je to výber pre najlepších šoférov.

--
2. Prosinec 2009 - 22:26
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

HandrejH napsal:
Kebyze je odchylka priblizne rovnaka tak fajn, ale niekedy je odchylka 0,4 litra, a v horsom pripade 1 liter. Myslim ze to zalezi aj od trasy, lebo na dlhsich cestach sa mi odchylka zmensuje.
To Matulo: Musis byt silna povaha ked jazdis s nulou na pocitaci Hlasitě se směju , ja som raz jazdil po BA s nulou a trochu ma to znervoznovalo...
BTW: na jednu nadrz dam >650 km.

preco? ked viem, ze v okamihu ako zasvieti 0 mam v nadrzi este viac ako 5 litrov (takmer 10% kapacity nadrze) benzinu... Mrk kazdopadne, jazdim tak len do najblizsej prilezitosti natankovat (a nie je to pravidlo, niekedy tankujem aj skor)... Mrk

--
2. Prosinec 2009 - 18:15
HandrejH
Obrázek uživatele HandrejH
příspěvků: 648
5D 1.8 Sport
mám od: 25.4. 2009
v provozu od: 25.4. 2009

Kebyze je odchylka priblizne rovnaka tak fajn, ale niekedy je odchylka 0,4 litra, a v horsom pripade 1 liter. Myslim ze to zalezi aj od trasy, lebo na dlhsich cestach sa mi odchylka zmensuje.
To Matulo: Musis byt silna povaha ked jazdis s nulou na pocitaci Hlasitě se směju , ja som raz jazdil po BA s nulou a trochu ma to znervoznovalo...
BTW: na jednu nadrz dam >650 km.

--
2. Prosinec 2009 - 17:13
Shadow
příspěvků: 394
5D 1.8 Sport
mám od: 14.2. 2008

Ja si myslim, ze ty BC tam davaji, aby jsme se meli o cem bavit. Jsem potměšilý

Hlavni je, ze nam to jezdi, jsme s auticky vice mene spokojeni a predevsim, ze na to mame. Jsem nadšenTučňák

Zadna spotreba nebude nikdy takova, aby nemohla byt lepsi. Mrk

Only Shadow of ALF

--
2. Prosinec 2009 - 13:52

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".