spotřeba 1.8

Mám cca 4.900 km, spotřeba dle PP 7,6. Nechce klesat, ustálila se.
Jaká je ta vaše? Při jakém počtu km?

Vložil hondas, 26. Říjen 2006 - 22:55
 

jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Panove teorie pekne, ale v praxi je lepsi brzdit brzdou. Osoupat trosku desticky (spotrebak) neni takova traga jako osoupat spojku nebo prevodovku.

--
12. Listopad 2009 - 18:27
babo
příspěvků: 599
3D 2.0 Plus
mám od: 7.2. 2009

matulo napsal:

skor by som povedal ze je to o rozhodovani, ci nechas vyssi stupen (ktory uz mas zaradeny), alebo podradis... Mrk povazujem za samozrejme, ze ked chcem brzdit motorom, nebudem radit vyssi prevodovy stupen... ;)

asi tak

--
12. Listopad 2009 - 12:24
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

chyshney napsal:
Neviem si predstavit v praxi, kedy by som pouzil bzdenie motorom preradenim na vyssi stupen. Dajme tomu idem v meste 50 na 4. stupni. V dialke vidim cervenu, tak zaradenim 6. stupna sa mi otacky znizia dajme tomu na 1700, auto viditelne nespomali, akurat sa blizim ku hranici , kedy sa motor bude trapit. Takze aj tak pred cervenou pouzijem brzdy. To iste brzdenie dolu kopcom. Na 6tke nic neubrzdim, prave naopak. Mozno nieco pri vyssom stupni usetrim na palive, ale o brzdeni sa tu hovorit neda. Takze z mojho pohladu je funkcne brzdnie motorom len o setreni brzd. Opravte ma, ak sa mylim. Mozno naviac, ak pouzijem medziplyn, spotrebujem viac paliva, ako by som spotreboval kombinaciou neutral+brzdy.

skor by som povedal ze je to o rozhodovani, ci nechas vyssi stupen (ktory uz mas zaradeny), alebo podradis... Mrk povazujem za samozrejme, ze ked chcem brzdit motorom, nebudem radit vyssi prevodovy stupen... Mrk

--
12. Listopad 2009 - 12:22
babo
příspěvků: 599
3D 2.0 Plus
mám od: 7.2. 2009

no ved ani nikto predsa motorom nebrzdi preradenim na vyssi stupen, to je jasne. V tvojom priklade naopak poradis postupne na 3 a na 2 a motorom ubrzdis pekne. Samozrejme, ze trochu na brzdy tuknes, ale trebars uz iba v rychlosti 20km/h miesto tych 50km/h
Ci uz chces davat medziplyn je tvoja vec a vec zvyku. palivo ktore minies tym brnknutim po plyne je smiesne, ale ak to robis dobre, setris synchrony a klukovu hriadel. urcite tak nespotrebujes viace paliva, ako ked brzdis na neutrale cely cas. Ale samozrejme, ze su tie rozdiely pomerne male

--
12. Listopad 2009 - 12:23
chyshney
příspěvků: 433
5D 1.8 Sport
mám od: 10.3. 2008

Neviem si predstavit v praxi, kedy by som pouzil bzdenie motorom preradenim na vyssi stupen. Dajme tomu idem v meste 50 na 4. stupni. V dialke vidim cervenu, tak zaradenim 6. stupna sa mi otacky znizia dajme tomu na 1700, auto viditelne nespomali, akurat sa blizim ku hranici , kedy sa motor bude trapit. Takze aj tak pred cervenou pouzijem brzdy. To iste brzdenie dolu kopcom. Na 6tke nic neubrzdim, prave naopak. Mozno nieco pri vyssom stupni usetrim na palive, ale o brzdeni sa tu hovorit neda. Takze z mojho pohladu je funkcne brzdnie motorom len o setreni brzd. Opravte ma, ak sa mylim. Mozno naviac, ak pouzijem medziplyn, spotrebujem viac paliva, ako by som spotreboval kombinaciou neutral+brzdy.

--
12. Listopad 2009 - 12:06
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

P30M napsal:
No pokial nestlacis brzdovy pedal tak sa brzdy neopotrebavaju Mrk A teraz mi odpises ze ak nebrzdis dostatocne mototrom musis stlacat brzdovy pedal a brzdy sa opotrebuju Směju se :) Směju se Ale uz sme velmi odbocili od temy co sa tyka spotreby :)

bystry chlapec... NápadNápadNápad

--
12. Listopad 2009 - 11:46
P30M
příspěvků: 83
5D 1.8 Sport
mám od: 19.6. 2009

matulo napsal:
P30M napsal:
Ako sa mozu opotrebovat brzdy ked brzdis motorom? :)

opotrebovat sa mozu vtedy, ak motorom nebrzdis dostatocne (brzdis nim na vyssom prevodovom stupni)... ;)

No pokial nestlacis brzdovy pedal tak sa brzdy neopotrebavaju Mrk A teraz mi odpises ze ak nebrzdis dostatocne mototrom musis stlacat brzdovy pedal a brzdy sa opotrebuju Směju se :) Směju se Ale uz sme velmi odbocili od temy co sa tyka spotreby Směju se

--
12. Listopad 2009 - 11:41
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

P30M napsal:
Ako sa mozu opotrebovat brzdy ked brzdis motorom? :)

opotrebovat sa mozu vtedy, ak motorom nebrzdis dostatocne (brzdis nim na vyssom prevodovom stupni)... Mrk

--
12. Listopad 2009 - 11:17
P30M
příspěvků: 83
5D 1.8 Sport
mám od: 19.6. 2009

matulo napsal:
pepa - z Tvojej odpovede nie som ani trochu mudry... Mrk vies prosim Ta odpovedat na rezzovu otazku jednoznacnejsie? Směju se

odpoved na rezzovu otazku je podla mna (podla zakladnych znalosti o autach a motoroch a sedliackeho rozumu) takato: za podmienky, ze sa drzis nad 1500 otazkami, z hladiska spotreby zaradeny stupen nic nemeni (vstrekovanie je vypnute tak ci tak - okrem toho pripadu, ktory tu popisoval pepa)... zalezi len na tom, ako rychlo chces brzdit... cim nizsi stupen (vyssie otacky), tym vyssie trenie v motore a tym viac to "brzdi motorom"... vysledny efekt sa teda z dlhodobeho hladiska prejavi skor v opotrebeni brzd, ako v spotrebe paliva (samozrejme, za podmienky, ze to tym motorom nepribrzdis az prilis a nemusis si opat pridavat)... skusenejsi a mudrejsi, opravte ma, ak sa mylim...

Ako sa mozu opotrebovat brzdy ked brzdis motorom? Směju se

--
12. Listopad 2009 - 11:11
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

pepa - z Tvojej odpovede nie som ani trochu mudry... Mrk vies prosim Ta odpovedat na rezzovu otazku jednoznacnejsie? Směju se

odpoved na rezzovu otazku je podla mna (podla zakladnych znalosti o autach a motoroch a sedliackeho rozumu) takato: za podmienky, ze sa drzis nad 1500 otazkami, z hladiska spotreby zaradeny stupen nic nemeni (vstrekovanie je vypnute tak ci tak - okrem toho pripadu, ktory tu popisoval pepa)... zalezi len na tom, ako rychlo chces brzdit... cim nizsi stupen (vyssie otacky), tym vyssie trenie v motore a tym viac to "brzdi motorom"... vysledny efekt sa teda z dlhodobeho hladiska prejavi skor v opotrebeni brzd, ako v spotrebe paliva (samozrejme, za podmienky, ze to tym motorom nepribrzdis az prilis a nemusis si opat pridavat)... skusenejsi a mudrejsi, opravte ma, ak sa mylim...

--
12. Listopad 2009 - 11:01

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".