spotřeba 1.8

Mám cca 4.900 km, spotřeba dle PP 7,6. Nechce klesat, ustálila se.
Jaká je ta vaše? Při jakém počtu km?

Vložil hondas, 26. Říjen 2006 - 22:55
 

mikimi
příspěvků: 206
5D 1.8 Sport
mám od: 29.3. 2008

2 Martix: Nezpochybňuji správnost Tvého výpočtu, IMHO problém je, že je rozdíl natankovat doplna na na benzince X a na benzince Y. Jak jsem už tu někde psal, mám dvě pumpy, kde vím, že když naberu prvně na stanici A a pak na stanici B, tak přesnost výpočtu bude cca +0,2 l/100km a když prvně na stanici B a pak na stanici A, tak nepřesnost PP bude činit cca 1,0 l/100 km. Je to dáno tím, že u jednoho stojanu je auto mírně z kopce, na druhém naopak do kopce (podle toho, kde je umístěn kanál příčně ke stojanu).
Naopak nepotvrdilo se mi, že na přesnost PP má vliv počet jednotlivých jízd, jako to tvrdí např. Shadow.

--
8. Prosinec 2009 - 0:40
Bruure
Obrázek uživatele Bruure
příspěvků: 641
5D 1.8 Executive
mám od: 27.4. 2006
v provozu od: 1.2. 2009

shamania napsal:
Vede si někdo záznamy o spotřebě třeba pomocí SprintMonitor nebo něco podobného a zároveň si nenuluje jedno z PP počítadel? Vychází tyto dlouhodobé spotřeby přesněji?

Já mám jedno počítadlo nechané od mých prvních kilometrů (celkem 58.000) a ta konstanta je pořád stejná +0,5-0,6 litru na 100. Spritmonitor jsem používal dřív (viz dole), ale vzdal jsem to, když jsem se ubezpečil, že se ten rozdíl nemění (za cca 38.000 km).

Spritmonitor.de

--
7. Prosinec 2009 - 20:00
babo
příspěvků: 599
3D 2.0 Plus
mám od: 7.2. 2009

...Myslím, že disciplina KOLIK TO ŽERE? je česko-slovenský národní sport. Nevím, zda šoféry v cizině to tolik zajímá jako nás?...

Tiez som si to myslel niekedy. Ale taki nemci su vacsi zrglosi ako Cesi aj Slovaci dokopy a trapi ich to dost... Uz len fakt, ze existuje sprintmotor.de ...

--
7. Prosinec 2009 - 17:00
Iček
Obrázek uživatele Iček
příspěvků: 2643
5D 1.8 Comfort
mám od: 12.6. 2006

Automobilky záměrně kalibrují palubní počítače tak, aby ukazovaly nižší spotřebu a tím se vyhnou řadě soudních sporů se zákazníky o deklarovanou spotřebu paliva. Většina laiků PP důvěřuje a nezkoumá, zda-li má PP toleranci do - nebo + a automobilky mají klid.

V minulém století, v šedesátých létech, byl v USA velký humbuk a následně řada soudních sporů a procesů kolem výrobci uváděné a zákazníky naměřené skutečné spotřeby paliva (dále byl humbuk kolem bezpečnosti posádek velkých amerik). Sodní spory s výrobci vedl jistý advokát jménem Nader (jestli se nepletu?) a úspěšně americké koncerny u soudů porážel. Stal se tak legendou a ikonou bezpečnosti. To dalo výrobě podnět k vývoji mj. i airbagů a deformačních zón. Postupně se začaly montovat do automobilů elementy pasívní i aktivní bezpečnosti.

Můj první automobil Fiat 850 měl pouze 4 kola a volant. Nic víc!! Žádné posilovače, alektriku, centrál nebo cokoliv jiného. Pouze bezpečnostní pásy, které jsem si utáhl ručně na tělo, jako opasek na kalhotách. Dveřní výplně byly z papundeklu, sedadla z koženky, strop podlepeny jakousi umělou hmotou. A to vše jen částečně, takže zbytek na dveřích a stropě byl plech přestříknutý barvou. A diagonální pneumatiky (kdo si je pamatuje?).
Pískám siMates

A jak jsem byl spokojen a šťasten! Stejně jako fčil s CivIčkem!

Fakt už ani nevím, zda-li to auto mělo měřič stavu paliva v nádrži? Asi ano, ale rezerva neblikala (nebo naopak?).
Myslím, že disciplina KOLIK TO ŽERE? je česko-slovenský národní sport. Nevím, zda šoféry v cizině to tolik zajímá jako nás?

_____________________________________________________________________

--
7. Prosinec 2009 - 16:07
shamania
Obrázek uživatele shamania
příspěvků: 562
5D 1.8 Sport
mám od: 28.11. 2008
v provozu od: 28.11. 2008

Nemyslím si. Je to prostě chyba v měření. Už několikrát se mi stalo, že PP a reálná spotřeba mi vyšly na desetinu přesně. Především při dlouhých trasách na minimální počet zhasnutí/startování motoru (1x - 2x).

Vede si někdo záznamy o spotřebě třeba pomocí SprintMonitor nebo něco podobného a zároveň si nenuluje jedno z PP počítadel? Vychází tyto dlouhodobé spotřeby přesněji?

--
7. Prosinec 2009 - 15:18
egze
Obrázek uživatele egze
příspěvků: 163
5D 1.8 Sport
mám od: 4.7. 2008

Podla mna to ukazuje menej umyselne aby tie cisla vyzerali dobre a mali sme dobry pocit z nizkej spotreby. Niekde vnutri je spravna hodnota len sa odratava nejaka bulharska konstanta podobne ako tacho ukazuje 5% viac ako je realna rychlost ktoru vidis v servisnom mode radia.

--
7. Prosinec 2009 - 14:06
martix
Obrázek uživatele martix
příspěvků: 108
5D 1.8 Executive
mám od: 31.10. 2009

Dovolim si tvrdit, ze moje chyba vypoctu bude velmi mala, jelikoz uz peknych par let mam ve zvyku tankovat jedine plnou nadrz, takze tam mam presny vysledek predem zaruceny a to po kazdem tankovani... Směju se

Edit: a aby nebyly pochybnosti o stylu tankovani - po vypnuti pistole chvilku pockam az benzin dopeni a pak do dalsiho vypnuti a konec. Takze se da rict, ze tankuju vzdy do stejne hladiny.

Jednoducha matematicka uloha jako scitani mi nedela problem, takze pokazde pul litru orientacne pricitam, ale proc toto tedy honda nezavede do svyho palubniho pocitace? Nereknu kdyby byla chyba u jednoho auta z deseti, ale jestli muzu hadat, tak 99% majitelu civica musi pripocitavat konstantu...

--
7. Prosinec 2009 - 10:55
mikimi
příspěvků: 206
5D 1.8 Sport
mám od: 29.3. 2008

martix napsal:

(Jen nepochopím, když tohle dokáže PP celkem slušně odhadnout, proč teda neumí spočítat spotřebu? Stejně jako všichni i já musím připočítávat min 0,5l/100km.)

Ale on PP spotřebu spočítat umí a to dost přesně, jen si k ní musíš přičíst konstantu, tj. těch asi 0,6 l/100km. To, že jednou Ti vypočtená spotřeba výjde větší o 0,2 a podruhé o 0,9 je, podle mne, chyba Tvého výpočtu, resp. chyba "tankování", ne chyba PP. Už se to tady řešilo proč, zkus pohledat.

--
7. Prosinec 2009 - 10:36
milhaus
Obrázek uživatele milhaus
příspěvků: 131
majitel jiné Hondy

Poslední nádrž jsem doslova vyjezdil až do dna.Nakonec jsem dotankovat 50.1l. Nevozím ani kanystr, tak jsem zvědav kam až se dostanu příště.

--
7. Prosinec 2009 - 10:35
martix
Obrázek uživatele martix
příspěvků: 108
5D 1.8 Executive
mám od: 31.10. 2009

Tak moje včerejší zkušenost - rezerva mi začala svítit nekde pří dojezdu 40-50 km a pak šel dojezd rychle dolu (na vině i trochu styl jízdy) a na benzinku jsem přijel, když mi svítil dojezd 2 km - natankoval jsem 47 litrů.. Takže benzinu tam na těch 30km pořád po rozsvícení dojezdu 0km zbyde. Ale to už je fakt adrenalin Směju se
Já teda budu jezdit maximálně do rozsvícení hladovýho oka...

(Jen nepochopím, když tohle dokáže PP celkem slušně odhadnout, proč teda neumí spočítat spotřebu? Stejně jako všichni i já musím připočítávat min 0,5l/100km.)

--
7. Prosinec 2009 - 8:46

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".