CIVIC 2.2 EXECUTIVE r.v. 2008

Zdravím,
Mám v plánu koupi civika 5D ojetého přímo od hondy má nalítáno 173 000 km, zajímalo by mě jak je tento motor na tom s životností, znám naftaky co nalítaly klido přes 600k ale tady u toho auta nevím. díky předem za odpověď (jedná se už o model po faceliftu)

Vložil Dj.raptor, 8. Říjen 2012 - 13:00
 

Dj.raptor
příspěvků: 10
čekatel

tak další v hledáčku: dotah z belgie r.v:2009 najeto udajně 45000 km je s novou maskou (s průduchy ) v loketní přihrádce má už usb zásuvku a aux , bohužel vyhřívané sedačky nemá, udajně v belgii mají jinač značené tak co je to za výbavu .... ? sečteno podtrženo 240000 kč

--
10. Říjen 2012 - 18:04
Ivoos
příspěvků: 166
bývalý majitel

Tomík010 napsal:
najeto necelych 160 tis. km, ale autu vubec nic neni!

Držím palce ať můžeš napsat to samé i za dalších 50tis km.

--
10. Říjen 2012 - 17:12
sumy
příspěvků: 294
5D 1.4 Comfort
mám od: 14.10. 2012
v provozu od: 20.12. 2007

Minulej cíva 7.g, ropák, byl 4 roky starej a měl najeto 160.000km když jsem ho kupoval. Měl jsem k dispozici kompletní servisní historii a z té vyplývalo, že jediné díly co byly měněny nad rámec běžné údržby byly tlumiče v 80.000km na záruku. Auto jsem měl přesně rok a najel jsem na něm dalších 60.000km. Celý servis se smrsknul na výměnu žároviček v palubní desce, 4x olej a 14 dní před nehodou výměna předních kotoučů a desek. Vepředu už něco začínalo povrzávat, ale žádná trága. Tedy auto s 220.000km a jsem přesvědčenej, že po přivaření LP čtvrky ještě dnes dělá někomu velkou parádu Vyplazuju jazyk (samozřejmě, že ho dotyčný koupil od překupníka co to bral od pojišťovny, jako nebourané s max. 80.000km 666 )

--
10. Říjen 2012 - 12:40
Tomík010
Obrázek uživatele Tomík010
Administrátor
příspěvků: 583
5D 1.8 Sport
mám od: 11.5. 2006

Ivoos napsal:
... Podvozek pujde na repas cely. Zadni napravnice se meni jako celek a neni to nic levneho nemluve o DPF atd. Uz to proste neni co byvalo a japonec po 200tis km je na servis nekolikrat drazsi nez evropan. Civic je proste po 200tis km temer na konci zivotnosti a stava se z nej pokladnicka, ve ktere se vsechny mince ztraceji a navratnost je nulova...

To nemyslis vazne, ze ne!

Sice mam 1.8 benzin a najeto necelych 160 tis. km, ale autu vubec nic neni! Meneno bylo jen leve PP lozisko, a to jsem zrejme nacnul jednim obrubnikem.
Kdybych stocil tachometr o 80 tis. km tak se vsadim, ze to nepoznas.

Nejvetsi problem v CR je, ze porad hodne lidi posuzuje auta hlavne podle najetych km. Coz je zrejme dano jejich spatnymi zkusenostmi s auty, ktere mely stoceny tachometr a pri 200 tis. jim odchazelo to co popisujes. Ale, ze ty auta mely v realu najeto 300+ tis., to uz nikoho jaksi nezajima Varování

Spritmonitor.de

--
9. Říjen 2012 - 22:34
tom23ik
příspěvků: 35
5D 1.8 Sport
mám od: 16.1. 2012
v provozu od: 25.1. 2012

celou cernou masku maji civiky rok vyroby 2011, tam to byl u verze sport standart.
To ze auto bylo havarovane nic nerika. Zalezi jak bylo bourane a co bylo nutne vymenit. Nas mesic po koupi nedobrzdil na semaforu ridic ve fiatku, a napral to do nas, musela se menit vyztuha zadniho narazniku a ram patych dveri. To ale neni duvod se auta zbavit a nema to v nasem pripade vliv na provoz. A pri oprave nam zespodu zadek auta nastrikali politurou, takze mame protikorozni ochranu Hlasitě se směju

--
9. Říjen 2012 - 10:27
Dadyn
Obrázek uživatele Dadyn
příspěvků: 485
5D 1.8 GT
mám od: 21.10. 2008
v provozu od: 26.7. 2010

Takže.: Do roku 2009 byla maska prosklená(akvarium). 2009 facelift maska s průdochy, 2011 maska černá. Neplati pro Type R ten měl vždy černou. Ale černá maska byla jako přislušenství a hodně majitelu měnilo akvarium za černou masku, to same plati i pro masku s průduchy. Ta nebyla moc oblíbená. A co vím tak hodně majitelů si ji nechývalo měnit za černou. Jinak pro přesnejší info o faceliftech koukni sem:
http://8g.hondaclub.cz/forum/rozdily-mezi-roky-vyroby

Dj.raptor napsal:
prosím vás jak je ten facelift koukám že jsou 3 druhy masky celoprosklená, s průduchy a umělohmotná rozdělující světlomety.

--
9. Říjen 2012 - 10:23
Rocky
Obrázek uživatele Rocky
příspěvků: 223
bývalý majitel

Dj.raptor napsal:
prosím vás jak je ten facelift koukám že jsou 3 druhy masky celoprosklená, s průduchy a umělohmotná rozdělující světlomety.

celoprosklená - před face
s průduchy - po face
celá černá - výbava GT, limitovana verze. Tuším, že se dávala až na po face verze.

Ale dle masek se řídit nedá, oni si to lidi mění dle toho, jak se jim to líbí.

___________
Spritmonitor.de

--
9. Říjen 2012 - 10:16
Dj.raptor
příspěvků: 10
čekatel

prosím vás jak je ten facelift koukám že jsou 3 druhy masky celoprosklená, s průduchy a umělohmotná rozdělující světlomety.

--
9. Říjen 2012 - 9:20
Bully
Obrázek uživatele Bully
příspěvků: 1955
bývalý majitel

Ivoos:
problem C8G je nevyvazena kvalita vyroby. Na rozdil od predchozich Hond, kdy sly nazvat kvalitnimi vozy snad vsechny, uz jde u UFOna bohuzel natrefit i na vylozene problemove kusy, kde se "kaka" snad vsechno. Tvoje auto je jeste relativne v pohode, znam i mnohem horsi. Vydavat ale takovyhle pripad za obecnou zkusenost nejde.
____________________________________________

Civic Type-R 8G Beruna

--
9. Říjen 2012 - 6:51
Ivoos
příspěvků: 166
bývalý majitel

To:kpso

Najeto mam 105tis km a mam novou spojku (12t),spojkovy valec(8t), lozisko na levem kole(5t), sedla nad tlumicema(5t), origos autoradio(9t), venkovni teplotni cidlo(1,5t). A kdyby tyhle vec nebyly reseny na zaruku, tak bych tech 40tis Kc platil ze sveho. A nechci malovat certa na zed, ale diky zvukum co vydava podvozek proste uz to neni co byval, to same plati pro zvuk motoru a hvizdani turba, zejmena ted po ranu. Proste mam auto od nova a vidim, jak kazdou zimu to je horsi. Pokud vydrzi do 200tis bez dalsich investic, tak to bude zazrak. Ale jak, rikam, jsou to drobnosti, opravit se da vse, bohuzel ty ceny jednotlivych dilu nejsou nejlevnejsi a nekdy proste vyjde levneji koupit novy. Motor vydrzi vecne, ale to prislusenstvi, bez ktereho to nejde, proste neni zadarmo.

Drzim tobe i kamosovi palce, at najezdite dalsich 100tis bez investice.

--
9. Říjen 2012 - 6:23

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".