CIVIC 2.2 EXECUTIVE r.v. 2008

Zdravím,
Mám v plánu koupi civika 5D ojetého přímo od hondy má nalítáno 173 000 km, zajímalo by mě jak je tento motor na tom s životností, znám naftaky co nalítaly klido přes 600k ale tady u toho auta nevím. díky předem za odpověď (jedná se už o model po faceliftu)

Vložil Dj.raptor, 8. Říjen 2012 - 13:00
 

kpso
příspěvků: 145
5D 2.2 Executive
mám od: 20.4. 2007
v provozu od: 14.1. 2008

to Ivoos:
Redí to naftu??? Ako to dokáže Nechápu

--
13. Říjen 2012 - 9:41
Bllesk
Obrázek uživatele Bllesk
příspěvků: 148
5D 1.8 Sport
mám od: 29.9. 2011
v provozu od: 29.9. 2011

to ja na trase zilina-vieden mam spotrebu 6.7l/100km toje 280km len po dialnici, jazdim skoro stale na tempomat tak to je na benzin hodne dobre cislo Hlasitě se směju a na okreskach ked sa mi nechce obiehat a chcem ist pianko tak som spravil spotrebu 5L/km a to na 80km pretoto to auto milujem.
a co sa tyka toho diesla tak mam skusenost s Hyundai SantaFe s 2.0 CRDi ked som s nim jazdil do roboty tak spotreba bola okolo 7.5L ale teraz ho zdedila sestra Hlasitě se směju ta chodi do roboty 7KM a ma tam spotrebu 9.5L/KM Jsem zděšený a v zime aj cez 10L a nehovoriac o tom ze v aute mrznes cestou do roboty aj z roboty Směju se

--
13. Říjen 2012 - 9:11
Ivoos
příspěvků: 166
bývalý majitel

Ja mam v soucasne dobe civica jako druhe auto v rodine a jezdi s nim manzelka kazde rano 10km do prace, pri cemz ma cestou dve zastavky (skola a skolka). Samozrejme obcas to auto jede i delsi trasu a spotreba se drzi s prehledem do 7L. Coz mi prijde naprosto super.
Kdyz jsme auto meli jako prvni a jezdil jsem s nim ja a popravde nijak jsem jej nesetril a to zejmena pri pravidelnych presunech z CZ do BE, kde na DE dalnich jsem drzel celkem vysoky rychlostni prumer, tak, jsem se pres 7L take dostal jen obcas. Normalni jezdeni znamenalo pod 6L. Tot spotreba. Extremy co tady pisou kluci, jak se jim podarilo na nejakem useku nejaky zazrak, nechavam stranou. Da se jet s dieslem i za 4.5 a da se jet i za 9, oboje jsem zazil, ale dlohodobe takhle nidko nejezdi.
Dlouhodobe se da s dieslem jezdit nekde mezi 5,7l a 6.5l a rozdil je jen v tom, zda se jedna o mirnejsiho nebo sportovnejsiho ridice a zda ridic jezdi spise delsi nebo kratsi trasy. Narust spotreby pri ostrejsi jizde je minimalni. U benzina to bude trosku jinak, ten rozptyl mezi pomalou a rychlou jizdou bude vetsi a troufam si rict, ze pokud budes jezdit jako pantata v klobouku, tak budes s benzinem o 1 litr nahore a pri ostre jizde o 3 litry. Takze pokud budes jezdit prevazne pomalu, tak se ten diesel moc nevyplati, pokud vsak jezdis rad rychle a to casto, pripadne jezdis casto dalnice, tak je lepsi diesel. Spotreba ti v tomto pripade hrave zaplati tech par soucastek, co jsou choulostivejsi. Ony ty vstriky se take pose.. jen jednou a ne kazdych 10tis km. Ostatni koponenty, jako je podvozek, spojka atd. ma ten benzin take a take nevydrzi vecne.
Pokud te proste netlaci finance a opravdu se rad svezes rychle a mas v planu s autem najet alespon 100tis km, tak nevahej a ber prvniho diesla co ma malo najeto. On ten kroutak je opravdu super a v takto malem aute je to znat. Pozor davej jen na to DPF, to se do mesta opravdu nehodi, redi to naftu, zvysuje spotrebu, nuti te to jezdit i kdyz se ti nechce a hlavne je to pekelne draha soucastka. Nasledne i auto s DPF bude hure prodejne. DPF ber jen v pripade, ze tvoje pravidelna kazdodenni jizda bude pres 40km, na 10km cukacky po meste s tim zaplaces.
Ja na civica nedam dopustit, za 4roky me nikde nenechal a i kdyz byl problem, tak se vzdy vyresil planovane v servisu, kdy prodejce vzdy uznal zaruku, bez sebemensiho vykrouceni, coz u jinych znacek nebyva bezne (zejmena reklamace spojky). Ted mi ho je jen trosku lito, protoze ty 10km trasy co rano a odpoledne jezdi, uz neni pro diesla to nejidealnejsi, on by ale asi trpel i ten benzin.

--
13. Říjen 2012 - 8:38
Bully
Obrázek uživatele Bully
příspěvků: 1955
bývalý majitel

Bllesk napsal:
...ak chces to auto na kratke trasy a hlavne do mesta a ak nenajazdis viac ako 20000Km rocne tak sa ti to neoplati a ta spotreba tiez nebude asi blizko udavanej priemernej ...

Kdyz jsem nejaky cas jezdil Accordem 2,2i-CTDi vylozene jenom do prace a to kratke trasy (cca 12 km) a pres zimu, spotreba byla i s castecnym ohrivanim auta na volnobeh pri skrabani skel auta (kdyz nebyl obcas v garazi; ta je stejne polootevrena a promrza) cca 6,5 l./100. Samozrejme jsem jezdil opatrne a nedupal jsem na to. Cesta vede 2x do kopce, z toho 1. stoupani hned od domu, rovina zadna, jenom potom po meste v castecne zacpe a se semafory. Idealni stav na co nejvyssi spotrebu proste Hlasitě se směju Pochybuju, ze na tom benzinova verze bude se spotrebou aspon o litr vic, spis to bude jeste vetsi rozdil. Cokoliv delsiho mimo tyhle trasy uz ty nuzky bude rozevirat vic.
____________________________________________

Civic Type-R 8G Beruna

--
13. Říjen 2012 - 7:59
Dj.raptor
příspěvků: 10
čekatel

tak takto auto bude hlavně jezdit do práce což je cca 12000 ročně po okreskách + něco vedle tak dejme tomu 15000 rád bych aby to mělo nějakou sílu ale zas moc nežralo (ideální perpetum mobile Pískám si ) což mě právě zaujal ten diesel se stejným výkonem jako benzín ale nesmiřitelně větším krouťákem a nižší spotřebou k tomu nehledě na potenciál v chipu. Co se výbavy týče určo bych rád USB pro přehrávání MP3, CD se mi moc prozatím v autě na našich silnicích neosvědčily a honit telefon nebo nějaký přehrávač přes AUX se mi zdá dosti nepraktické, dále bych rád xenony bohužel jsem je z 99% našel jen ve výbavě executive, prosklenou střechu vem čert. Bluetooth by taky nebyl na škodu na handsfree to zas bohužel je jen s navigací snad co jsme četl, co mě celkem zklamalo tak že civic nemá vyhřívání čelního skla Jsem smutný . Co poslouchám tak brát jen bez filtru pevných částic a to vše cca do 300 000 kč pokud možno . Toť k otázce co by autor chtěl Směju se

--
13. Říjen 2012 - 0:31
Bllesk
Obrázek uživatele Bllesk
příspěvků: 148
5D 1.8 Sport
mám od: 29.9. 2011
v provozu od: 29.9. 2011

ak je to este aktualne tak si dovolim reagovat: ak chces to auto na kratke trasy a hlavne do mesta a ak nenajazdis viac ako 20000Km rocne tak sa ti to neoplati a ta spotreba tiez nebude asi blizko udavanej priemernej kedze studene nastartujes a studene zhasnes (hlavne v zime) ja najazdim rocne 15000KM a s toho 10000Km po dialnici a aj tak som si kupil benzin kedze jazdim pod 20k hondacke diesle su dost hadlive na kvalitu nafty (je to pisane na fore). rozdiel v cene medzi naftou a benzinom je pri najazde maleho poctu KM zanedbatelne. to je moj nazor na toto vlakno. dik

--
12. Říjen 2012 - 22:44
Ivoos
příspěvků: 166
bývalý majitel

Kdyz jsem psal, ze Civic po 200tis km, je na odpis, tak jsem tim nemyslel to, ze auto bude naprosto nepojizdne, pouze jsem chtel upozornit na to, ze je potreba trosku pocitat a zjistit, zdali neni vyhodnejsi koupit neco s mensim najezdem. Pri dnesnich cenach novych a zanovnich aut v provnani s cenou servisu a ND, je hranice najetych km , kdy uz neni rentabilni auto servisovat, hooodne nizko a vyrazne nize, nez byvala ped 20ti lety.

Cena lozisek, tlumicu, kotoucu, spojek, dvouhmot, vstriku, cepu, kosti, poloos, vyfuku atd. a pravdepodobnost ze tyto komponenty nepreziji 200tis km, je proste tak vysoka, ze udrzovat pri zivote auto a to zejmena v situaci, kdy ho clovek nutne potrebuje, byva nejen finance, ale take casove celkem narocne. A to plati pro obe motorizace. Chapu, ze kde nic neni, ani smrt nebere, takze pokud nemam prachy na auto s mensim najezdem, tak mi nezbyva nic jineho, nez to risknout. Pokud na to ale mam, tak bych radeji vybiral podle natocenych km a aktualniho stavu, nez podle barvy, vybavy a celni masky.


Podobny pristup k dieslum jaky pise Bully, mam take. Diesel v porovnani s benzinem, ma par soucastek, ktere jsou poruchovejsi, pripadne jako novy byva drazsi, ale vse se hrave zaplati usetrenym palivem. Bohuzel toto 100% plati jen v pripade, kdy si koupim auto jako nove, nebo zanovni a najedu s nim peknou porci km bez investice (nejlepe v zaruce) . Pokud ale nekdo vybere diesla se 173tis km, tak uz ta jistota, ze to co usetri na palivu, mu hrave pojkryje servis, bohuzel neplati. Na druhou stranu, pokud si clovek mysli, ze benzin bude jistota, tak zde bude jen jedna jistota a to, ze mu bude v prumeru zrat o 2l vice nez ten diesel, ale to ze se mu nic nepo.. to mu nikdo nezaruci.

Samozrejme vzdy zalezi na porizovaci cene a narocich na spolehlivost a potrebu auta, takze pokud ma nekdo moznost koupit civica a je jedno jestli diesel nebo benzin, s najezdem 220tis km , za 100tis Kc a bere ho jako druhe auto do rodiny s najezdem 8tis rocne, tak at nevaha ani chvilku. Je klidne mozne, ze dalsi tri roky to bude auto bez investice. Pokud vsak nekdo koupi za 160tis kc auto s najezdem 173tis km a ma v planu s nim najet 30tis km za rok pri kazdodennim pouzivani, tak nevim nevim, jestli je to spravna volba.

Samozrejme vim prd, co kupujici ocekava, takze tim nikomu nerozmlouvam, zda koupit nebo ne auto s najezdem 173tis km a ani neshazuju spolehlivost diesloveho Civica. Diesel od Hondy je jedne z nejlepsich a to nejen ve vykonu a jizdnim projevu, ale take ve spolehlivosti. Takze bude urcite v lepsim stavu, nez kdejaky francouz nebo nemec, na druhou stranu ma drazsi servis a ND v porovnani s evropanem , takze se to nakonec stejne srovna.

Drzim palce vsem v co nejlepsim nakupu ojetiny a take vsem stastnym majitelum Civicu, aby jim vydrzel bez narocnejsi opravy co nejdele.

--
12. Říjen 2012 - 21:03
Bully
Obrázek uživatele Bully
příspěvků: 1955
bývalý majitel

Joe:
porizovaci cena byva vyssi u novych vozidel. A to jeste nepocitam akce kdy se prodava za stejnou cenu jak benzin, tak diesel. U ojetin se cena minimalne srovnava, ev. u nafty byva naopak jeste nizsi. 1/ ze se jich casto proda vic (= co to udela s trzni cenou), 2/ ze se od urcite kilometraze pocita s teoretickym rizikem drazsich oprav.
Na druhou stranu u kvalitne postavenych turbodieselu- coz 2,2i-CTDi od Hondy je- tohle nizke teoreticke riziko vyvazi nizsi spotreba. U Acco se stejnym motorem s mym zpusobem jizdy to dela cca 3 l./100km oproti benzinovym verzim (pri cenach PH u nas to dela jeste porad na kazdych 100 km celk. rozdil cca 140 Kc). Takze pri 30 tkm rocne- coz s turbodieselem jezdi minimalne asi kazdy je to cca 42.000,- Kc. U Civica bude ten rozdil asi o trochu nizsi, stejne tak pri jinem zpusobu jizdy. S vic najetymi km zase bude rozdil vyrazne stoupat. Tech promennych je vic, vypocital jsem to ted jenom za sebe. Kazdopadne tim chci ukazat, ze i kdyby me potkala v nejakych 250 tkm vymena turba tak me to nepolozi, BTW budu mit mezitim usetreno skoro na cele dalsi auto Mrk
____________________________________________

Civic Type-R 8G Beruna

--
12. Říjen 2012 - 11:40
JOE
Obrázek uživatele JOE
příspěvků: 611
5D 1.8 Sport
mám od: 5.9. 2006
v provozu od: 5.9. 2006

Asterix napsal:
JOE: po 200tis. je auto na odpis? Hlasitě se směju Nedal sis toho metanolu nějak moc? SmíchHlasitě se smějuHlasitě se smějuHlasitě se směju :lollout:

Já si to rozhodně nemyslím! Mrk Jen mě ale právě překvapuje, že si to zřejmě myslí spousta ostatních Mrk

Spritmonitor.de LPG!

--
11. Říjen 2012 - 23:04
TECH
příspěvků: 726
bývalý majitel

Dj.raptor napsal:
tak se lidi domluvte To se zapije člověk neví co si má myslet Nechápu rád bych toho ropaka jelikož za méně peněz více muziky Pískám si ale jestli opravdu takhle odchází Varování tak i to beno nebude pro mě neštěstí Jsem znuděný , doteď honím vectru B 74kw beno :thumbup:

Pokud to má DPF filtr, tak to nekupuj.

--
11. Říjen 2012 - 22:20

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".