spotřeba 1.8

Mám cca 4.900 km, spotřeba dle PP 7,6. Nechce klesat, ustálila se.
Jaká je ta vaše? Při jakém počtu km?

Vložil hondas, 26. Říjen 2006 - 22:55
 

rybiz
Obrázek uživatele rybiz
příspěvků: 1092
bývalý majitel

Každé měřidlo má přesně stanovený teplotní rozsah měřidla, nádrže jsou téměř vždy (mimo některá JZD) umístěny pod zemí, čímž je zaručena konstantní teplota paliva. Právě proto není ovlivňováno měřidlo rozdílnými teplotami.
Osobně jsem toho názoru, že velké značkové benzínky jsou co se týká přesnosti a poctivosti kontrol měřidel na tom podstatně lépe, než no-name JZD a pod.
Právě to je taky důvod, kromě kvality paliva, proč je pro mě Shell jasná volba Palce nahoru

--
8. Duben 2008 - 13:03
Iček
Obrázek uživatele Iček
příspěvků: 2643
5D 1.8 Comfort
mám od: 12.6. 2006

V pochybách o pravdivosti a přesnosti cejchování stojanů na čerpacích stanicích jsem polemizoval na základě asi rok a půl starého zjištění ČOI, kdy inspektoři naměřili při tankování do 10 ltr. kanystrů, pokud si to pamatuji, až 3% rozdíl do mínusu. A opravdu už nevím zda-li částečně nezáleží i na teplotě čerpaného paliva? Nechápu

To, že ne všechny stojany ukazují stejně, obecně je známá skutečnost. Je předpis a realita v jeho naplnění (dodržení).

To je boží!

--
8. Duben 2008 - 12:49
rybiz
Obrázek uživatele rybiz
příspěvků: 1092
bývalý majitel

Kromě toho že jsou !

Zákon o metrologii z roku 1990 určuje pravidla pro ověřování a kontrolu stojanů u čerpacích stanic, a to proto, že jsou to měřidla podléhající kontrole. Zákon také určuje, kdo je oprávněn je kontrolovat. V případě čerpacích stanic to v drtivé většině případů provádí Český metrologický ústav.

"Kontrola probíhá podle metrologického předpisu, který stanoví přesný postup této kontroly, kde jsou definovány průtoky při nichž se měřidlo zkoumá. Pro ilustraci maximální povolená chyba pro to, aby měřidlo prošlo, je 0,5 %, což je při 50 litrech 0,25 l. Četnost kontrol stanovuje vyhláška ministerstva průmyslu a obchodu, kde je dáno, že stojan musí být zkontrolován jednou za 2 roky. Ovšem, vzhledem k tomu, že na značkách vyznačujících platnost kontroly je vyznačen pouze rok, do kdy kontrola platí, bere se vždy, že je platná do 31. prosince příslušného kalendářního roku,"
Zda byla kontrola provedena, a zda to bylo včas si může zkontrolovat i obyčejný motorista.

"Pro laika je asi nejjednodušší si všimnout, že v blízkosti počítadla je umístěn terčík s názvem Český metrologický institut, kde je vyznačena doba platnosti ověření měřidla."

"vysvětluje Ing. Vladimír Peršl ředitel pražské oblastní inspekce Českého metrologického institutu."

A ještě malý bezvýznamný dodatek :

Nedodržení správného postupu tankování podle návodu výrobce vozidla a snaha dostat do nádrže co nejvíc, se může vymstít. Když totiž dojde k zaplnění bezpečnostního prostoru nádrže, odvzdušňovacích prostor a hrdla, odmítá výrobce odpovědnost za případné škody. A co, že se může stát? Představte si, že chladné palivo natankujete do nádrže až po hrdlo a záhy auto odstavíte na rozpálené parkoviště, kde se jeho teplota může vyšplhat i na několikanásobek. Benzín se vlivem tepla roztáhne a začne unikat z nádrže, no a neštěstí je hotovo...

--
8. Duben 2008 - 12:35
Iček
Obrázek uživatele Iček
příspěvků: 2643
5D 1.8 Comfort
mám od: 12.6. 2006

Kromě toho, že nejsou veškeré stojany u benzínek stejně ocejchovány a tím může docházet k diferencím v natankovaných litrech paliva, záleží i na sklonu a náklonu vozidla a nevěřili byste, jak moc! Každá nádrž je vytvarovaná co nejekonomičtěji a vzniknou v ní proto vzduchové kapsy s výpary paliva. Někdy i neúmyslně stojí auto u stojanu v takovém sklonu a náklonu, že palivo nateče i do těch vzduchových kapes. A hned dotankujete pár litrů více. Pamětníci si vzpomenou, že už jsem to jednou popisoval a vysvětloval. Mrk

To je boží!

--
8. Duben 2008 - 12:27
Shadow
příspěvků: 394
5D 1.8 Sport
mám od: 14.2. 2008

Díky za rady. Já se s tím srovnám a uvidím příště. budu se snažit čekat až se rozsvítí a pak uvidím, kolik se vejde.

Only Shadow of ALF

--
8. Duben 2008 - 8:06
chyshney
příspěvků: 433
5D 1.8 Sport
mám od: 10.3. 2008

Koly napsal:
Čo je zvláštne na Tvojej skúsenosti nie je to, že sa Ti nerozsvietila kontrolka pri dojazde 80km, to je normálne. Zvláštne je, že sa Ti podarilo dotankovať tak veľa. Žeby deravá nádrž? Mrk

...alebo sa na pumpe toci vrtulka trosku rychlejsie, ako by mala. Kazdy sa musi nejako zivit. Směju se

--
7. Duben 2008 - 23:12
Iček
Obrázek uživatele Iček
příspěvků: 2643
5D 1.8 Comfort
mám od: 12.6. 2006

volňaska napsal:
Iček napsal:
Dneska jsem jel z Brna skoro 200 km do Ostravyvy za 6,1 l/100 km dle PP a průměrnou rychlostí 69 km/hod

??? ... a zpatky jsi mel jakou spotrebu :-)

2 půllitry piva v nádražním bufíku Směju se

To je boží!

--
7. Duben 2008 - 21:59
Gonda
příspěvků: 363
5D 1.8 Sport
mám od: 5.2. 2006
v provozu od: 14.2. 2015

to jc:

.... aha .. tak preto tie PET-ky v kufre Směju se))))

--
7. Duben 2008 - 20:29
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Nechci vam brat iluze, ale ja tam nacpal okolo 53l. Uz jsem to tu kdysi psal, byly tam i nejaky 51.

--
7. Duben 2008 - 19:48
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

Shadow napsal:
2 Koly: Novidíš, tahle Tvá odpověď přesně popisuje situaci, to chápu. Poslední dotaz, kontrolka Ti už svítí, když tankuješ těch 45 l?

Iste, kontrolka sa obyčajne rozsvieti, keď je dojazd pár desiatok km. Je to veľmi podobné ako popisuje voľnas.

Čo je zvláštne na Tvojej skúsenosti nie je to, že sa Ti nerozsvietila kontrolka pri dojazde 80km, to je normálne. Zvláštne je, že sa Ti podarilo dotankovať tak veľa. Žeby deravá nádrž? Mrk

Preto mi pripadá najrozumnejšie skúsiť to znova a dotankovať v momente, keď sa Ti rozsvieti kontrolka.

--
7. Duben 2008 - 18:54

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".