spotřeba 1.8

Mám cca 4.900 km, spotřeba dle PP 7,6. Nechce klesat, ustálila se.
Jaká je ta vaše? Při jakém počtu km?

Vložil hondas, 26. Říjen 2006 - 22:55
 

Muf
Obrázek uživatele Muf
příspěvků: 390
5D 1.8 Sport
mám od: 5.9. 2007

tak mě dali auto s dojezdem 450 km Směju se

--
11. Duben 2008 - 9:17
Jany006
příspěvků: 131
5D 2.2 Sport
mám od: 20.3. 2007
v provozu od: 20.3. 2007

no ked som si tam pred rokom bol pre auto, tak mi predajca predal kluciky a nadrz bola samozrejme uplne prazdna, tak ma rovno zaviedol k ich pumpe a tvrdil ze sa nemusim bat ze beru od Shell-u... Směju se

--
11. Duben 2008 - 9:10
rybiz
Obrázek uživatele rybiz
příspěvků: 1092
bývalý majitel

ReJa napsal:
JJ, v tech Pruhonicich mi to prijde bezkonkurencne nejlevnejsi a pritom kvalitni benzin. Globus tusim bere taky od OMV a mala pumpa u Auto-Jarov brala od Shellu.

"Mala pumpa" u Jarova byla odjakživa (po revoluci) Aral. Jelikož Aral vyklidil bojiště a jejich pumpy převzal OMW, řekl bych že bude OMW. Nevítm to ale jistě, tak mě nekamenujte Mrk

--
10. Duben 2008 - 20:15
ReJa
Obrázek uživatele ReJa
příspěvků: 299
5D 1.8 Comfort
mám od: 16.8. 2006

JJ, v tech Pruhonicich mi to prijde bezkonkurencne nejlevnejsi a pritom kvalitni benzin. Globus tusim bere taky od OMV a mala pumpa u Auto-Jarov brala od Shellu.

--
10. Duben 2008 - 15:14
tommykk
příspěvků: 357
5D 1.8 Sport
mám od: 4.11. 2006

Ja beru u Tank & Go v Pruhonicich porad. Dle meho je ten benzin super, protoze po natankovani Shellu to jede subjektivne uplne stejne....

Na rozdil od treba nekterych Benzin, tam jsem nekolikrat koupil extra drahy benzin, po kterem to skubalo jak blazen.

to Reja: Take jsem zjistoval, a opravdu asi berou od OMV.

--
10. Duben 2008 - 9:41
ReJa
Obrázek uživatele ReJa
příspěvků: 299
5D 1.8 Comfort
mám od: 16.8. 2006

Naprosto souhlasím, že dobrý motor si zaslouží dobré krmivo. Tankoval jsem zrovna včera v Průhonicích u Tank and Go za 28.60, je to malá pumpa, prakticky bez obsluhy. Když jsem se ptal, od koho berou, tak je zaváží OMV, takže myslím, že aditiva tam budou. Na druhou stranu, aditiva jsou hezká věc, ale jaký je jejich efekt ? Možná se méně zanáší motor, ale rozhodně čistící efekt bude tak minimální, že bude až zanedbatelný. Ono by bylo krásné, natankovat super benzín s aditivem, okamžitě se mi odloupne karbon a mám zničený katalyzátor a další části motoru. Krásně o aditivech a oktanech píše D-FENS.

Mě je jasný, že SHELL nikomu nenutíš, já se tam taky občas stavím, ale pro běžné ježdění mi to přijde zbytečné.

rybiz napsal:
Logistika je jeden důvod, používání kvalitních aditiv druhá.
Myslíš že benzínky jako je Globus a Tesko, nemluvě o dalších "levných" pumpách používají alespoň nějaká základní aditiva ?
Řeknu ti rovnou, ZAPOMEŇ na to. Tak jak natankují u výrobce, tak to dostaneš do nádrže. Tím nechci říct že by to nějak vadilo, atesty výstupních produktů jsou pro všechny v rámci výrobce stejné, normy kvality taktéž. Je to prostě jenom o tom že někdo si za kvalitnější značková paliva rád připlatí Mrk
Je to ostatně jako se vším ostatním, nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci Palec nahoru

Další věc je, že si myslím že dobrý motor si zaslouží dobré krmivo Mrk
Do předchozích aut jsem v klidu tankoval u Tank Ono, nikdy jsem žádný problém nezaznamenal, dokonce jsem vzal vzorek jejich benzínu (na základě neegativních ohlasů) a nechal udělat kompletní rozbor. Všechny sledované parametry byly úplně v pohodě a z rezervou vyhovující.
Nikomu benzín od Shellu nevnucuji, jenom a pouze doporučuji Palce nahoru

A ještě něco, minulý týden jsem vyzkoušel palivo od Benziny Verva 100 (používají do něho novou generaci aditiv a má garantovaný obsah síry jako jediný benzín u nás z vyjímkou Shell V Power Racing pod 10 ppm) a můj první dojem je pozitivní. Najel jsem na tenhle "zázrak" cca 1000km, už mám druhou nádrž skoro suchou a řekl bych, možná je to jenom můj pocit, že motor "lépe táhne" a je trochu tišší.(jestli to ještě jde Mrk )
Spotřebu neřeším, tudíž nesleduji Mrk Byl bych rád, kdyby to ještě někdo ze stejným motorem vyzkoušel, abych věděl jestli jsou to jenom moje pocity, nebo je to fak lepší .

--
10. Duben 2008 - 9:33
rybiz
Obrázek uživatele rybiz
příspěvků: 1092
bývalý majitel

Logistika je jeden důvod, používání kvalitních aditiv druhá.
Myslíš že benzínky jako je Globus a Tesko, nemluvě o dalších "levných" pumpách používají alespoň nějaká základní aditiva ?
Řeknu ti rovnou, ZAPOMEŇ na to. Tak jak natankují u výrobce, tak to dostaneš do nádrže. Tím nechci říct že by to nějak vadilo, atesty výstupních produktů jsou pro všechny v rámci výrobce stejné, normy kvality taktéž. Je to prostě jenom o tom že někdo si za kvalitnější značková paliva rád připlatí Mrk
Je to ostatně jako se vším ostatním, nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci Palec nahoru

Další věc je, že si myslím že dobrý motor si zaslouží dobré krmivo Mrk
Do předchozích aut jsem v klidu tankoval u Tank Ono, nikdy jsem žádný problém nezaznamenal, dokonce jsem vzal vzorek jejich benzínu (na základě neegativních ohlasů) a nechal udělat kompletní rozbor. Všechny sledované parametry byly úplně v pohodě a z rezervou vyhovující.
Nikomu benzín od Shellu nevnucuji, jenom a pouze doporučuji Palce nahoru

A ještě něco, minulý týden jsem vyzkoušel palivo od Benziny Verva 100 (používají do něho novou generaci aditiv a má garantovaný obsah síry jako jediný benzín u nás z vyjímkou Shell V Power Racing pod 10 ppm) a můj první dojem je pozitivní. Najel jsem na tenhle "zázrak" cca 1000km, už mám druhou nádrž skoro suchou a řekl bych, možná je to jenom můj pocit, že motor "lépe táhne" a je trochu tišší.(jestli to ještě jde Mrk )
Spotřebu neřeším, tudíž nesleduji Mrk Byl bych rád, kdyby to ještě někdo ze stejným motorem vyzkoušel, abych věděl jestli jsou to jenom moje pocity, nebo je to fak lepší .

--
9. Duben 2008 - 15:35
pepavasa
Obrázek uživatele pepavasa
Administrátor
příspěvků: 2241
4D Hybrid
mám od: 5.2. 2007

2 Fanda : V mém okolí jsou i malé pumpy, z nichž jedna se dostala do problémů, protože prodávala kontaminovaný benzín, který ničil motory. Problém mu evidentně přivezl dopravce. Ale to je pro mne jen jeden z důvodů proč brát od velkých firem, nemusí to být pouze Shell, ale v mém okolí je jen ještě dražší Benzina a pak ty malé firmy. Jinak bych nepodceňoval nákupčí paliv pro zemědělské stroje. Dneska takový sofistikovaný traktor je dražší než Ferrari a nesežere kdejaké pomeje. Myslím, že už se to tady řešilo. Já prostě jen chci minimalizovat riziko, že koupím blbej benzín, a při reklamaci paliva se dostanu do důkazní nouze o jeho původu. Tak takhle to mám, co se týče paliva, sesumírovaný v hlavě já.
Směju seSměju seSměju se

   

--
9. Duben 2008 - 15:01
Fanda
Obrázek uživatele Fanda
příspěvků: 857
bývalý majitel

pepavasa napsal:
Mají vlastní logistiku, nestane se aby cisterna, co přiveze benzín k pumpě, v minulé rundě dopravovala třeba styren nebo olej. :-)

Že by zavážel třeba takový Popilka někomu výšeuvedenou chemii ve stejných cisternách jako PHL? Máš pro toto tvrzení nějaké důkazy? Jak známo, moderní cisternové návěsy jsou vícekomorové - cisterna není celá plná jen nafty apod. Pak není důvod ani měnit komory s benzíny za naftu aj. Supermarketové pumpy mají slušné výtoče - težko je bude zásobovat nějak malý čučka.
Jo u těch JZD pump bych si jistý pravda nebyl.
Ano, je důvod tankovat u Shellu - když mi je jedno za kolik tankuju (firemní vozy) a sbírám body. Je to celé o marketingu Palec dolu Pročpak asi je za "luxusní" benzíny více bodů?
--
9. Duben 2008 - 14:37
pepavasa
Obrázek uživatele pepavasa
Administrátor
příspěvků: 2241
4D Hybrid
mám od: 5.2. 2007

ReJa napsal:
Globus pumpa rulez Směju se... když jedu každý týden kolem Chemopetrolu, tak se to tam rojí Shell cisternama ...

Těch důvodů je víc, a toto je jeden z nich . Mají vlastní logistiku, nestane se aby cisterna, co přiveze benzín k pumpě, v minulé rundě dopravovala třeba styren nebo olej. Směju se

   

--
9. Duben 2008 - 13:56

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".