spotřeba 1.8

Mám cca 4.900 km, spotřeba dle PP 7,6. Nechce klesat, ustálila se.
Jaká je ta vaše? Při jakém počtu km?

Vložil hondas, 26. Říjen 2006 - 22:55
 

zitnyp
Obrázek uživatele zitnyp
Administrátor
příspěvků: 2249
bývalý majitel

ja asi tak k tem 8.2litrum, jinak

hradec kralove - praha - hradec kralove 7.2 Vyplazuju jazyk
hradec kralove - mikulov - hradec kralove 6.2 Pískám si

--
6. Červen 2011 - 0:31
Tomy
Obrázek uživatele Tomy
příspěvků: 727
5D 1.8 Executive
mám od: 6.8. 2009

Dnes som siel KE - Budapest a naspat, celkova dlzka trasy 550 km, s klimou, 8.2 litra PP, co zhruba zodpovedalo aj realu... musim vsak povedat, cakal som trosku menej, no ale pomaly som teda nesiel Směju se vacsinu cesty okolo 150 - 170 km/h.. V dedinach klasika okolo 60, okresky 130-140 ale vyskusal som parkrat na dialnici co to da Směju se
Predsa len keby bol vysledok o pol litra nizsi, bol by som vysmiaty Pískám si

Btw. ja mam dlhodobu priemernu po cca 8000 km 8.6 litra Jsem zlý666 najazd. 21 500 km

PS: Vsimol som si dnes zaujimavy jav (dlho som nejazdil dlhsiu trasu).. ked som sa vratil domov, a pohynal sa z krizovatiek, atd. mal som pocit, akoby auto slo sviznejsie, prudsie akcelerovalo, malo jednoducho vacsiu chut Smích je mozne ze dlha jazda prospieva, alebo to bola iba nejaka subj. haluz ? Benzin standard OMV Super 95

The power of dreams ...

--
6. Červen 2011 - 0:31
Bully
Obrázek uživatele Bully
příspěvků: 1955
bývalý majitel

zitnyp napsal:
tak jako slo by to zkusit, proste si pockat na Bcku na 1000km a pri 1000km vyresetovat Acko a pockat na dalsi tisic :)

Palce nahoru No pujde tim vyloucit minimalne to jestli je to po 1 tkm
--
5. Červen 2011 - 23:30
zitnyp
Obrázek uživatele zitnyp
Administrátor
příspěvků: 2249
bývalý majitel

tak jako slo by to zkusit, proste si pockat na Bcku na 1000km a pri 1000km vyresetovat Acko a pockat na dalsi tisic Směju se

--
5. Červen 2011 - 23:25
Bully
Obrázek uživatele Bully
příspěvků: 1955
bývalý majitel

Nechybi mi ani nejaka nula a ani prispevek o sledovani spotreby po 10 tkm neni v rozporu s tim co jsem na netu zjistil ja. Kdo umi cist ma tradicne vyhodu, pisu o ujeti poslednich 1000 km, tj. ne o prekuleni pres nejakou hranici, ale o prumerne spotrebe v poslednich prave ujetych tisici kilometrech.
Edit- cetl jsem to uz driv, tak jestli to neni vazne prubezne v tech poslednich ujetych 10 tkm Hlasitě se směju Zkusim po tom zapatrat kde jsem to cetl.

--
5. Červen 2011 - 23:08
shamania
Obrázek uživatele shamania
příspěvků: 562
5D 1.8 Sport
mám od: 28.11. 2008
v provozu od: 28.11. 2008

Bullymu chybi asi jedna nula, protoze pocitadlo umi jen 9999km, jestli jsi to teda myslel takhle.
Koly: ja jsem to prave po pretoceni 10 tisich zapomnel sledovat.. takze beru tvuj prispevek jako odpoved na moji otazku Směju se

--
5. Červen 2011 - 22:30
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

Pokiaľ ma pamäť neklame, tak jednu aj druhú teóriu môžem vyvrátiť. Počítadlo B som prakticky nenuloval a mal ho ako ukazovateľ spotreby za mnoho desiatok tisíc km. To, či sa nevynuluje po pretočení 10000km som overoval a aj keď je to už dávno, myslím že sa nestalo nič, t.j. ak by sa to vynulovalo, človek by čakal nové čísla a razantnejšie pohyby hore-dole a to sa nestalo. Z toho usudzujem, že sa to samo nenuluje a počíta to naozaj dlhodobú priemernú spotrebu. Že by to dokonca sledovalo iba posledných 1000km sa mi vidí úplne nepravdepodobné, presne ako hovorí Miro, to by to muselo letieť hore keď som zašiel na okruh a naopak klesať pri dlhej ceste. Nič také sa nestalo, dlhodobo som to mal takmer nehybne na nejakých 7,7l.

--
5. Červen 2011 - 22:28
Miro
Obrázek uživatele Miro
příspěvků: 744
majitel jiné generace

Tých 1000 km sa mi nejako nepozdáva. Počítadlo A nulujem po každom tankovaní ručne nie automaticky. Počitadlo B nulujem pri výmene pneu ked som išiel na okruh tak spotreba bola 6.1 po okruhu vystúpila na 6.4 trvalo 800 až 1000 km než klesla na 6.3 a dalších asi 2000 km na 6.2 l. Keby sa to menilo za každých 1000 km tak by tá priemerná spotreba menila rýchlejšie a po tých 1000 km od okruhu by zase bola treba 6.1 l.

Bully napsal:
Nejde az tak o nejaky meric dlouhodobe spotreby, ale o prumernou spotrebu A a B , pricemz se da urcit jestli si nuluji spotrebu kdy chci nebo u jedne z nich treba automaticky po kazdem natankovani (viz manual, spolecne s vynulovanim ujete vzdalenosti A nebo B). Pokud nic nenastavite nebo nevynulujete manualne tak se prumerna spotreba pocita podle poslednich ujetych 1000km (999?). Nereknu vam zdroj, ale kdesi se ptali na to same.
--
5. Červen 2011 - 22:06
Bully
Obrázek uživatele Bully
příspěvků: 1955
bývalý majitel

Nejde az tak o nejaky meric dlouhodobe spotreby, ale o prumernou spotrebu A a B , pricemz se da urcit jestli si nuluji spotrebu kdy chci nebo u jedne z nich treba automaticky po kazdem natankovani (viz manual, spolecne s vynulovanim ujete vzdalenosti A nebo B). Pokud nic nenastavite nebo nevynulujete manualne tak se prumerna spotreba pocita podle poslednich ujetych 1000km (999?). Nereknu vam zdroj, ale kdesi se ptali na to same.

Miro napsal:
spotreba sa počíta od začiatku tá sa nenuluje
shamania napsal:
Neoveroval jste nekdo presnost "dlouhodobeho ukazatele" spotreby na PP? Na Becku mam spotrebu od zacatku 7,2 po cca 59 tisicich km, tak nevim jestli je to presny nebo mam pocitat spis s 7,7 Jsem rozzlobený
A jeste dotaz, kdyz se po 10 tisich pretoci pocitadlo, pocita se spotreba od znova nebo stale od zacatku mereni?
--
5. Červen 2011 - 21:44
Miro
Obrázek uživatele Miro
příspěvků: 744
majitel jiné generace

spotreba sa počíta od začiatku tá sa nenuluje

shamania napsal:
Neoveroval jste nekdo presnost "dlouhodobeho ukazatele" spotreby na PP? Na Becku mam spotrebu od zacatku 7,2 po cca 59 tisicich km, tak nevim jestli je to presny nebo mam pocitat spis s 7,7 Jsem rozzlobený
A jeste dotaz, kdyz se po 10 tisich pretoci pocitadlo, pocita se spotreba od znova nebo stale od zacatku mereni?
--
5. Červen 2011 - 19:57

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".