spotřeba 1.8

Mám cca 4.900 km, spotřeba dle PP 7,6. Nechce klesat, ustálila se.
Jaká je ta vaše? Při jakém počtu km?

Vložil hondas, 26. Říjen 2006 - 22:55
 

TECH
příspěvků: 726
bývalý majitel

Ivoos napsal:
TECH napsal:
To je ale logické.Spotřebu to přeci ukazuje(rozptyl tam bude vždy), dle toho jak jedeš......

TECH, ja myslim ze 2bep si nestezuje na to ze by mu to moc zralo, ale pouze na nepresny PP, chtel jen rict, ze i kdyz vynuluje pocitadla, natankuje plnou a vyjezdi ji, bez ohledu na predesly pocet najetych km, stylu jizdy a vzdalenosti tak rozdil mezi tim, co ukaze PP a tim co si sam spocita po dotankovani je 0,4-0,9l. Takze chtel jen napsat ze PP je trosku nepresny a prumernou spotrebu ukazuje nizsi nez ve skutecnosti je. Toto mu musim jen potvrdit, PP proste trosku lze a u me je taktez priblizne o 0.5l optimistictejsi nez je realita. Nektere PP u jinych aut byvaji presnejsi a nema to souvislost se stylem jizdy ani klimou atd.

Mozna se ale pletu a kazdy zvas popisoval neco uplne jineho. :?

No vždyť píši že průměrná spotřeba kterou to počítá, nemá s tím kolik to "sežere" reálně jakoby "nic" společného.Něco ve smyslu já snědl jedno kuře a ty žádné, ale průměrně jsme snědli každej půlku....když to přeženu do extrému.

--
15. Červenec 2011 - 10:42
Boda
příspěvků: 41
5D 1.8 Comfort
mám od: 20.10. 2007

Včera v noci, trasa Praha (Vodičkova) - Kolín. Výsledek: 4.4 l/100km. Vypnutá klima (jel jsem kolem 23:00) a max rychlost 90 km/h podle tacho, žádný provoz Směju se

--
15. Červenec 2011 - 9:11
Muf
Obrázek uživatele Muf
příspěvků: 390
5D 1.8 Sport
mám od: 5.9. 2007

Teď jsme ujeli na dovolené 3500 Km ... dle PP byla pr. spotřeba 6,6 L. Podle mě krásný číslo... a to bylo hodně horských cest ... dálnice max. 50 % Zároveň můžu potvrdit, že spotřeba na dálnici
je dost závislá na rychlosti !!! Rozdíl mezi 120 a 130 km/h je opravdu markantní.

GL+HF

--
14. Červenec 2011 - 15:34
mikimi
příspěvků: 206
5D 1.8 Sport
mám od: 29.3. 2008

TECH napsal:
Ukazatel ti nevyhodnocuje spotřebu ,ale průměrnou pro daný styl jízdy + samozřejmě odchylka, která tam bude vždy.S přibívajícimy kilometry, se odchylka ustálí a ropztyl bude mnohem menší.

Myslím, že 2bep měl na mysli odchylku průmerné spotřeby, kterou ukazuje PP a spotřebu, kterou si spočítal. To, co popisuješ, je predikce počtu km, které bys měl ujet se stávajicím množstvím paliva. V tom máš naprostou pravdu, že je závisla na stylu jízdy posledních X km. Offtopic Jak je na tom se spotřebou ta otcova 1,2TSI? Offtopic
--
14. Červenec 2011 - 13:00
Ivoos
příspěvků: 166
bývalý majitel

TECH napsal:
To je ale logické.Spotřebu to přeci ukazuje(rozptyl tam bude vždy), dle toho jak jedeš......

TECH, ja myslim ze 2bep si nestezuje na to ze by mu to moc zralo, ale pouze na nepresny PP, chtel jen rict, ze i kdyz vynuluje pocitadla, natankuje plnou a vyjezdi ji, bez ohledu na predesly pocet najetych km, stylu jizdy a vzdalenosti tak rozdil mezi tim, co ukaze PP a tim co si sam spocita po dotankovani je 0,4-0,9l. Takze chtel jen napsat ze PP je trosku nepresny a prumernou spotrebu ukazuje nizsi nez ve skutecnosti je. Toto mu musim jen potvrdit, PP proste trosku lze a u me je taktez priblizne o 0.5l optimistictejsi nez je realita. Nektere PP u jinych aut byvaji presnejsi a nema to souvislost se stylem jizdy ani klimou atd.

Mozna se ale pletu a kazdy zvas popisoval neco uplne jineho. Nechápu

--
14. Červenec 2011 - 12:58
TECH
příspěvků: 726
bývalý majitel

2bep napsal:
Bohužel je to tak. Civic mám něco málo přes 3 měsíce a motor má nalítáno lehce přes 5.000km. Srovnání PP vs. realita provádím poslední cca 2.500km a odchylka skáče v intervalu 0,4 - 0,9L/100km Jsem smutný


To je ale logické.Spotřebu to přeci ukazuje(rozptyl tam bude vždy), dle toho jak jedeš, takže i tu budoucí(průměrnou).Pokud natankuješ plnou a před tím jsi jezdil (příklad) jenom město ,tak jednotka vyhodnotí kolik cca ujedeš v tomto režimu jízdy.Takže tam budeš mít třeba 550 km.Jakmile ale vyjedeš na delší trasu, tak najednou se ti začnou kilometry co ujedeš na nádrž zvišovat, bo jednotka vyhodnotí nižšší spotřebu (pokud pojedeš normálně).Vzhledem k tomu že máš auto jen 3 měsíce, tak je ten rozptyl logický.Ukazatel ti nevyhodnocuje spotřebu ,ale průměrnou pro daný styl jízdy + samozřejmě odchylka, která tam bude vždy.S přibívajícimy kilometry, se odchylka ustálí a ropztyl bude mnohem menší.Taky záleží na tom , jak máš dalece rozdílné jízdy mezi měřeními.Taky ber v potaz, že rozdíl může dělat klimatizace a to dost velký.Já to nedávno vypnul a spotřeba klesla až o 0,5 litru, takže i když to máš zapnutý, ale "ona" díky chlazení nemusí chladit, bere to imho méně.Prostě těch proměnných co vlivňují spotřebu je tam hodně, má cenu řešit jen to, když je spotřeba tak nějak mimo mísu a pak je zřejmě něco špatně, ale to není tvůj případ.Já mám diesel a styl jízdy enormě ovlivňuje spotřebu, až jsem se divil.Hlavně to chce při rozjezdu neakcelerovat(vím je to pakárna, když tam ten výkon je).Začal jsme se rozjíždět jako všichni ostatní ve "slabších" autech,ne není to pamalu!, jen jsme se dřív rozjížděl "zbytečně" ofenzívně a spotřeba šla rapidně dolů.Sice mám pocit že se ploužím, ale to nevadí.Když chci tak to voroštuju, ale jen vyjimečně, nebo když to je potřeba.Taky u diesela je potřeba řadit o 1 až 2 kvalty vejš, než má člověk pocit že by tam měly bejt aopravdu to funguje.Kdo jezdí pocitově, tak s tímbude mít problém, že je motor podtočenej, ale není to tak.Svezu se občas s otcovou O2 a má tam 1,2TSI 77 Kw.Výbornej motor, jede jak z praku a kdyby jste viděli kdy mu to hlasí že má řadit vejš, tak by jste nechápali.Je to 6 kvalt.To samé soused, ten má zas diesela 1,6 TDI, to samé...tož tak.Nakonec udělej si pokus...a uvidíš že to tak je. Směju se

--
14. Červenec 2011 - 11:26
mikimi
příspěvků: 206
5D 1.8 Sport
mám od: 29.3. 2008

shamania napsal:
Je to tak, odchylka není konstantní. O to je to horší, že člověk nikdy neví Jsem smutný

Takže někde je chyba.....měří chybně člověk nebo PP ? NechápuMrk

--
14. Červenec 2011 - 9:08
2bep
Obrázek uživatele 2bep
Administrátor
příspěvků: 5047
bývalý majitel

Bohužel je to tak. Civic mám něco málo přes 3 měsíce a motor má nalítáno lehce přes 5.000km. Srovnání PP vs. realita provádím poslední cca 2.500km a odchylka skáče v intervalu 0,4 - 0,9L/100km Jsem smutný


--
13. Červenec 2011 - 17:48
shamania
Obrázek uživatele shamania
příspěvků: 562
5D 1.8 Sport
mám od: 28.11. 2008
v provozu od: 28.11. 2008

Je to tak, odchylka není konstantní. O to je to horší, že člověk nikdy neví Jsem smutný

--------------
Spritmonitor.de

--
12. Červenec 2011 - 20:16
Stewee
Obrázek uživatele Stewee
příspěvků: 184
5D 1.8 GT
mám od: 19.5. 2011
v provozu od: 19.5. 2011

Moj predposledny tankovaci interval mi v priemere robil spotrebu 7,4 litra (podla PP 7,1 litra).
Posledny interval mi realna priemerna spotreba vysla na 7,0 litra (podla PP 7,0).
Viaceri popisuju, ze PP ukazuje optimistickejsiu spotrebu, ako v skutocnosti je. Mne sa to tiez stavalo, avsak posledny interval sa uz stretol na papieri aj v realite. Uvidim, co bude dalej...
Najazdenych mam zatial len 2000 km.

--
12. Červenec 2011 - 18:32

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".