spotřeba 1.8

Mám cca 4.900 km, spotřeba dle PP 7,6. Nechce klesat, ustálila se.
Jaká je ta vaše? Při jakém počtu km?

Vložil hondas, 26. Říjen 2006 - 22:55
 

Bruure
Obrázek uživatele Bruure
příspěvků: 641
5D 1.8 Executive
mám od: 27.4. 2006
v provozu od: 1.2. 2009

Hmm a k čemu je dobrý výkřik - ujel jsem 100 km se spotřebou 4,9? Jiný napíše - sežralo mi to 12, ale jel jsem pilu. Co z toho jako víš? Že to auto v různých jízdních režimech žere různě? To mi přijde normální a samozřejmé. Naopak mi přijde relevantní zjistit, proč třeba někdo jezdí dlouhodobě za 7 a někdo dlouhodobě za 9, pak má smysl zkoumat, jak se liší jejich režimy.
Spritmonitor.de

--
17. Leden 2008 - 13:28
Boda
příspěvků: 41
5D 1.8 Comfort
mám od: 20.10. 2007

Quote:
Bruure napsal:
WWW.SPRITMONITOR.DE
To je ta jediná správná a rozumná cesta. A jediný smysluplný údaj je dlouhodobá spotřeba, výkřiky o jízdě za 5 na 100 mě nechávají klidným.

No vidíš, já si naopak myslím, že je vhodné uvádět různé spotřeby v různých jízdních režimech. Je sice pravda, že "exaktní" měření lze pouze součtem načerpaných litrů a součtem ujetých km (ani nepotřebuju spritmonitor Směju se ), ale co je mi platné vědět, že někdo jezdí za 7,5l, když zároveň neřekne, že to auto používá výhradně na cesty do práce z jednoho konce Prahy na druhý Mrk Nebo když si Civika občas vezmu na okruh, rázem se tak opěvovaná statistika, jako "průměr" stává zcela zcestnou.
Abych to tedy shrnul, uvádějte co možná nejvíc doplňujících dat, ať máme všichni porovnání. Jediné číslo (navíc průměr - moc špatná statistická veličina) mi toho moc neřekne...
--
17. Leden 2008 - 10:37
Iček
Obrázek uživatele Iček
příspěvků: 2643
5D 1.8 Comfort
mám od: 12.6. 2006

Koly napsal:
Iček: A nebol Tvoj dojem daný tým, že si pil víno a ja nealko? MrkIčkova odpověď: Byl jsi hodně skloněn do talíře! Asi tím to bylo? :-)

Inak myslím, že k organizácii zrazu som sa tam vyjadril dosť, je fakt, že voľnú debatu potom viedli iní. Tak či tak si nemyslím, že to akokoľvek patrí do tohoto vlákna.

Máš pravdu, ale potřeboval jsem Tě rozkmitat, protože když sem jdu, tak m. j. hledám, jestli jsi něco napsal? Směju se
Palec nahoru
Také to bylo v reakci na Rybízovo: KOLY, VÍTEJ ZPÁTKY! To mě nakoplo..., tak prepač!

--
16. Leden 2008 - 19:25
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

Iček: A nebol Tvoj dojem daný tým, že si pil víno a ja nealko? Mrk

Inak myslím, že k organizácii zrazu som sa tam vyjadril dosť, je fakt, že voľnú debatu potom viedli iní. Tak či tak si nemyslím, že to akokoľvek patrí do tohoto vlákna.

--
16. Leden 2008 - 19:06
Iček
Obrázek uživatele Iček
příspěvků: 2643
5D 1.8 Comfort
mám od: 12.6. 2006

rybiz napsal:
Já určitě zůstanu u "neexaktního" způsobu PP Vyplazuju jazyk

Na Tebe jsem nevzpomněl.... Směju seMrk
Palec nahoruPalce nahoruPalec nahoruPalce nahoruPalec nahoruPalce nahoru
--
16. Leden 2008 - 19:05
rybiz
Obrázek uživatele rybiz
příspěvků: 1092
bývalý majitel

Já určitě zůstanu u "neexaktního" způsobu PP Vyplazuju jazyk

--
16. Leden 2008 - 18:59
Iček
Obrázek uživatele Iček
příspěvků: 2643
5D 1.8 Comfort
mám od: 12.6. 2006

rybiz napsal:
Bruure napsal:
Iček: Jak jinak to měřit?
WWW.SPRITMONITOR.DE
To je ta jediná správná a rozumná cesta. A jediný smysluplný údaj je dlouhodobá spotřeba, výkřiky o jízdě za 5 na 100 mě nechávají klidným.
Spritmonitor.de

To je sice pravda, nicméně pro místní podmínky je bohatě dostačující údaj PP. Navíc ne každého baví schraňovat učty a vyplňovat údaje na spritmonitoru .(můj případ) Jsem rozzlobený


Za posledních 20 měsíců mám schované všechny účty (až na jeden kolem 45 ltr.), ale nevěřím, že je tam do Spritmonitoru (Sprit=palivo, něm.)někdy dopíši. Vadí mi, že než mě to tam pustí, tak musím zadat rafinovanou přihlášku a také, jak se mi to kupí, tak nenacházím odvahu k vůli lenosti. Ale Bruure má pravdu, je to exaktní měření spotřeby a měli bychom si to tam psát všichni.

Ke Kolymu bych chtěl podotknout, že jsem vedle něho seděl skoro 5 hodin v Květnici na jednání o přípravě srazu a mám pocit, že jsem s nim skoro nekomunikoval. Zdal se mi takový vlažný. Ale je to subjektivní ohodnocení. Možná, že já jsem se mu jevil také tak? I když....? NE! Já určitě NE! Gonda zase přes hlasový handicap mluvil tiše, takže jsem ho skoro neslyšel. Páni? Nejsem si jist

--
16. Leden 2008 - 18:50
rybiz
Obrázek uživatele rybiz
příspěvků: 1092
bývalý majitel

Bruure napsal:
Iček: Jak jinak to měřit?
WWW.SPRITMONITOR.DE
To je ta jediná správná a rozumná cesta. A jediný smysluplný údaj je dlouhodobá spotřeba, výkřiky o jízdě za 5 na 100 mě nechávají klidným.
Spritmonitor.de

To je sice pravda, nicméně pro místní podmínky je bohatě dostačující údaj PP. Navíc ne každého baví schraňovat učty a vyplňovat údaje na spritmonitoru .(můj případ) Jsem rozzlobený

--
16. Leden 2008 - 18:21
Bruure
Obrázek uživatele Bruure
příspěvků: 641
5D 1.8 Executive
mám od: 27.4. 2006
v provozu od: 1.2. 2009

Iček: Jak jinak to měřit?
WWW.SPRITMONITOR.DE
To je ta jediná správná a rozumná cesta. A jediný smysluplný údaj je dlouhodobá spotřeba, výkřiky o jízdě za 5 na 100 mě nechávají klidným.
Spritmonitor.de

--
16. Leden 2008 - 17:57
Asterix
Obrázek uživatele Asterix
příspěvků: 1119
5D 2.2 Sport
mám od: 4.7. 2007

Já se tím už moc nezabývám, ale pro můj PP iCTDi spíše sedí odchylka 0.3l./100km.
Na začátku jsem to počítal, a přišlo mi to stejné jako na PP, ale opravdu je tam trošku rozdíl. Důvod neznám... Jsem smutný

Teď jezdím za 6.7-7l/100km. V létě to bylo kolem 5.5-6l/100km.
Můj rekord je 4.3l/100km na trase z Brna na Macochu.

P.S. Přiznám se, že už se na spotřebu nedívám a jezdím tak, abych si s civíčkem užil každý kilometr a hlavně jak mi to silnice dovoluje... Vyplazuju jazyk

--
16. Leden 2008 - 17:46

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".