spotřeba 1.8

Mám cca 4.900 km, spotřeba dle PP 7,6. Nechce klesat, ustálila se.
Jaká je ta vaše? Při jakém počtu km?

Vložil hondas, 26. Říjen 2006 - 22:55
 

Fanda
Obrázek uživatele Fanda
příspěvků: 857
bývalý majitel

pepavasa napsal:
... a plyn přidávám často jen palcem pravé ruky. Paráda. ...

No vždyť jsem už kdysi tady psal - pak se to řídí už úplně jako moderní tramvaj nebo lokomotiva Palce nahoru
--
20. Říjen 2010 - 16:49
pepavasa
Obrázek uživatele pepavasa
Administrátor
příspěvků: 2241
4D Hybrid
mám od: 5.2. 2007

Práce tempomatu spolupracujícího s automatickou převodovkou je úplně jiná liga. Je jednoznačně lepší, než noha už jen z toho důvodu, že je jasně nastavena žádaná rychlost. Tak jsem si na něj zvykl, že ho používám ve všech režimech a plyn přidávám často jen palcem pravé ruky. Paráda. Palec nahoru

178798_5.pngmyau.gif

--
20. Říjen 2010 - 16:00
Fanda
Obrázek uživatele Fanda
příspěvků: 857
bývalý majitel

ShadowGS napsal:
No doufám, že ne na šestku. Jsem potměšilý ;)

A tam jsou i jiné kvalty??? Vyplazuju jazyk
V obci? Samozřejmě na II. Japonec Jak jinak. Jednička přece jen už moc řvala Hlasitě se směju
--
19. Říjen 2010 - 16:05
ShadowGS
Obrázek uživatele ShadowGS
příspěvků: 167
5D 1.8 Sport
mám od: 14.2. 2008

Fanda napsal:
;) Ď. Kolikrát si ho dávám i v obci, na těch cca 56kmh tachometrových, když očekávám potenciální PCR. Pak alespoň vím, že jedu nejrychleji, jak to jde, a nic nemusím řešit nohou. Samozřejmě - jde to jen za vhodných podmínek.

No doufám, že ne na šestku. Jsem potměšilýMrk

--
19. Říjen 2010 - 14:59
Fanda
Obrázek uživatele Fanda
příspěvků: 857
bývalý majitel

Mrk Ď. Kolikrát si ho dávám i v obci, na těch cca 56kmh tachometrových, když očekávám potenciální PCR. Pak alespoň vím, že jedu nejrychleji, jak to jde, a nic nemusím řešit nohou. Samozřejmě - jde to jen za vhodných podmínek.

--
19. Říjen 2010 - 13:42
ShadowGS
Obrázek uživatele ShadowGS
příspěvků: 167
5D 1.8 Sport
mám od: 14.2. 2008

Fanda napsal:
Zatím asi se vším o tempomatu souhlas, jeho přednosti se naplno projeví v režimu, kdy by člověk jinak jen lehoulince lechtal plyn - tedy volná rovná dálnice na VI. s dodržováním limitů. Můj názor je, že člověk přece jen pořád trochu přidává a ubírá, což není dobré pro spotřebu. Tady bude tempomat lepší, ne? A je taky ochotnější šlapat na plyn než já, když má dosáhnout původní rychlost - což z hlediska průměrné spotřeby a rychlosti je zase pozitivní. Když to v téhle situaci mám řešit nohou, tak mám tendenci se rozjet i na víc, než jsem původně chtěl. A taky hlídat tacho rozptyluje. Tempomat to udělá všechno za mne :thumbup:

No přesně jak píšeš v úvodu svého příspěvku. Je to jedno jestli na dálnici nebo jinde. Jde o souvislou delší jízdu, kdy musíš "strnule" držet nohu lehce na plynu nebo jen lehce korigovat. Jinak je noha a lidský rozum řešící konkrétní situaci na spotřebu rozhodně lepší.

--
19. Říjen 2010 - 10:50
Fanda
Obrázek uživatele Fanda
příspěvků: 857
bývalý majitel

Zatím asi se vším o tempomatu souhlas, jeho přednosti se naplno projeví v režimu, kdy by člověk jinak jen lehoulince lechtal plyn - tedy volná rovná dálnice na VI. s dodržováním limitů. Můj názor je, že člověk přece jen pořád trochu přidává a ubírá, což není dobré pro spotřebu. Tady bude tempomat lepší, ne? A je taky ochotnější šlapat na plyn než já, když má dosáhnout původní rychlost - což z hlediska průměrné spotřeby a rychlosti je zase pozitivní. Když to v téhle situaci mám řešit nohou, tak mám tendenci se rozjet i na víc, než jsem původně chtěl. A taky hlídat tacho rozptyluje. Tempomat to udělá všechno za mne Palec nahoru

--
19. Říjen 2010 - 9:54
džulio
Obrázek uživatele džulio
příspěvků: 625
5D 1.8 Sport
mám od: 8.4. 2009

pretoze tempomat sa snazi udrziavat rychlost za kazdu cenu a ked jazdim bez tak mi nevadi ked rychlost trosku klesne ked idem do kopca a nesnazim sa za kazdu cenu udrzat rychlost ktoru som mal

--
18. Říjen 2010 - 18:57
ShadowGS
Obrázek uživatele ShadowGS
příspěvků: 167
5D 1.8 Sport
mám od: 14.2. 2008

Taky si myslím, že nemá ceny dávat tempomat na popisovaný úsek 3O km, který se nota bene nejede souvisle.

--
18. Říjen 2010 - 17:07
kremilek007
Obrázek uživatele kremilek007
příspěvků: 1340
5D 2.2 Sport
mám od: 30.10. 2009

proč ? (to, že ŘJ přidává a ubírá sama plyn - neeconomicky ?) ... já, když jezdím na tempomat, tak mám nižší spotřebu, možná je to tím, že jedu ustálenou rychlostí, a když přidávám nohou, tak zrychlím o něco víc a pak zase musím brzdit ...

džulio napsal:
bez tempomatu by si mal ešte menšiu spotrebu ...

Spritmonitor.de
--
18. Říjen 2010 - 16:50

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".