spotřeba 1.8

Mám cca 4.900 km, spotřeba dle PP 7,6. Nechce klesat, ustálila se.
Jaká je ta vaše? Při jakém počtu km?

Vložil hondas, 26. Říjen 2006 - 22:55
 

Fanda
Obrázek uživatele Fanda
příspěvků: 857
bývalý majitel

Miro napsal:
Fanda VSA ti ho vypne tak isto ako spojka, brzda a cancel. A to lavé tlačítko ho vypne tak ako klúčom

Uvedené prvky tempomat vypnou, ale nesmažou. Právě, že to není "tak isto" Hlasitě se směju ten drobný rozdíl je uchování nastavení rychlosti. Ale asi už to téma je vyčerpané, ne?
--
22. Říjen 2010 - 9:40
Miro
Obrázek uživatele Miro
příspěvků: 744
majitel jiné generace

ked vypnem motor tak ho musím nastaviť na požadovanú rýchlosť, neuchová si ju v pamäti. A zo že ma to štve som myslel s nadsadzkou Směju se

--
21. Říjen 2010 - 22:35
Tomy
Obrázek uživatele Tomy
příspěvků: 727
5D 1.8 Executive
mám od: 6.8. 2009

Nie tak celkom. Ak zastavim , vypnem motor a znova zapnem, rozbehnem sa tak tlacidlom SET ho hned aktivujem. Ak ho vypnem tlacitkom CRUISE CONTROL (teda stand-by rezim tempomatu) tak musim pred aktivovanim tempomatu stlacit toto tlacidlo. Ja toto pohotovostne tlacidlo nevypinam nikdy.

Miro - to ze ta stve, ze ho po vypnuti motora musis znova aktivovat som trosku nepochopil Smích CO mas automat a jazdis ako pepavasa iba rukami ? Směju se) Ved predsa tempomat sa vypne pri kazdom stlaceni brzdy, spojky, atd. Teda aj pri zastaveni - vypnutie motora je uz len vypnutie motora, nie ? Alebo to mal byt joke ? Směju se

The power of dreams ...

--
21. Říjen 2010 - 21:41
Miro
Obrázek uživatele Miro
příspěvků: 744
majitel jiné generace

Fanda VSA ti ho vypne tak isto ako spojka, brzda a cancel. A to lavé tlačítko ho vypne tak ako klúčom

--
21. Říjen 2010 - 17:12
Fanda
Obrázek uživatele Fanda
příspěvků: 857
bývalý majitel

Miro napsal:
... po vypnutí motora ho treba znova nastaviť to mi trošku vadí, ale už som si zvykol

Tuším i po vypnutí jeho vypínačem - tím úplně vlevo v jeho skupině Čteme pravidla A jak jsem i kdys zjistil (a psal), i po zásahu VSA. Což všechno má logiku.
--
21. Říjen 2010 - 13:12
Miro
Obrázek uživatele Miro
příspěvků: 744
majitel jiné generace

Dnes som prezul na zimné. Na letných najazdené necelých 14500 km a spotreba podla PP 6.3. Ked sa mi bude chciet tak prepočítam aj podla tankovanie, zatial nebol čas.
A k tempomatu ja ho zapínam aj na 500 m. A zapínam ho takmer stále. Len má jednu nevýhodu, že po vypnutí motora ho treba znova nastaviť to mi trošku vadí, ale už som si zvykol

--
21. Říjen 2010 - 11:00
ShadowGS
Obrázek uživatele ShadowGS
příspěvků: 167
5D 1.8 Sport
mám od: 14.2. 2008

Je vidět, že když pepavasa přidá info, trefí hřebík přesně na hlavičku. Mrk Temponat není jen o udržení stálé rychlosti, ale ve spojení s hlavičkou tohle dokáže přesně a lépe než noha. Je-li dobrá předvídavost, tlačítko cancel ideálně motorem dobrzdí a pak ideálně opět zrychlí na požadovanou rychlost. Jsem nadšen Prostě bez hlavy to jsou jen stroje. Tučňák

--
21. Říjen 2010 - 10:33
pepavasa
Obrázek uživatele pepavasa
Administrátor
příspěvků: 2241
4D Hybrid
mám od: 5.2. 2007

Samozřejmě, že nezpomaluje pomocí brzd, ale někdy stačí. když předvídavá hlavička stiskne CANCEL. Výhodu oproti manuálu má tu, že udržuje rychlosti v celém rozsahu použitelnosti. Příklad mám nasetováno 90km/h budu vjíždět do obce stisknu CANCEL projedu obec, kde je snížená rychlost na 40km/h a po projetí sticknu RESET a civic hezky zabere a přesně se trefí na 90 km/h. Nebo jízda do kopce, po městě atp. Směju se

178798_5.pngmyau.gif

--
21. Říjen 2010 - 8:53
shamania
Obrázek uživatele shamania
příspěvků: 562
5D 1.8 Sport
mám od: 28.11. 2008
v provozu od: 28.11. 2008

Nechce se mi věřit, že by tempomat u automatu v civicu byl až tak odlišný oproti manuálu. Já mám teda zkušenost jen z Mercedesu, kde se pomocí tempomatu dá i předjíždět a brzdit (dokonce i brzdový pedál se pohybuje Směju se ). Tohle zvládá i civic?? Pokud ano, prosím opravte mě.

Jinak nevím kde vidíte problém používat u manuálu tempomat jinak než style zapnout/vypnout. Když člověk předvídá, tak nemusí jet jen jednou konstantní rychlostí a to já právě považuji za "šetřič" paliva, protože moje noha je příliš těžká, kdežto tempomatová akcelerace skončí tam kde má a né o desítky km/h víc Směju se
A jak bylo zmíněno, tak do obce nebo kde je rychlostní omezení je to ideální. Jen to má jednu nevýhodu, člověk dává pravou nohu trochu dál od brzdy :-/

--
20. Říjen 2010 - 21:55
ShadowGS
Obrázek uživatele ShadowGS
příspěvků: 167
5D 1.8 Sport
mám od: 14.2. 2008

Přesně jak říká pepavasa, s automatem je tempomat o něčem jiném, protože automat nemůže hledět na spotřebu, jelikož je to stroj jako tempomat a je to vlastně jedno. Spotřeba u automatu je taky o více něž litr větší ne u manuálu.

--
20. Říjen 2010 - 19:42

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".