Nový Civic 2016 - 10.generace

Vložil kovzby, 8. Duben 2015 - 19:15
 

PSebi
příspěvků: 237
5D 1.8 Sport
mám od: 21.8. 2010

2bep napsal:
to PSebi: Nejde o to, že by nic nepochválil, ale v hodnotících tabulkách to pak vypadá tak jak to vypadá.
Japonec nesmí projít.

A v těch textech je například co se vnitřní prostornosti týče takovejch nesmyslů...

Už rozumím jak ten test bereš. A chápu tvé hodnocení.
Osobně testy hodnotím tak, že si vyselektuju to co od daného auta čekám (když to v testu je) a pak hodnotím to jak to
autor popsal. To jestli má něco větší kufr, je třeba mě realativně ukradené. A jak jsi psal, stejně je důležité si auto
nakonec vyzkoušet, jak se v něm kdo cítí.

--
25. Duben 2017 - 6:07
petous
příspěvků: 271
bývalý majitel

Jenom tak trochu popichuju, aby se rozhořel flamewar Mates . FR má větší kotouče než CivX v 1.8 verzi a naopak menší v 1.4. Pak už záleží spíš na hmotnosti a nastavení ABS. Na Zperfs např. má 8g s 1.8 kratší brzdnou dráhu než TypeR. Věří tomu někdo? Při testech pneumatik jsou běžné i větší rozdíly.
K tomu rodinnému účelu mám výhrady - ve verzi Sport+ je Civic praktický asi jako čtyřmístný kabriolet. Na střechu nic nedáš, kouli nepřipojíš, poloměr otáčení jak autobus, na parkování je to dlouhý, ani dojezdovku to nepobere atd, když si pořídíš FII RS kombi tak seš na tom pro rodinu líp, bohužel Palec dolu

--
24. Duben 2017 - 9:07
2bep
Obrázek uživatele 2bep
Administrátor
příspěvků: 5047
bývalý majitel

Jakože je hrozný, že rodinná nižší střední se silnějším motorem (ne ve srovnání s onou fábií, ale v rámci modelové nabídky) ujede předchozí generace malého hothatche? Navíc s DSG. A to věřím, že CXG 1,5 ujede i Fiesta ST, Clio RS atd...
Ona ta Fabie ujede třeba i onomu "lepšímu" Leonovi FR 1,8 TSi... To bude tím pádem asi taky pěknej pekáč Mrk

Mě spíš "zaráží", jak dobře Civic oproti Fabii brzdí Mrk Nezaráží, jelikož Civic má opravdu parádní brzdy. A nejspíš mu v tom pomáhají i ty proklínané pneu o rozměru 235/45 R17 Cool


--
24. Duben 2017 - 7:38
petous
příspěvků: 271
bývalý majitel

Smutný je, že mu ujede i Fabia II RS: http://www.zeperfs.com/duel6667-3286.htm

--
23. Duben 2017 - 23:55
2bep
Obrázek uživatele 2bep
Administrátor
příspěvků: 5047
bývalý majitel

Doporučuju všem zájemcům i zvědavcům, aby si to šli osobně vyzkoušet. Ještě nějakou dobu bude na salónech jak C9G tak CXG...
4 sednutí vydají za 100 měření Mrk


--
23. Duben 2017 - 19:02
petous
příspěvků: 271
bývalý majitel

Jasně, ale dodací lhůta je 3-4 měsíce, to čekání bude na pos...ní.

--
23. Duben 2017 - 17:27
JardaBar
Obrázek uživatele JardaBar
příspěvků: 160
3D 2.0 Plus
mám od: 1.10. 2014
v provozu od: 28.5. 2007

petous napsal:
Ano, Cupra.

A co Cupra, spokojenost ne? Směju se

--
23. Duben 2017 - 15:34
JardaBar
Obrázek uživatele JardaBar
příspěvků: 160
3D 2.0 Plus
mám od: 1.10. 2014
v provozu od: 28.5. 2007

V testu je interiér změřen, viz. dole: Rozměry dle nákresu - vnitřní rozměry
Prostor pro nohy vychází podobně.
Zajímavé je, že oproti 9G se prostor vzadu pro nohy moc nezměnil:
9G podélný prostor vzadu min/max (mm): 630 / 860
10G podélný prostor vzadu min/max (mm): 630 / 870
Leon: podélný prostor vzadu min/max (mm): 610 / 860

Koukám ale, že kdo má dnes Civic tak je rebel nikoli člen stáda Směju se (jako u VW apod..), takže důvod koupit si Civic je vlastně rebelství, pokud možno vzdorovat většině, protože stádo si kupuje VW. "já nejsem stádo" já jsem Civic Směju se.

ad dynamika
Jak jsem psal jinde .. Civicům výrazně proměřuje tachometr, Civic 122,1 Leon 126,6 (při tachometrových 130km/h). Je to dost velký rozdíl, při zrychlení kolem 1s ztráty v neprospěch Civicu.

p.s.: Mě ten test také nepřišel z pohledu fandy značky (Honda) kritický, naopak pochválil to co člověk od Hondy očekává. Co vyjde v bodovém hodnocení je zbytečný řešit, možná separátně každá vlastnost zvlášť, ale celkové skóre je pro zákazníka myslím zbytečné.

--
23. Duben 2017 - 15:32
2bep
Obrázek uživatele 2bep
Administrátor
příspěvků: 5047
bývalý majitel

to PSebi: Nejde o to, že by nic nepochválil, ale v hodnotících tabulkách to pak vypadá tak jak to vypadá. Jeponec nesmí projít.

A v těch textech je například co se vnitřní prostornosti týče takovejch nesmyslů...
V podstatě se dá souhlasit jen s nižším stropem na zadních sedačkách a horšími sportovními ambicemi sedaček Civicu.
Ale jelikož jsem si tento týden zkoušel jak Civic, Golfa i Leona, tak mu zbytek nežeru. Například omezení prostoru na zadních sedadlech při "rovných nohách" řidiče.
Podélně má Civic víc místa jak vepředu na rovné nohy, tak za takto posazeným řidičem vzadu. Golf/Leon mají srovnatelně místa na nohy vzadu jen díky posazu řidiče "na kozlíku", který vyčítá předchozím Civicům. No osobně jsem měl spíš pocit, že v koncernu se dim víc "na kozlíku" než ve svém Ufonovi. Dokonce mi ani moc nevadí onen středový tunel u Civica (konkurence na tom neni lépe), ke kontaktu s mým pravým kolenem dojde jen při opravdu ostrém projetí levotočivé zatáčky, resp. se mi to stalo jen při rychlých průjezdech malých krůháčů nebo rychlých odbočeních vlevo. Ale je to zhoršení oproti C8G, ne ve srovnání s aktuální konkurencí.
Aspoň takto to vnímám já se svými 187cm. Možná menším postavám, Ty či petous (170-175cm), to po finálním nastavení výjde jinak, ale za mě pro posaz (dole/kolmo/pokrčené ruce/rovné nohy co ruce a volant dovolí) má Civic konkurenci jen u Mazdy 3.
Ale co já vím, pan Bureš bude třeba klasický zástupce koncernového stáda, které za volantem nesedí, ale leží.

A co se Kufru týče. On ten rozdíl neni 40L (420 vs. 380), ale pokud nebudeme brát v potaz prostor pod podlahou, ale minimálně 80L. Podstatnou výhodou Golfu/Leonu je možnost mít rezervu, ta se do Sport/Sport+ kvůli výfukům bohužel nevejde. Ale Civic jasně vyhrává jak ve zmíněné nižší nakládací hraně, ale hlavně výrazně většímu otvoru do kufru (980x1140 vs. 700x960). Víko se u Golfu/Leonu sice otevírá výš, ale díky hatchback zádi dost vyčnívá za auto, takže se pod něj prostě musíte vejít. Civic díky liftback má kufr lépe přístupný, víko ikdyž nižší tolik nepřekáží.
Navíc silně manipulující fotky 34 a 70. Proč má Civic zataženou roletku a Leon vyndané plato? Jednoduchá odpověď, jelikož plato u Golfu/Leonu dost překáží. Asi jediná výhoda roletky je právě ta, že ji snadno stáhnete na stranu a pak relativně snadno kamkoliv schováte. U koncernu musíte plato jenom vyndat a pak zůstává otázka kam s ním...

Motorově, ano koncern nic, kopne a zase nic... A kam se poděly ty koně?
Civic 1,5 vs. Golf 1,5TSI (Leon tam s 1,5 TSI není, ale lišit se moc nebudou)
Civic 1,5 vs. Leon 1,8TSI
Můžeme se bavíc o přesnosti měření, či o zrychlení 0-100 (8,2 uvádí Honda vs. naměřeno 7,6) patřící nejspíše US Civicu, který dá 100 na dvojku díky posunutému omezovači na 6.700,-, ale i samotné Auto.cz ukázalo, že je Civic pružnější a to ne o málo.

A spotřeba, u TSI ACT se píše jak je nutné se naučit jezdit "na trabanta" (no co na to Hondaři, kterým vadí i warťas ?!). Ale nezaznamenal jsem, zda při snaze jezdit na spotřebu zapli u Civica "ECON" režim Mrk

Civic zdaleko neni dokonalý a v přímém srovnání s Leonem nebo Golfem ukáže své výhody i nevýhody. Ale to co předvedl Bureš je cokoliv, ale ne snaha o objektivní posouzení. Ale tou jedinou výhodou, kterou dnes dokáže koncern nabídnout je pro mě variabilita nabídky a výrazné slevy. No však se taky jejich modely přehouply do druhé poloviny své životnosti. Jinak je to jen nuda, šeď, masovka/stádovka. A o tom, že bych se nějak těšil na další svezení, jako se Civicem nebo Mazdou se absolutně nedá mluvit...
A i C8G šel po faceliftu cca o 100.000,- dolů a na C9G se postupně taky začaly objevovat slevy kolěm 80.000,- (CXG 1,5 se dá zatim sehnat jen se slevou cca 50.000,-)


--
22. Duben 2017 - 11:14
PSebi
příspěvků: 237
5D 1.8 Sport
mám od: 21.8. 2010

Moment, co jsem četl, tak toho Civica dost chválí, viz text:

"S málokterým konvenčním kompaktem si budete užívat jízdu jako právě s touhle hondou.
Již zmíněný vynikající posaz je jedna věc, k tomu přihoďte ještě výkonově silný motor,
skvělé řazení, skvěle dávkovatelné brzdy nebo vynikající jízdní vlastnosti a rázem máte
nadmíru zajímavou kombinaci, která vás bude na silnici opravdu bavit."

+ Průběh výkonu/krouťáku motoru.

Navíc tam autor sepsul podvozek (klikovku) toho Seata a dále hlučnost.

Si myslím, že to je všechno co má 2Bep rád, nebo se pletu?

--
22. Duben 2017 - 7:10

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".