spotřeba 1.8

Mám cca 4.900 km, spotřeba dle PP 7,6. Nechce klesat, ustálila se.
Jaká je ta vaše? Při jakém počtu km?

Vložil hondas, 26. Říjen 2006 - 22:55
 

Iček
Obrázek uživatele Iček
příspěvků: 2643
5D 1.8 Comfort
mám od: 12.6. 2006

stano napsal:
Ičku, ak jazdíš tak šetrne ako vieš zorganizovať zraz, vôbec nemám dôvod pochybovať o tvojích schopnostiach Směju se a o pravidovosti údajov. ......... A to je dobre. A pevne verím, že sa na budúcom zraze (za výdatnej organizačnej podpory práve Ička) stretneme a túto tému môžme ďalej rozvádzať.

Dík, už mi svítí korouhvička nad hlavou. Nebyl jsem na to sám, hodně udělali jc, Koly, John a Gonda (Gonda protože je Honda). A na místě právě Ty Stano!
SmileyCentral.comimage.gif
--
6. Červen 2007 - 23:27
stano
příspěvků: 57
5D 1.8 Executive
mám od: 31.8. 2006

Ičku, ak jazdíš tak šetrne ako vieš zorganizovať zraz, vôbec nemám dôvod pochybovať o tvojích schopnostiach Směju se a o pravidovosti údajov. Okrem toho si aj tak myslím, že spotreba je u každého iná a je kompromisom medzi túžbou jazdiť maximálne ekonom(log)icky a jazdiť dravo, športovo. A každý má túto hranicu posunutú iným smerom. A to je dobre. A pevne verím, že sa na budúcom zraze (za výdatnej organizačnej podpory práve Ička) stretneme a túto tému môžme ďalej rozvádzať.

--
6. Červen 2007 - 23:19
Iček
Obrázek uživatele Iček
příspěvků: 2643
5D 1.8 Comfort
mám od: 12.6. 2006

rybiz napsal:
V tomto fóru 22. Únor 2007 - 1:49

Iček napsal:
O víkendu jsem cestoval po státních a okresních silnicích přesně 200 km tam a 200 km zpět. Průměrná rychlost tam byla 86 km/hod. a zpět 80 km/hod. Spotřeba dle PP byla tam 6,4 (eff. 7,0) litrů/100 km a zpět 7,0 (eff. 7,6 litrů/100 km).

Z komentáře pod článkem na AR 6.6.2007 10:54:42

Iček napsal:
Sám dokáží, když chci, se svým Civicem 1.8 5D zajet 400 km trať za 5,8 l/100 km dle palubního počítače, při průměrné rychlosti kolem 65 km/hod. Jasně, že pokud spěchám vyskočí spotřeba o 1,5 l/100 km a průměrná rychlost se zvýší max. o 12 km/hod na 77 km/hod.

Pravda bude asi někde mezi, tuším-))


Rybiz, Ty na jedné straně voláš, abych zařídil další sraz a na druhé straně mi na cti utrháš, jako JOE (aby se zviditelnil). Jel jsem stejnou trať během necelého půl roku 2x při různých průměrech rychlosti (myslím, že dokonce 3x) a na štěstí ten optimističtější údaj 5,8 l/100 km kontroloval v Sibřině a na vlastní oči viděl Gonda, kterému teď hned napíši e-mail (sám si tuto "štreku" ze srazu v Luhačovicích projel a napsal mi, že byl nadšen), aby mi to potvrdil. Zlom si vaz, pane Šťourale!!!!!
SmileyCentral.comimage.gif
SmileyCentral.comimage.gif
--
6. Červen 2007 - 22:07
rybiz
Obrázek uživatele rybiz
příspěvků: 1092
bývalý majitel

Ani můj, je mi tak nějak jedno (v rozumných mezích) kolik to papá, hlavně že to jede tak jak chci-))
Kdybych byl spořílek, koupil bych asi něco jiného, i když si myslím že 1.8 nemá chybu ani co se týká spotřeby .
Až to trochu zajedu, taky si dám pokusně ECORALLY-)

--
6. Červen 2007 - 20:03
stano
příspěvků: 57
5D 1.8 Executive
mám od: 31.8. 2006

Priemernú rychlosť ti neviem zodpovedať, ale bolo to pri dodržiavaní rychlostných limitov platných na území ČR (+ malá tolerancia, dľa okolnosti). Takže o využívaní výkonových parametrov motora tu nemôže byť ani reči. Neni to môj štýl jazdy, len som bol inšpirovaný eco jazdou ostatných a bral som to ako krátkodobú skúšku. Směju se

--
6. Červen 2007 - 19:44
rybiz
Obrázek uživatele rybiz
příspěvků: 1092
bývalý majitel

Rád Ti věřím, jenomže jedna věc je průměrná spotřeba a druhá je, při jaké průměrné rychlosti ?? To už se většinou tak nějak zapomíná uvádět !

Já mám Civica pravda teprve krátce,(1800km)a zatím je brzy se soustředit na pozorování spotřeby(7,4l/100km při průměrné rychlosti 74km/h), teď se spíše věnuji kvalitnímu záběhu-!

Co se týká toho článku o hybridu na AR, už dlouho jsem nečetl takovou snůšku blábolů, kterou kupodivu nenapsal s. Ondrašík ale nějaký jeho obdivovatel(asi)!

--
6. Červen 2007 - 19:14
stano
příspěvků: 57
5D 1.8 Executive
mám od: 31.8. 2006

Ak môžem hovoriť za seba - cestou na zraz som mal dlho spotrebu cca 5,8l/100 km (dľa PP), dlhou jazdou za busom a následným popojizdanímna parkovisku pred hotelom mi vzrástla na 6,2. Na zraze som stihol šprinty len peši Směju se, eco jazdu som už z časových dôvodov nestihol, preto cestu z Luhačovic som pojal naozaj eko - spotreba dľa PP 5,1l! Musím však poznamenať, že som išiel v nedelu naobed, cesty poloprázdne, takže som mohol ísť naozaj podľa seba. Až do konca som však nevydržal a koníkom popustil uzdu, takže výsledná spotreba vyskočila na 6,0l, čo tiež nie je špatné na 140HP motor. Na druhú stranu, keď si vychutnávam zvuk motor, otáčky a športovú jazdu - nieje problém ísť na 8,3 l. Všetko to naozaj závisí od toho medzičlánku medzi pedálom a volantom. A čo sa týka toho porovnania - jedná sa o tie isté cesty? Iček asi chcel povedať to isté, čo ja teraz. A o tom to je. Neberiem si však samozrejme právo odpovedať za druhých.
A keď sme pri tom článku - my sa tu "dusíme" ze nesprávnu gramatiku, počty vačok, šrúby či matice a tí čo by mali byť profíci píšu také nehoráznosti. Aj to svedčí o tom, že prakticky nemáme väčšie výhrady voči Civiku. Chvalabohu.

--
6. Červen 2007 - 19:01
rybiz
Obrázek uživatele rybiz
příspěvků: 1092
bývalý majitel

V tomto fóru 22. Únor 2007 - 1:49

Iček napsal:
O víkendu jsem cestoval po státních a okresních silnicích přesně 200 km tam a 200 km zpět. Průměrná rychlost tam byla 86 km/hod. a zpět 80 km/hod. Spotřeba dle PP byla tam 6,4 (eff. 7,0) litrů/100 km a zpět 7,0 (eff. 7,6 litrů/100 km).

Z komentáře pod článkem na AR 6.6.2007 10:54:42

Iček napsal:
Sám dokáží, když chci, se svým Civicem 1.8 5D zajet 400 km trať za 5,8 l/100 km dle palubního počítače, při průměrné rychlosti kolem 65 km/hod. Jasně, že pokud spěchám vyskočí spotřeba o 1,5 l/100 km a průměrná rychlost se zvýší max. o 12 km/hod na 77 km/hod.

Pravda bude asi někde mezi, tuším-))

--
6. Červen 2007 - 18:25
vantoom
příspěvků: 13
náhodný návštěvník

Komu se podaří jet v Praze pouze v dopravních zácpách trasa Libeň - Staré Město - Žižkov se zapnutou klimatizací a nejvýše dosaženou průměrnou rychlostí 20km/h (btw na kole bych byl rychlejší) pod 9,5-10 l, má mou hlubokou úctu. Pokus zařadit při tom tempu 3. r. stupeň je stejně úspěšný jako postup českého fotbalového týmu do finále MS. Takže těm kolonám v Brně moc nefandím, Praha vítězí Směju se

--
30. Květen 2007 - 23:39
pegin
Obrázek uživatele pegin
příspěvků: 470
5D 1.8 Sport
mám od: 12.4. 2007

já mamám nejnižší spotřebu podle PP 5,4 (skutečnost 5,9). Je to cesta do práce, asi 35 km a po okreskách při rychlosti 95 - 105 a v obcích tak 55-60. A nejvyšší zatím 7,9 (skutečná 8,4) celý den po Brně v kolonách a s klimou. Je to však hlavně o tom, jak se držím na uzdě Směju se) Cest Brno - Kladno mě stála 7,0 (skutečná 7,5 l) při rychlosti 130-150 a občas zpestření při předjíždění s plynem na podlaze

--
30. Květen 2007 - 15:28

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".