spotřeba 1.8

Mám cca 4.900 km, spotřeba dle PP 7,6. Nechce klesat, ustálila se.
Jaká je ta vaše? Při jakém počtu km?

Vložil hondas, 26. Říjen 2006 - 22:55
 

pepavasa
Obrázek uživatele pepavasa
Administrátor
příspěvků: 2241
4D Hybrid
mám od: 5.2. 2007

Bruure napsal:
Tankoval jsem pokaždé u jiné pumpy až do plné nádrže. Netuším, jak moc se krade v jižních Čechách, ale z průměru by to moc vybočovat nemuselo :-)

    Snad teplota. Benzín má velkou roztažnost.

--
7. Srpen 2007 - 14:35
Bruure
Obrázek uživatele Bruure
příspěvků: 641
5D 1.8 Executive
mám od: 27.4. 2006
v provozu od: 1.2. 2009

Tankoval jsem pokaždé u jiné pumpy až do plné nádrže. Netuším, jak moc se krade v jižních Čechách, ale z průměru by to moc vybočovat nemuselo Směju se

--
7. Srpen 2007 - 14:31
Asterix
Obrázek uživatele Asterix
příspěvků: 1119
5D 2.2 Sport
mám od: 4.7. 2007

Tohle je dost zajimava otazka, protoze me se stalo neco podobneho uz nekolikrat. 20l kanistr, ktery vozim a doplnuji palivo pro zahradni techniku, nekdy naplnim na 20l skoro plny a nekdy tam je o poznani mene. Upozornuji, ze netankuji u stejne pumpy a pokazde davam presne 20l! Takze mozna na tom neco bude!
P.S. Ted me to trklo, kdyz o tom premyslim... Směju se

PD napsal:
Bruure napsal:
... ale tentokrát byl ten rozdíl podstatně větší a vůbec netuším, čím to bylo způsobeno. Tankování následně na dálnici už odpovídaly těm předchozím.

A tankovals u obvyklé pumpy? Může to být i špatným ocejchováním stojanu...
Občas se zabývám otázkou, jestli mám příliš vysokou spotřebu anebo mi občas do nádrže při tankování nateče míň litrů, než ukazuje počítadlo stojanu. Krade se, kde se dá...
--
7. Srpen 2007 - 14:09
PD
Obrázek uživatele PD
příspěvků: 560
5D 1.8 Executive
mám od: 7.12. 2006

Bruure napsal:
... ale tentokrát byl ten rozdíl podstatně větší a vůbec netuším, čím to bylo způsobeno. Tankování následně na dálnici už odpovídaly těm předchozím.

A tankovals u obvyklé pumpy? Může to být i špatným ocejchováním stojanu...
Občas se zabývám otázkou, jestli mám příliš vysokou spotřebu anebo mi občas do nádrže při tankování nateče míň litrů, než ukazuje počítadlo stojanu. Krade se, kde se dá...
--
7. Srpen 2007 - 13:11
Bruure
Obrázek uživatele Bruure
příspěvků: 641
5D 1.8 Executive
mám od: 27.4. 2006
v provozu od: 1.2. 2009

Iček - já jsem s tím proměřováním docela smířený, taky mi to vždy vycházelo tak cca 0,4-0,6 litru, ale tentokrát byl ten rozdíl podstatně větší a vůbec netuším, čím to bylo způsobeno. Tankování následně na dálnici už odpovídaly těm předchozím.

--
6. Srpen 2007 - 23:52
nerton
příspěvků: 14
5D 1.4 Comfort
mám od: 21.5. 2007

Spotřeba u 1.4 Jevíčko - Hradec Králové podle PP bez klimatizace,sám v autě 5,1,Hr. Králové - Nymburk s klimou 5,4,zpáteční cesta zaplá klima ,4 dospělé osoby a naložený kufr 5,7.

--
6. Srpen 2007 - 21:07
pepavasa
Obrázek uživatele pepavasa
Administrátor
příspěvků: 2241
4D Hybrid
mám od: 5.2. 2007

>>> Mně taky PP přeměřuje průměrnou spotřebu o 2 až 3 desetiny litru. Rovněž mě to neštve.

--
6. Srpen 2007 - 20:24
volňaska
Obrázek uživatele volňaska
příspěvků: 1034
obdivovatel

Bruure napsal:
Tak jsem zase zpátky na západě a tak se s vámi můžu zase podělit o nové zkušenosti s Kivíkem. Mám bohužel i jednu negativní - konečně jsem se podíval i na okresky a protože jsem nikam nespěchal, zkusil jsem jet taky na spotřebu - jako vy ostatní Mrk Palubní počítač mi ukazoval taková čísla, jaká jsem nikdy předtím neviděl - chvíli i 6,0 - klima neustále zapnutá. Byl jsem spokojený. Po dovolené jsem ale jednotlivá tankování naťukal na www.spritmonitor.de a počítaná spotřeba neklesla nikdy pod 7,2 - takže jsem si prožil částečné zklamání, doufal jsem, že zase jednou klesnu pod 7. Tentokrát měl palubní počítač velké odchylky od skutečnosti, takže pokud mi sem hodíte nějakou hodnotu z něj, nebudu vám věřit ani slovo.

??? ...jestli muzu prispet tak mi pocitac ukazuje ze spotrebu mam vyssi a skutecnost je opacna,takze celkem prijemne
--
6. Srpen 2007 - 20:17
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Ja mam obvykle najezd neco pres 500km. Je v tom asi 40% cesty po dalnici, asi 20% po Praze.

Asi pred mesicem jsem si udelal zajimavej rekord - na plnou nadrz jsem najel neco malo pres 360km. Bylo to zcasti z akce, o ktere se snad brzy dozvite (organizoval King...), a nadrz jsem dopalil na moji oblibeny trase pri tahu na jih (cech) Směju se

Z PP pouzivam jen dojezd, takze nevim jak moc ty cisla odpovidaji.

--
6. Srpen 2007 - 19:51
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

Hmm, tiež som mal pri posledných dvoch tankovaniach dojem, že spotreba bola podstatne vyššia, možno až o liter, ako udával PP. Nemohol som to overiť, keďže som ho nenuloval. Neviem či náhodou na plno bežiaca klíma nemá na presnosť nejaký vplyv. Zo začiatku som to sledoval poctivo a rozdiely boli 0,3-0,6l. Asi to skúsim znova dlhšiu dobu a odsledovať na čom to závisí, napr. jazdný štýl a pod.

--
6. Srpen 2007 - 19:30

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".