spotřeba 1.8

Mám cca 4.900 km, spotřeba dle PP 7,6. Nechce klesat, ustálila se.
Jaká je ta vaše? Při jakém počtu km?

Vložil hondas, 26. Říjen 2006 - 22:55
 

Boda
příspěvků: 41
5D 1.8 Comfort
mám od: 20.10. 2007

Dneska Kolín-Praha (centrum) průměr 5.2 podle PP. Dálnice konstantně 120, ráno v Praze malý provoz Směju se

V mém případě jsem zjistil, že odchylku ovlivňuje klima. Při vypnuté klimatizaci je odchylka mnohem menší, při zapnuté se odchylka zvýší. Má někdo podobnou zkušenost?

--
16. Červenec 2010 - 12:23
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

ja som to nikdy takto nemeral,len si pozriem kolko mi pise priemernu spotrebu nech som v obraze a je.co chodievam da sa povedat ze stale tu istu trasu cca 660km tak to spravim na plnu nadrz,niekedy mi zacne svietit rezerva niekedy nie,podla toho ci idem v nemecku cez 200 alebo si drzim 130tku. naposledy som to stopol tak ze som natankoval v BA potom som presiel 600km do ciela,podla PP 7,2 (cez nemecko,usek asi tak 80-100km bola rychlost cez 200) a dotankoval som 42litrov cize to mame 7litrov realne. naspat ta ista trasa,ustalena rychlost cca 120,dorazili sme domov 660km a malo to daleko od rezervy,podla PP 6,1 zial som nestopol kolko som natankoval na pumpe.

FERRARI fan

--
15. Červenec 2010 - 22:22
milos
příspěvků: 126
5D 2.2 Comfort
mám od: 17.1. 2008

Mě palubní počitač ukazuje s přesností 0.1- 0.2. Od prv počátku si vedu záznam koupeného paliva ( tím pádem projetého ) a když to vydělím počtem ujetých km, tak dostanu údaj, který se liší od pal. poč. o výše uvedenou hodnotu.Ještě uvádím, že jsem poč. B ještě nevymazal a na něm sleduji spotřebu - to je od 0 do teď a vychází mi výše uvedená odchylka- dle mě je poč. přesný a dá se mu věřit. Ale zjistil jsem, že má vliv délka ujeté vzdálenosti- čím kratší trasy, tím menší přesnost a naopak. NESMÍME ZAPOMENOUT, že pal. poč. nevyhodnocuje údaje okamžitě,ale za určitou dobu to je jinými slovy se zpožděním- a v tom se může někomu jevit nepřesnost.

--
15. Červenec 2010 - 21:44
jenda200
Obrázek uživatele jenda200
příspěvků: 643
majitel jiné generace

Ramtur75 napsal:
Dle informací od většiny prodejců resp.výrobců aut je údaj na PP pouze informativní,takže bych to asi moc nedramatizoval.....

Jistě, ale proč to u jiných aut muže celkem fungovat, +- 0,2 az 0,3 L ( VW, škoda, renault... ) a tady ne.... WTF! Vymlouvání se dlouhé potrubí je kravina Jsem zuřivý Jediné co me utešuje je to že ostatní značky mají jiné problémy a vetšinou fatálnějšího charakteru, ale to už je na jinou diskuzi a jiná fora Vyplazuju jazyk Já už v podstatě na udaje PP s...u a řídim se pouze stavem paliva a počtem km
--
15. Červenec 2010 - 20:22
Ramtur75
příspěvků: 93
bývalý majitel

Dle informací od většiny prodejců resp.výrobců aut je údaj na PP pouze informativní,takže bych to asi moc nedramatizoval.....

--
15. Červenec 2010 - 19:12
Vaclav
příspěvků: 43
5D 1.8 Sport
mám od: 1.3. 2006

Omlouvám se všem pamětníkům, ale staré přísloví říká: " Opakování je matka moudrosti". Proto si neodpustím upozornit Vás všechny na to, že diskuse na toto téma jsem víceméně vyvolal již v minulosti, a proto přikládám kopii:

Příteli, pokud zalistuješ v historii tohoto webu najdeš link na toto téma. Já osobně bojuji s Hondou na toto téma již přes dva roky a přestože prakticky stejnou situaci má na svém PP asi každý, i přes moji výzvu aby každý atakoval svého prodejce se stížností na tento neseriózní podfuk Hondy na nás, jejich zákazníky, stále mi opakují, že si nikdo jiný nestěžuje. Přitom, podle mého názoru, se jedná o nastavení PP tak, aby vědomě vylepšoval údaj o spotřebě v rámci hodnot, které byly schváleny v typovém osvědčení. Jejich vysvětlení odchylky údaje PP od skutečné hodnoty spotřeby vysvětlují dlouhým plnícím potrubím k nádrží. To je trapné! Když jsem jim doložil výsledky spočítané a udávané spořeby při každém nákupu benzinu za více než dva roky přešli to mlčením. A opakuji, pokud se neozveme ve velkém počtu je to boj s větrným mlýnem.
6. Září 2008 - 19:31

Závěr? I po této dlouhé době asi nikdo z Vás na Hondu netlačí (já jsem ten osamocený boj po třech letech vzdal) a tak bohužel....
Václav

--
15. Červenec 2010 - 18:46
jenda200
Obrázek uživatele jenda200
příspěvků: 643
majitel jiné generace

tak ta svetla vyjimka sem ja... Cool Bezne mam rozdil 0,8 az 1 litr, uz sem taky mel vic nez 1,5 litru a vcera dle PP 7,6 a real 7,65...tak kde mam najit nejaky smysl,konstantu? WTF! Takze si to dela co chce...

--
13. Červenec 2010 - 15:16
Iček 11
Obrázek uživatele Iček 11
příspěvků: 754
5D 1.8 Comfort
mám od: 13.6. 2006
v provozu od: 13.6. 2006

Iček napsal:
Až na světlé výjimky se zdá, že náš PP (1.799 ccm) je téměř u všech optimisticky cca o 0,5 - 0,6 ltr./100 km. Ani velikost kol moc nerozhoduje o jeho (ne)přesnosti. Japonec

Quote:
Když máš dobrou náladu, nic si z toho nedělej. Ono to zase přejde.... (J. W.)
--
13. Červenec 2010 - 11:43
martix
Obrázek uživatele martix
příspěvků: 108
5D 1.8 Executive
mám od: 31.10. 2009

pepavasa: Na konstantu už jsem si zvyknul, protože jezdím většinou kratší jízdy, ale čekal jsem že "konstanta" při dlouhé jízdě klesne, ale nestalo se...
Na druhou stranu mam už 99% jistotu, že konstanta je opravdu konstanta a nezáleží na stylu jízdy, ten půllitr je tam prostě furt Směju se

edit: Jinak abych se držel tématu, tak průměr z dovolené na 4200km jsem měl dle PP 7,0 litru, skutečná 7,5. Cca 70% dálnic, dále cca 600 km přesunů po kopcovitém ostrově svižnou zábavnou jízdou (dílčí spotřeba 8,5 litru), vše s klímou, 2 lidi + plný kufr...

--
12. Červenec 2010 - 21:09
pepavasa
Obrázek uživatele pepavasa
Administrátor
příspěvků: 2241
4D Hybrid
mám od: 5.2. 2007

2 matrix : Vypadá to jako konstanta, to je OK. Směju se

178798_5.pngmyau.gif

--
12. Červenec 2010 - 20:52

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".