spotřeba 1.8

Mám cca 4.900 km, spotřeba dle PP 7,6. Nechce klesat, ustálila se.
Jaká je ta vaše? Při jakém počtu km?

Vložil hondas, 26. Říjen 2006 - 22:55
 

mikimi
příspěvků: 206
5D 1.8 Sport
mám od: 29.3. 2008

To Miky: Dálnice, 65 Km/h na šestku? Nechápu

--
27. Červenec 2010 - 15:03
miky
příspěvků: 353
majitel jiné generace

Tohle se mi povedlo.Fotografie049.jpg

--
27. Červenec 2010 - 14:59
HandrejH
Obrázek uživatele HandrejH
příspěvků: 648
5D 1.8 Sport
mám od: 25.4. 2009
v provozu od: 25.4. 2009

Potvrdzujem na dilanici ZA-TT spotreba 6,5 litra a s klimou. Nevsimol som si ziadny vplyv zapnutej klimy na spotrebu (aj ked samozrejme nejaky je). Po dotankovani som absolvolal 40 divokych kilometrov so spotrebou 9,3 litra... po dokonceni cesty (cca 200km) zrazenych na 6,5l, u mna spokojnost Palec nahoru

--
21. Červenec 2010 - 21:38
Sonny
příspěvků: 128
obdivovatel

mikimi napsal:

Tak tomu moc nevěřím. Při této stále rychlosti to Civik za skutečných 6,5 l opravdu nezvládne, tedy pokud má motor 1.8 Japonec Já bych to tak viděl na 7,5 - 8 l skutečných.

Ahoj, jel jsem 12.7. večer do Prahy, cesta nonstop Orlová - Praha a jel jsem horem přes Hredec, nechtělo se mi na D1.. celkem ujetá vzdálenost i s popojížděním večerní Prahou cca 405 km.. v autě 4 lidi, plný kufr batožiny, celou cestu kvůli vedru zaplá klima a tempomat plus minus na 130 km/h.. dle PP spotřeba před vypnutím motoru 6,6 ( což u mě znamená asi 7 litrů), průměrná rychlost na celé trase i s výše uvedeným popojížděním a stáním v koloně na mohelňičáku 98 km/h.. tankuju N95 u nás u Hypernovy.. a jsem spokojený Palec nahoru

PS: jinak 29.7. jedu zpátky do Orlové, máš čas? kdyžtak SZ Tučňák

--
21. Červenec 2010 - 20:46
Bori
Obrázek uživatele Bori
příspěvků: 71
3D 2.0 Plus
mám od: 2.4. 2009

honzajak napsal:
Mám HCV 8G Sport rok výroby 11/2006. Nevlastním manuál a na netu jsem nenašel vysvětlení Tvého vyjádření, že počítadlo A se samo vynuluje s natankováním ? Automobilem jezdím 3/4 roku a s timto jevem jsem se při dosavadních 9 tankováních nesetkal!
Jinak počítač mi udává spotřebu 7,0 litru a skutečnost činí 7,9 litru.

Díky za vysvětlení.

honzajak


Jde to naprogramovat (přes palubní počítač), aby se Ti při každém dotankování vynulovalo počítadlo. Zkuz se kouknout do návodu! Nevím jestli to jde u automatu, ale asi by to mělo jít.
--
21. Červenec 2010 - 19:59
Fanda
Obrázek uživatele Fanda
příspěvků: 857
bývalý majitel

mikimi napsal:
Tak tomu moc nevěřím. ...
No věřte pánové (i dámy Směju se) Já si rychlost měřím spíš podle GPS, když ho mám nasazené, neb naše tacho podměřuje, ale na to je zde jiné vlákno. Zkusím to shrnout - pravdu máte všichni Hlasitě se směju
Když v tuzemsku jedu pilu a troufám si (AR a seznam Prasatů PČR), tak je dálniční spotřeba hrubě > 8/100km. Když jsem teď najel 5230km (za 14dní! Palec nahoru ) v rámci dovči ve Francii a Španělsku, kde jsem spíše dodržoval (jednak mi bylo blbé dělat Fitipaldiho a ostudu CZ značce, když ostatní se celkem drželi, tedy s rychlostí, tam na jihu jsou jiná zvěrstva, a jednak mají zakázaný AR), pravda zas dle GPS a tím jsem stejně byl na dálnici obvykle nejrychlejší (asi ti všichni Citroni a Pažouti podměřují ještě více), tak jsem nepřekročil 7/100 nikdy (vyjímka - samozřejmě "D" dálnice Jsem zlý s tradičním testem maximálky), a 6,5/100 málokdy. Když jsem kvůlivá drahému FR mýtu některé úseky zadal GPSce neplaceně, tak jsem osciloval spíše k 6/100. To mi ale sedí i s CZ režimem "vesnice".
Jo a ještě bych měl napsat, že mám origo 17´´, mírně je přefukuju, tak na 2,5atm (nebocotoje za jednotky Nechápu ) a hlavně si užívám naše řešení tempomatu (myslím třeba proti VW uspořádání), kdy místo pravé nohy vše řídím jen jeho kolíbkou na volantu a snažím se skoro vůbec nedotýkat brzdy. Ten náš tempomat mi totiž trochu připomíná řízení nových tramvají (co to mají na ruku) nebo i některých lokomotiv a moc se mi tak líbí Palce nahoru
Jo a spíše mne překvapil ten udávaný vliv klimošky - jasně, že je žrout energie, dokonce cítím při jejím zapnutí lehké cuknutí do tahu motoru, ale všechno co nahoře píšu bylo v režimu Auto A/C - jen si vzpomeňte na ty vedra, a co teprv ve středomoří Jsem zděšený Podle zkušeností z jiných období roku mi přijde vliv 1 litr na 100km moc, spíš bych hlasoval tak pro cca 0,5l/100.
--
21. Červenec 2010 - 14:17
lse
příspěvků: 23
5D 1.8 Sport
mám od: 27.11. 2008

Také mám pocit, že udávané spotřeby patří do říše zbožných přání....

--
21. Červenec 2010 - 8:59
mikimi
příspěvků: 206
5D 1.8 Sport
mám od: 29.3. 2008

Nippon napsal:
Dialnica tempomat 220km, rychlost 135-138km/hod 6,3-6,5 litra plus pustena klima. ... Pri prepoctoch mi to celkom sedi. Tankujem 95

Tak tomu moc nevěřím. Při této stále rychlosti to Civik za skutečných 6,5 l opravdu nezvládne, tedy pokud má motor 1.8 Japonec Já bych to tak viděl na 7,5 - 8 l skutečných.
--
21. Červenec 2010 - 7:45
martix
Obrázek uživatele martix
příspěvků: 108
5D 1.8 Executive
mám od: 31.10. 2009

honzajak: Vynulování počítadla při natankování se dá nastavit ve funkcích palubního počítače.. Manuál je běžně ke stažení, dokonce i zde.....

nippon: Jseš si jistý, že vlastníš auto s motorem 1.8 a ne 1.4? Andílek Taková spotřeba je celkem nedosažitelná.. I když možná ano, ale koho by taková jízda bavila?
---
Jinak při dnešních několika "chladných" dnech jsem se pokusil jezdit s vypnutou klimou a spotřeba ve městě je přesně o litr menší... Ale to jsem asi ameriku neobjevil.. Smích

--
20. Červenec 2010 - 22:21
honzajak
příspěvků: 49
5D 1.8 Sport
mám od: 22.11. 2009

Mám HCV 8G Sport rok výroby 11/2006. Nevlastním manuál a na netu jsem nenašel vysvětlení Tvého vyjádření, že počítadlo A se samo vynuluje s natankováním ? Automobilem jezdím 3/4 roku a s timto jevem jsem se při dosavadních 9 tankováních nesetkal!
Jinak počítač mi udává spotřebu 7,0 litru a skutečnost činí 7,9 litru.

Díky za vysvětlení.

honzajak

--
20. Červenec 2010 - 21:30

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".