vymena kotuca + platniciek 380 (1 koleso)-civic 8G

Ahoj,

dnes som riesil prehliadku v ramci kampane, kde mi povedali, ze by som mal vymenit kotuc a dosticky vlavo vzadu.
Cena 300 evri(30% dole kedze je jarna kampan) + 80 robota.
Cena by teda bola 290 cca.

Zial, netusim ake platnicky ani kotuce tam davaju - je ta cena premrstena alebo je to fer?

Dakujem, Matus

Vložil matusx, 7. Duben 2014 - 16:58
 

patrik.feng
Obrázek uživatele patrik.feng
příspěvků: 124
5D 2.2 Executive
mám od: 13.12. 2013
v provozu od: 20.6. 2007

to je slušný... já mám brembo desky už nějakých 15000km na autě a zadní jsou na výměnu, mám 3mm

--
8. Září 2014 - 16:10
skype
Obrázek uživatele skype
příspěvků: 280
5D 1.8 Sport
mám od: 6.12. 2011
v provozu od: 20.1. 2011

Aj ja planujem vymenu prednych brzd (povodne, najazdene 64000 km.).
Bud EBC hladke kotuce+greenstuff alebo komplet od TRW alebo ATE. Na bezne jazdenie si myslim staci kedze doteraz som mal povodne original honda a menil zatial iba zadok pri 61000 km (TRW kotuce + Textar platnicky (Textar zadne kotuce nepasovali!)) a to si obcas zajazdim aj trochu ostrejsie. Ak by niekto objednaval od EBC mozme urobit hromadnu objednavku z Anglicka so zlavou.
Update: Foto prednych povodnych brzd, pri slabsom stlaceni brzoveho pedalu piskaju, pri silnejsom piskanie prestane. Skontroloval som dosticky aj vnutorne, indikacny pliesok sa nedotyka a nie je obruseny. Kotuce maju hrubku 22.3 mm. Dosticky 5 mm. Nechce sa mi verit s najazdom 64000 km.
brzda.jpg
Spritmonitor.de

--
8. Září 2014 - 14:12
Keomatepo
příspěvků: 294
náhodný návštěvník

Chalani, chystam sa na vymenu prednych kotucov a komplet platniciek.

S akymi kotucmi mate kladne skusenosti? Planujem nahodit platnicky EBC greenstuff, pripadne viete o niecom kvalitnejsom v porovnatelnej cene?

Spritmonitor.de

--
7. Září 2014 - 0:45
niio
příspěvků: 1655
bývalý majitel

ved pisem opatrne...snad tak nepojde niekto do hustej prevadzky alebo na dialnicu. a ze nebrzdi jedno zadne koleso, to az taka tragedia nie je, ani keby nebrdzil cely zadok. mne napriklad nebrzdilo na starom aute jedno predne koleso a zistil som to az ked napadol sneh, ze ma zacalo tocit do hodin. ale tak treba zrelu uvahu, ako zistit pricinu, alebo proste ist do servisu...lenze v servise sa nehraju, tam to zacnu menit vsetko diel od dielu...

--
16. Duben 2014 - 15:05
nexus_cz
Obrázek uživatele nexus_cz
příspěvků: 2438
bývalý majitel

Niio nezlob se, ale vyndat destičky na zadní nápravě a zkusit jezdit, to je tedy pěkně hloupá rada...

--
16. Duben 2014 - 13:23
niio
příspěvků: 1655
bývalý majitel

moze to robit aj lozisko, nie len brzdy. mne lozisko tak pieklo na starom aute, ze ked som koleso oblial vodou, tak sa hned vyparila. zistenie priciny by som spravil asi tak, ze by som skusal otacat kolesom rukami a kukal, kde to drhne. ak nepomoze, tak by som demontoval zadne platnicky a skusil pojazdit, ci sa to bude aj tak zohrievat. ale tam treba aj zistit, ze ked bez platnicky slapnes na brzdu, tak aby ti ten mechanizmus platnickovy nevytlacilo az do bubna...nehovoriac o tom, aby si brzdil opatrne Mrk

--
16. Duben 2014 - 12:36
Keomatepo
příspěvků: 294
náhodný návštěvník

Zdar hosi,

tiez mam problem so zadnou lavou brzdou. Mam pocit, ze zostava zaseknuta, brzdy boli precistene asi mesiac a pol dozadu a bola menena aj brzdovka. Uz asi 3x odvtedy sa mi stala taka vec, ze po dojazdeni vacsinou po dialnici som zacitil neprijemny zapach, vychadzajuci z LZ kolesa, elektron bol dost teply okolo stredu.

Platnicky mam EBC yellowstuff a kotuc EBC Ultimax.

Postaci vymena valcekov, alebo to treba riesit inak?

Spritmonitor.de

--
15. Duben 2014 - 2:46
Dejv
Obrázek uživatele Dejv
příspěvků: 1522
5D 1.8 Sport
mám od: 1.4. 2011
v provozu od: 1.4. 2011

skype napsal:
Tak zadne brzdy vymenene v Honde. Bol to ale zazitok. Nove Textar kotuce nepasovali na naboj kolesa. Mechanik ale zavolal znamemu, ktory do pol hod doniesol nove TRW kotuce a tie tam uz sedeli ok. Platnicky Textar sedeli no musel ich trosku obrusit aby chodili zlahka. Takze u mna Textar HovínkoKleju Ked som porovnal Textar vs TRW bol to rozdiel ci uz vo vyhotoveni alebo manual/balenie. Povodne Honda kotuce a platnicky lava strana na srot vypecena. Cena platniciek 40, kotucov 85, praca 1 hod 32 eur. Spolu cca 160 eur. Textar kotuce pojdem vratit.
Spritmonitor.de

Takže s cenou jsi spokojný? Předtím tě strašili s 300€ na jednu stranu...takže za práci jen 35€?
--
14. Duben 2014 - 15:53
skype
Obrázek uživatele skype
příspěvků: 280
5D 1.8 Sport
mám od: 6.12. 2011
v provozu od: 20.1. 2011

Tak zadne brzdy vymenene v Honde. Bol to ale zazitok. Nove Textar kotuce nepasovali na naboj kolesa. Mechanik ale zavolal znamemu, ktory do pol hod doniesol nove TRW kotuce a tie tam uz sedeli ok. Platnicky Textar sedeli no musel ich trosku obrusit aby chodili zlahka. Takze u mna Textar HovínkoKleju Ked som porovnal Textar vs TRW bol to rozdiel ci uz vo vyhotoveni alebo manual/balenie. Povodne Honda kotuce a platnicky lava strana na srot vypecena. Cena platniciek 40, kotucov 85, praca 1 hod 32 eur. Spolu cca 160 eur. Textar kotuce pojdem vratit.
Spritmonitor.de

--
14. Duben 2014 - 14:14
empir
Obrázek uživatele empir
příspěvků: 51
5D 2.2 Sport
mám od: 15.5. 2012
v provozu od: 15.7. 2006

Zdravim.Fu 300€ za jednu stranu tak to je moc z čoho su tie kotuce a platinčky.ja som kupil komplet na cele auto od ATE a ma to stalo 240€ menil som to sam.

--
13. Duben 2014 - 13:04

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".