spotřeba 1.8

Mám cca 4.900 km, spotřeba dle PP 7,6. Nechce klesat, ustálila se.
Jaká je ta vaše? Při jakém počtu km?

Vložil hondas, 26. Říjen 2006 - 22:55
 

Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

Že navigácia je úplná hovadina múže povedať snáď len niekto kto ju nikdy nepoužil. pepec: keď spolujazdec čumí do mapy a vyčíta, že máš odbočiť doprava, tak strhneš volant a vrhneš sa slepo vpravo? Alebo spracuješ tú informáciu a budeš hľadať odbočku? Keď ideš v hmle a vidíš na displayi prudkú zákrutu, neznamená to, že máš pridať plyn a vrhnúť sa tam, ale to, že Ťa tá zákruta neprekvapí! Samozrejme že navigácii slepo neveríš, presne ako píše jc, navigácia Ťa iba informuje, riadiš Ty.

--
25. Únor 2007 - 15:42
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Navigace jenom pomaha, neridi za tebe. Mozek musis pouzivat v kazdem pripade.

--
25. Únor 2007 - 13:44
pepec
příspěvků: 619
5D 1.8 Sport
mám od: 6.10. 2006

navigacia je podla mna uplna hovadina, a najma v zlom pocasi. ja neverim nejakym pajtasom elektrifikovanym, ked na teba zakrici na dialnici prudko vpravo, strhnes volant a prasknes do zvodidel ? a ked sa to stane na dialnici, vies si predstavit ze ti to povie v hmle ta cica zakliata v navigatore ? a ty sa so slepou doverou vrhnes z utesu ?

KAZDY SOFTWARE OBSAHUJE ASPON JEDNU CHYBU !!!! mne mozete verit, ja som to studoval Směju se

preto najviac verim sebe, lebo ja som zodpovedny za to co sa s autom deje ked soferujem. tazko vysvetlis policii/poistovni ze ti gps budka nakazala odbocit kde nie je odbocka ...

a verit ze si nejaky amerikanec ci iny zulukafer poriadne nastudoval tu zmet zatacok okolo Zdaru, tomu sa hovori odvaha Směju se

Pepec
8G 1,8 SPORT Royal Blue Pearl
lovec UFOnov

--
25. Únor 2007 - 13:41
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

Priemer mimo mesta 86km/h pri 6,4l/100km PP mi pripadá tak akurát podľa mojich skúseností, najmä ak ide o cestu cez víkend v menšej premávke a Iček točil "až" 4000ot. Nevidím v tom nijakú "Karkulku", ukazuje to iba, že Iček má auto v poriadku a jeho dlhodobo vyššia spotreba je asi skôr vecou jazdných podmienok.

Pre porovnanie, na jeseň pri dovolenke po Taliansku som urobil asi 3500km pri priemere 6,2l/100km PP, svižnou ale ekonomickou jazdou bez vytáčania nad 4000ot. V tom je jazda po diaľniciach, okreskách aj veľkých mestách ako Rím a Neapol.

Už som to viackrát zdôraznil, ale opakovanie je matka múdrosti - 1.8 i-VTEC je motor dvoch tvárí a to ako prejavom, tak spotrebou. Motor má ekonomický režim, ktorý funguje medzi 1000-3500ot a iba tu má človek šancu sa dostať na papierové hodnoty spotreby. Nad 4000ot je športová oblasť s výrazným zvukom a spotrebou nad 10l/100km.

--
25. Únor 2007 - 13:24
Jimmino
Obrázek uživatele Jimmino
příspěvků: 21
5D 1.8 Sport
mám od: 6.10. 2006

5800 km spotreba PP (nenulujem, držím práve pre toto meranie) 7,9 l/100 km. Prevažne mimo mesto. Ale dávam mu občas papať pri akcelerácii nech si zvykne, takže pri ekonomickej jazde by sa to asi dalo stlačiť.

--
25. Únor 2007 - 2:05
Iček
Obrázek uživatele Iček
příspěvků: 2643
5D 1.8 Comfort
mám od: 12.6. 2006

Quote:
Pepec has written: co ja viem o kom u nas pisali, ale ja som si tie cesty par krat otestoval ... a raz aj na rozhrani jesene a zimy v noci. videl som tak po celne sklo zvnutra a cestu som odhadoval podla stromov Směju se a ked som cez den isiel nazad tak som neveril ze som tadial presiel
Směju se

SmileyCentral.comimage.gif

Navigase GPS výborně poslouží v noci, v mlze, ve vánici - prostě je to úžasný pomocník, neb na displayi řidič vidí, jak se cesta vine. Další výhodou je, že jakmile to člověk "zakufruje", navigace GPS ho vždy navede zpět na správnou trasu. Domnívám se, že by bylo dobré k této věci otevřit diskusi a vyměnit si zkušenosti?

MrkSměju seSmích

--
24. Únor 2007 - 20:00
pepec
příspěvků: 619
5D 1.8 Sport
mám od: 6.10. 2006

co ja viem o kom u nas pisali, ale ja som si tie cesty par krat otestoval ... a raz aj na rozhrani jesene a zimy v noci. videl som tak po celne sklo zvnutra a cestu som odhadoval podla stromov Směju se a ked som cez den isiel nazad tak som neveril ze som tadial presiel Směju se

Pepec
8G 1,8 SPORT Royal Blue Pearl
lovec UFOnov

--
24. Únor 2007 - 12:55
xicht53
Obrázek uživatele xicht53
příspěvků: 206
5D 1.8 Sport
mám od: 2.3. 2006

Ičku, o Servítovi se psávalo nejen na Slovensku, ale i dále v Asii. Já to našel třeba v Moskvě. Ale za nějaký etalon pro hodnocení jedince bych to nebral, mně se třeba podepsal do indexu hned napoprvé:-). A dnešní mládež to už znát nebude.

--
23. Únor 2007 - 20:23
Iček
Obrázek uživatele Iček
příspěvků: 2643
5D 1.8 Comfort
mám od: 12.6. 2006

rybiz napsal:
Z praxe o něm nevím téměř nic, najel jsem s ním cca 500km ze spotřebou 9,6l -) Ale věřím , že až budu mít cit v noze jako ty a svého CIVICA, taky budu jezdit za 6l -)) Dobrou noc mistře !

Dobré ráno, velmistře! Hrajeme-li slovní šachy, tak táhni! Jestliže nikoliv, dávám do okna bílý hadr.
SmileyCentral.comimage.gif

--
23. Únor 2007 - 11:46
Bruure
Obrázek uživatele Bruure
příspěvků: 641
5D 1.8 Executive
mám od: 27.4. 2006
v provozu od: 1.2. 2009

Přihlaš se na www.spritmonitor.de a budeš tam mezi námi téměř za rekordmana Mrk

--
23. Únor 2007 - 10:19

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".